Autor Wątek: [Getz] problem ze sterowaniem centralnego zamka  (Przeczytany 3441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ruflo

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« dnia: 26 Wrzesień 2008, 18:34:40 »
Witam,
Mam dosyc dziwny problem z centralnym zamkiem, sterowanie mam fabryczne z kluczyka.
Jak otwieram wszystko jest OK. , od razu zaskakuje
natomiast przy zamykaniu, błyśnie swiatłami,słychac jakby chiał zamknąc na siłownikach i zamyka dopiero po jakiś 20 sekundach.
Czy może byc to jakies ustawienie na komputerze? <co?>
dzięki za pomoc
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 19:23:16 przez Brt »

klodek

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2008, 14:15:01 »
ja mam jeszcze inny problem...
Zdarza się że nie zamyka mi auta... Alarm uzbraja się, a centralny nie zaskakuje... Musze otworzyć i zamknąć go ręcznie i działa... :/
Nie ma na to żadnej reguły... czasem słońce, czasem deszcz :-?

Zbinek

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Październik 2008, 11:43:38 »
Ostatnio podobnie miałem w i30.Ale na razie wskoczyło i jest dobrze.

artur17_33

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Październik 2008, 21:20:14 »
Cytat: "klodek"
ja mam jeszcze inny problem...
Zdarza się że nie zamyka mi auta... Alarm uzbraja się, a centralny nie zaskakuje... Musze otworzyć i zamknąć go ręcznie i działa... :/
Nie ma na to żadnej reguły... czasem słońce, czasem deszcz :-?


No więc tak pewnie masz niedawno zalozony centralny zamek... to normalne tez tak mialem ale sobie z tym poradzilem. musisz rozkrecic boczki drzwi (jezeli nie masz juz gwarancji w przeciwnym wypadku ja utracisz) i tam silownik jest polaczony kostka z 2 srubkami do prowadnic zamka. Poprostu mocno je dokrec i problem z głowy ...

klodek

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Październik 2008, 17:51:57 »
Ooo... super... może w weekend postaram się tym zająć... Dam znać jak poszło :)

IgoReCzeK

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Październik 2008, 19:35:45 »
Witam. Może wyda się to banalne, ale jeśli zdecydujecie się na demontaż boczków w drzwiach to proponuję również wyczyścić zamki i siłowniki oraz przesmarować je na nowo. Drzwi mają to do siebie, że zawsze wcieka do nich woda i później parując kondensuje się para szczególnie latem, albo marznie zimą skutecznie niszcząc właściwości smarne użytych fabrycznie preparatów. Pozdrawiam Igor.

klodek

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Październik 2008, 19:37:55 »
to jakim smarem najlepiej to wszystko konserwować ??

IgoReCzeK

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Październik 2008, 19:51:15 »
Witam ponownie. Z racji tego, że jestem kolarzem, to posiadam w 100g tubce smar Motorex Bike Grease 2000 . Jak to tej pory się na nim nie zawiodłem, a stosuję go nie tylko przy rowerze. Nie namawiam oczywiście do kupowania smaru w niewielkiej tubce za 22 PLN. ;-) W każdym bądź razie trzeba pomyśleć o czymś podobnym, być może teraz są jeszcze bardzie wyrafinowane technologicznie smary o mniejszej gęstości? Pozdrawiam Igor.

Dodano w dniu: 2008-10-26 o godz. 20:07
Może nie do końca wyraziłem się jasno. Do smarowania samego bębenka zamka oczywiście nie polecam tego smaru.

Jarek

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Październik 2008, 20:01:29 »
Zamków nie smaruje się smarami stałymi - w zimie to masakra.

tu coś jest http://smary.pl/polflon_oleje.php

artur17_33

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Październik 2008, 20:39:35 »
Jezeli bedziesz je dokrecal to zwroc uwage czy w odpowiednim miejscu je dokrecasz zeby nie bylo tam luzów no i przed zalozeniem boczkow sprawdz czy dziala heh bo z tymi boczkami to duzo zabawy... ja tak musialem je rozbierac i dokrecac z 2 razy w ciagu pol roku ale po raz trzeci jak dokrecilem to trzyma do dzis juz 2 lata...

lizi0

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Listopad 2008, 18:33:50 »
Witam,

U mnie właśnie dzisiaj pojawił się problem z centralnym. Mam fabryczny centralny zamek sterowany z pilota. Problem polega na:

Zamykam samochód z pilota i drzwi się zamykają (wyjątek drzwi kierowcy - lekko drgnie "cycek" od zamka i tyle). Natomiast jak otwieram auto to centralny otwiera drzwi a następnie w przeciągu 1 sekundy zamyka je ponownie.

I co tu zrobić w takiej sytuacji??

BartBartez

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Listopad 2008, 21:49:57 »
lizi0, jak na mój gust to przesunęło się mocowanie cięgna siłownika z cięgnem zamka. Należy drzwi rozebrać i odpowiednio ustawić. Miałem to samo

lizi0

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Listopad 2008, 18:59:53 »
Problem rozwiązany a przyczyna tak jak napisaleś. Poluzowane śrubki pozycjonujące cięgna od centralnego zamka drzwi kierowcy.

Ele-T

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Listopad 2008, 12:06:32 »
miałem to samo, pomogła wymiana centralki centralnego i wszystko zaczeło działać
wcześniej sprawdziłem ciegna od siłownika i wszystko grało

po wymianie centralki śmiga :)

budzix

  • Gość
problem ze sterowaniem centralnego zamka
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Listopad 2009, 12:26:09 »
lizi0, powiedz jak przebiega demontaż ścianki drzwi, coś skomplikowanego, i te śrubki, znajdę je bez problemu?

Pozdr