Autor Wątek: Kilka pytań 1,6CRDI  (Przeczytany 2062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukaszzz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Kilka pytań 1,6CRDI
« dnia: 24 Czerwiec 2018, 09:43:11 »
Witam, jestem nowym narazie (oby tak zostało) szczęśliwym użytkownikiem i30, 1,6CRDI, 66kW, 90KM VIN KMHDB51TP8U058552. Jako że nigdy wcześniej nie miałem diesla jak również Hyundai-a mam parę pytań na które jak dotąd nie znalazłem odpowiedzi lub nie było to do końca wyjaśnione. Ale do rzeczy  :-D
1)Gdzieś wyczytałem że prawdopodobnie mój egzemplarz nie posiada dwumasy, podobno jest normalne sprzęgło jak w benzyniaku. Czy to prawda czy jednak ktoś się mylił i jest dwumas?

2)Muszę wymienić olej a jeszcze się nie wgrzebałem pod auto i trudno mi powiedzieć czy jest DPF czy nie. (jeśli ktoś wie czy były już montowane czy nie będę wdzięczny) a co się z tym wiąże czy kupić olej 5w30 czy 5w40. Jaki konkretnie jaki polecacie (klasy lepkości znam, chodzi o konkretną firmę i nazwę bez znaczenia na cenę ma być dobry)

3)Jako że od lat do samochodów kupuję filtry z Filtrona jestem trochę zaskoczony, gdyż na ich stronie są do mojego modelu i rocznika do wyboru dwa zresztą tak samo jest z filtrem oleju i kabinowym. Trochę bez sensu żebym najpierw wytargał stare filtry, sprawdzał ich wymiary i dopiero zamawiał nowe. Podaje link do str filtrona :
http://filtron.eu/pl/znajdz-filtr?action=showSubmodelFilters&formType=1&vehicleMake=HYUNDAI&vehicleModel=i30&vehicleType=cars&vehicleSubmodel=1.6CRDi&prodFrom=08%2F2007&hp=90&engType=D4FB

4)Jako że w samochodzie spędzam parę/paręnaście godzin dziennie chciałbym zmienić u siebie (jeśli to możliwe) panel klimatyzacji z manualnej na klimatronic.
Czy jest to do wykonania i co muszę kupić do przeprowadzenia takiej operacji?

5)W aucie bardzo brakuje mi podłokietnika. Wiem że na allegro są dostępne używki, ale za pieruna nie wiem jak je zamontować. Czy da się go zamontować do tunelu który oryginalnie go nie posiadał czy trzeba wymienić cały tunel dedykowany do podłokietnika?

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
Kilka pytań 1,6CRDI
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2018, 14:54:40 »
1) Nie ma dwumasy
2) DPFa może nie być jak auto z polskiego rynku. Marki oleju Ci sugerował nie bedę. Ja jeździłem na Millersie i Motulu.
 
5) Musisz wymienić cały tunel na dedykowany.

Offline Clins299

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Kilka pytań 1,6CRDI
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2018, 17:04:47 »
1) Niema Dwumasy
2) Niema DPF-a  (ja pomimo iż też niemam dpf-a leje zwykły TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W30 5L olej tani wymieniam po około 11 tys. km).
3)
Filt Powietrza : S2811-32H000, (brałem z Firmy Mann)  
Filtr Paliwa: 31922-4H001 (ja brałem boscha coś koło 80zł płaciłem)
Filtr Kabinowy Musisz zapytać gdzieś w sklepie
4) Panel Klimatronika rożni się od panelu zwykłego wtyczkami z tyłu. Dodatkowo musisz mieć czujniki temperatury w kilku miejscach  w pojeździe + czujnik na podszybiu.
Wydaje mi się że to temat nie do przeskoczenia tanim kosztem.
5) Kup tunel środkowy tylko uważaj na angliki bo tam jest lewarek z 2 strony (6 śrubek musisz odkręcić i wychodzi do tyłu.

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Kilka pytań 1,6CRDI
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec 2018, 18:31:24 »
Filtr kabinowy MaxGear KF 6365

Offline Nabuknedasar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 100
Kilka pytań 1,6CRDI
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lipiec 2018, 08:20:30 »
Ad5: Nic nie wymieniaj. Kup akcesoryjny podłokietnik np irmschera (spytaj choćby u jakiegoś dilera, lub w serwisie specjalizującym się w Hyundaiach)  - nie są specjalnie drogie, a znacznie wygodniejsze od seryjnych