Autor Wątek: [Sonata NF] Problem, prawdopodobnie rozrząd ?  (Przeczytany 2357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arek209

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[Sonata NF] Problem, prawdopodobnie rozrząd ?
« dnia: 22 Czerwiec 2018, 15:21:08 »
Witam. Mam niemały problem, gdy odpalę silnik słychać taki właśnie dźwięk z okolic gdzie nakręciłem film. Gdy dodaje gazu dźwięk się wzmaga. Podobno ślizgacze przy tym silniku nie są zbyt trwałe więc wydaje mi się że właśnie po ich stronie leży problem.

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Sonata NF] Problem, prawdopodobnie rozrząd ?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2018, 22:22:39 »
Trochę za głośno, moim zdaniem.

Po rozgrzaniu problem ustaje? Olej dobry?

Offline arek209

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[Sonata NF] Problem, prawdopodobnie rozrząd ?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2018, 00:01:08 »
Olej Castrol Edge 5w30.  Po rozgrzaniu jest trochę ciszej ale ogólnie dźwięk ciągle pozostaje.

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Sonata NF] Problem, prawdopodobnie rozrząd ?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec 2018, 11:30:33 »
Pozostaje Tobie zatem jedna rzecz do sprawdzenia: sciągnij (na moment!) pasek alternatora/pompy/klimy żeby ostatecznie wyeliminować potencjalny problem z hałasującym osprzętem.

Jeśli nadal będzie dzwoniło, no to niestety, musisz zajrzeć głębiej.

Proponuję naprawić to szybciej niż poźniej,

Offline arek209

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[Sonata NF] Problem, prawdopodobnie rozrząd ?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec 2018, 19:01:52 »
Czekam już na telefon od mechanika z wyliczeniem kosztów części, zobaczymy czy wyjdzie taniej niż na sklep-kia.pl  A miał bym jeszcze pytanie jakie uszczelki potrzeba wymienić z rozrządem i czy można je gdzieś dostać po za serwisem Hyundaia ?

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Sonata NF] Problem, prawdopodobnie rozrząd ?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Czerwiec 2018, 01:18:37 »
Tam CHYBA nie ma tradycyjnych uszczelek, większość połączeń robi się na silikon.

Podaj emaila, to Ci wyslę pdfa książki serwisowej do Twojego silnika, ale nie obiecuję, że zrobię to do poniedziałku.

Tak to z grubsza wygląda:


Offline Marcin W

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 70
[Sonata NF] Problem, prawdopodobnie rozrząd ?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Czerwiec 2018, 20:15:51 »
Witam. U mnie silnik 2.4 więc jeden łańcuch i mały na pompę oleju ale może komu się przyda info.
W ubiegłe wakacje robiłem rozrząd trzeba jeszcze do tego misę olejowa zdejmować.
Misa idzie na silikon osłona rozrządu też na sylikon uszczelka pokrywy zaworów jest do kupienia taka normalna.
U mnie po rozebraniu okazało się że że trzeba też wymienić wszystkie koła zębate łącznie z tym zmiennych faz rozrządu w sumie najdroższe a ( koło zębate od pompy oleju z wałkami stabilizującymi) nie do kupienia  oddzielnie trzeba kupić cały komplet ale to mija się z celem bo coś koło 4 tyś wiec sobie darowałem.
Wymiana rozrządu w serwisie bo tylko oni chcieli się podjąć w mojej okolicy takiej roboty 4,6 tyś robocizna z częściami bolało ale trzeba płacić i płakać.

Offline Chorazy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
[Sonata NF] Problem, prawdopodobnie rozrząd ?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lipiec 2018, 18:37:18 »
Odsyłam do tego tematu o ile jeszcze się z nim nie zapoznałeś, może pomoże Ci to w ustaleniu usterki lub naprowadzi na jakiś trop:
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=10641

Wielkiebary

  • Gość
[Sonata NF] Problem, prawdopodobnie rozrząd ?
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lipiec 2018, 22:05:32 »
I jak udało się rozwiązać problem?? Czy kolejny temat na forum bez odpowiedzi i wyjaśnienia.

Offline arek209

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[Sonata NF] Problem, prawdopodobnie rozrząd ?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Lipiec 2018, 12:03:16 »
Jeszcze się nie udało, teraz poszukuję przegubu zewnętrznego :)

Offline arek209

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[Sonata NF] Problem, prawdopodobnie rozrząd ?
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Sierpień 2018, 10:45:45 »
Dzień przed umówioną wymianą ukruszył się jakiś metalowy element i dostał się pod łańcuch :) Silnik już wymieniony, na szczęście pracuje dobrze bo wiadomo używany silnik to często loteria.