Autor Wątek: [i40 VF] Problem z obrotami na postoju.  (Przeczytany 4099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« dnia: 28 Czerwiec 2018, 09:05:59 »
Witam. Mam pytanie i nie wiem czy to jest normalne czy nie. Czasami mam tak ze jak stoje na postoju np. na swiatlach i wrzuce luz to zaczynaja mi falowac obroty. Sa takie skoki i wskazowka obrotomierza skacze o ok. 200 obr/min. Odczucie tez jest w samochodzie. Samochod jakby "warczal". Trwa to pare minut i potem ustaje. Pojawia się to raz na jakiś czas. Ktoś ma pomysł co to może być?

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec 2018, 09:47:56 »
u m nie tego napewno nie ma . Czasem zimą jak się nie dogrzeje obroty nie są stabilne ale tak jak teraz to nie am tego typu sytuacji .

Offline pudzian3

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec 2018, 10:10:08 »
Wyglada mi to na wypalanie dpfa. Sam mam takie objawy jak sie wypala

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwiec 2018, 10:27:34 »
Tez tak myslalem ale nie widze zeby wtedy spalanie wzrastalo. I w sumie nie wiem. Za dwa tygodnie dostaje nowy motor ale poprosze ich (ASO) jeszcze o weryfikacje tego.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Czerwiec 2018, 10:48:28 »
Ja też miałem taki objaw ale tylko kilkukrotnie i na zimnym silniku. Później wywaliło mi błąd P2101 i przyczyną tego była zawieszająca się przepustnica. Wyczyściłem ją i falowanie ustało, aczkolwiek błąd dalej wyskakuje- przepustnica do wymiany.
Z tego co rozmawiałem z mechanikami częstą przyczyną falujących obrotów są padające wtryski. Ja profilaktycznie zalałem środek Liqui Moly 5156 do czyszczenia wtrysków zobaczę czy poprawi się praca silnika.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwiec 2018, 11:18:41 »
dawno to zalałeś ?

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Czerwiec 2018, 11:25:01 »
3 dni temu :D Mam do wyjeżdżenia 50l paliwa ale w weekend narobię trochę kilometrów :)

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Czerwiec 2018, 11:56:08 »
No o tych wtryskach tez słyszałem. Nie wiem tylko czy przy wymianie silnika dostaje sie nowe wtryski czy przkładaja stare.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Czerwiec 2018, 11:57:59 »
Dostajesz silnik bez osprzętu i wtrysków... jak masz okazje to walcz. Może jeszcze turbo i wtryski dostaniesz :)

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Czerwiec 2018, 12:21:37 »
Oki:) co do wymian ekstra to wątpie:) i tak troche juz mi wymienili. Jednak zapytam o to bo za bardzo nie wiem czemu tak faluja te obroty.
Btw skąd wiesz, że bez osprzętu wymieniają? Pytałem w ASO jak ta procedura będzie wyglądac. Na pewno dół silnika pojdzie do wymiany. Jak pytałem o osprzęt to mówili, że sami do końca niewiedzą. Wymiane mam za niecale 3 tyg. Narazie kompletują części.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Czerwiec 2018, 12:26:38 »
Ja kupiłem samochód z wymienionym silnikiem w ASO. Nie wymieniają osprzętu niestety. Każdy element znaczą kolorowymi kropkami żeby później połączyć w całość.

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Czerwiec 2018, 12:36:10 »
A wiesz z jakiego powodu wymieniali?

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Czerwiec 2018, 12:45:30 »
Nie bo jeszcze nie byłem w ASO. Napisałem maila do kilku serwisów i jeden mi odpisał. Patrząc na zbiorniczek wyrównawczy w którym był olej wydaje mi się że była wada fabryczna bloku silnika, mogła też paść uszczelka pod głowicą. Dodatkowo cała gąbka od pokrywy silnika była nasiąknięta ropą i delikatną ilością oleju więc prawdopodobnie padły wtryski- dwa się różnią więc musiały być wymienione.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Czerwiec 2018, 12:59:43 »
Cytat: "Pajaro"
Ja kupiłem samochód z wymienionym silnikiem w ASO. Nie wymieniają osprzętu niestety. Każdy element znaczą kolorowymi kropkami żeby później połączyć w całość.

to prawda. Mi na szczęście turbo tez się rozleciało więc wpakowali nowe. Może warto pomyśleć aby ...hm...pomóc temu turbo w przeniesieniu się na tamten świat ;-)

[ Dodano: 2018-06-28, 13:02 ]
Cytat: "Alfred"
Oki:) co do wymian ekstra to wątpie:) i tak troche juz mi wymienili. Jednak zapytam o to bo za bardzo nie wiem czemu tak faluja te obroty.
Btw skąd wiesz, że bez osprzętu wymieniają? Pytałem w ASO jak ta procedura będzie wyglądac. Na pewno dół silnika pojdzie do wymiany. Jak pytałem o osprzęt to mówili, że sami do końca niewiedzą. Wymiane mam za niecałe 3 tyg. Na razie kompletują części.

Alfred! walcz o nowe klapy . Mi wymienili, ba ..nawet sami zaproponowali chociaż były sprawne . Koleś w ASO zadzwonił i mi to sam zaproponował bo powiedział że te klapy padają jak muchy przy dużych przebiegach a jak padnie to zasysane są do pieca i do widzenia, kolejny remont .

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] Problem z obrotami na postoju.
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Czerwiec 2018, 13:03:11 »
Hmm... ja mam tą wadę z blokiem silnika. Oleju nie zauważyłem w zbiorniczku. No to zobacze jak będe oddawal go do wymiany. Bo z jednej strony fajnie, że wymieniaja bo w sumie koniec gwarancji się zbliża i prawie nowy motor ale też boje sie potem czy cudów nie będzie jak silnik będzie zmontowany z starych i nowych elementów.