Autor Wątek: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole  (Przeczytany 27911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #90 dnia: 18 Wrzesień 2021, 13:49:51 »
bie znam I40 ale o jakim regulatorze piszesz w układzie sprzęgła hydraulicznego? Jestem mechanikiem i może coś Ci podpowiem ale musze wiedzieć o czym piszesz.

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #91 dnia: 18 Wrzesień 2021, 15:19:49 »
O tym regulatorze pisałem

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #92 dnia: 18 Wrzesień 2021, 16:59:45 »
no dobra, to ściema. W którym miejscu bierze sprzęgło jak ruszasz (mniej więcej w jakim zakresie ruchu pedału)

Offline wald_nml

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #93 dnia: 18 Wrzesień 2021, 22:29:21 »
Co prawda u mnie sprzęgło zbiera normalnie, a przynajmniej tak mi się wydaje. Poza utratą pełnych obrotów  przy gwałtownym puszczeniu sprzęgła na luzie jest ok. Jednak również haczy mi 1. oraz 2. bieg. Jeżeli ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu to dajcie znać bo to upierdliwe.

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #94 dnia: 19 Wrzesień 2021, 08:00:24 »

Opiszę mój problem jeszcze raz :postanowiłem podzielić się moim problemem z sprzęgłem / haczącymi biegami. Moje auto to I 40 2012 r 136 KM .Przy przebiegu 100k mil czyli około 160k km wymieniałem kompletne sprzegło. Po wymianie przez 2-3 tygodnie biegi wchodziły  jak w masełko 😉 ale po tym czasie zaczęły się problemy z przełączaniem biegów. Na którymś forum wyczytałem że problem z biegami rozwiąże wymiana pompki pod pedałem. Wymieniłem i jak było przed tak jest po😡Wymieniłem także olej w skrzyni (tak ten dedykowany ) zero poprawy. W zeszłym  tygodniu wymieniłem regulator sprzęgła  i też ZERO poprawy. Mechanik zasugerował że może być tarcza krzywa 🤔 Napiszę tak: wsiadam rano do auta i biegi " legancko " wchodzą ale na NIE URUCHOMIONYM SILNIKU !!!! . Gdy zapomnę i uruchomię silnik  mam wielki problem z wrzuceniem wstecznego bądź jedynki. aaa ktoś jeszcze sugerował że może być problem z linkami  ale chyba gdyby to były linki to raczej by nie było różnicy czy silnik uruchmiony czy zgaszony. Ktoś miał podobny problem??
POMOŻECIE ???😉 Aha bo bym zapomniał gdy w pierwszym warsztacie wymieniali całe sprzegło  to znalazłem  po przyjeździe pod  dom  "zapasowe" śrubki  na podszybiu? Możliwe że czegoś nie dokręcili??🤔
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2021, 08:02:46 przez boleq1971 »

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #95 dnia: 19 Wrzesień 2021, 09:24:02 »
Czy jeśli kilka razy dość szybko naciśniesz pedał sprzęgła to czujesz że coś jest lepiej?

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #96 dnia: 19 Wrzesień 2021, 19:40:56 »
niestety.....nic nie jest lepiej jestem już umówiony na wyjmowanie skrzyni bo to jest nie możliwe że tyle części wymienione a jest jak jest...Zastanawiają mnie te "zapasowe" śrubki  ale gdy podjechałem do warsztatu i o tym powiedziałem to stwierdzili że wszystkie podokręcali

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #97 dnia: 19 Wrzesień 2021, 20:56:42 »
ja bym podjął jeszcze próbę odpowietrzenia tego sprzęgła. To ustrojstwo które nazywają regulatorem powoduje, że układy bardzo ciężko się odpowietrzają. Jeżeli nigdzie oczywiście nie ma wycieku w układzie sprzęgła.

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #98 dnia: 16 Maj 2022, 17:35:26 »
Hej  :) czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć tak łopatologiczne gdzie jest ten odpowietrznik od sprzęgła? Bo tak patrzę pod ta maskę i patrzę i nic nie widzę  ;)

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #99 dnia: 18 Maj 2022, 19:57:52 »
A I Jak wkońcu odpowietrzać to sprzęgło? Poprostu wąż na odppwietrznik i do zbiorniczka czy łączyć odpowietrznik i od sprzęgła i hamulców? Bo nigdy wcześniej nie słyszałem o takim sposobie...

Offline rudolf1976

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #100 dnia: 24 Maj 2022, 21:06:16 »
cześć, ja robiłem tak:
1.Zakładasz wężyk na odpowietrznik i dajesz go do zbiorniczka płynu hamulcowego albo do butelki jeśli chcesz dać nowy płyn.
2. Odkręcasz odpowietrznik, wciskasz pedał sprzęgła (zostaje w podłodze). Zakręcasz odpowietrznik. Cofasz pedał sprzęgła.
3. Powtarzasz tą czynność kilkanaście razy aż przestaną lecieć pęchcerzyki powietrza w wężyku a pedał będzie twardy.
4.Kontrolujesz cały czas poziom płynu.
 Odpowietrznik jest przy skrzyni. Najlepiej zdjąć akumulator i jego podstawę, będzie lepszy dostęp. I druga osoba też się przyda.

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #101 dnia: 25 Maj 2022, 20:42:51 »
No właśnie pewnie dlatego nie widziałem odpowietrznika skoro mówisz że jest pod akumulatorem i mnie też ktoś tam kiedyś uczył że tak się odpowietrza jak ty i tak też kiedyś odpowietrzałem hydrauliczne sprzeglo w motorze ale ktoś tu na forum pisał że łączył odpowietrznik ze sprzęgła z odpowietrznikiem od hamulców...
I jak zacząłem szperać po necie to okazało się że dużo ludzi tak to robi a ja już zgłupiałem ;)

Offline tamtam86

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #102 dnia: 26 Luty 2023, 21:06:21 »
Witam
Jestem po wymianie kompletnego zestawu sprzęgła, po zabiegu gdy puszczam pedał sprzęgła nie wraca on całkiem swobodnie lecz w połowie zakresu jest mały opór i ponownie dobija do stanu zerowego, czy miał ktoś podobnie lub zna przeczyne napewno jest dobrze odpowietrzone chyba że jest jeszcze odpowietrznik na pompie, moje sprzęgło jest z wysprzeglikiem  centralnym w środku - odpowietrznik nad skrzynia

1.7 136k