Autor Wątek: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole  (Przeczytany 27940 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #75 dnia: 20 Kwiecień 2021, 12:31:37 »
Witam.  Jestem po wymianie kompletnego sprzęgła ( docisk, tarcza,wysprzęglik centralny no i ta" najtańsza " część  dwumasa.) Po tygodniu  wszystko  wróciło do "normy " czyli problemy z 1,2 i wsteczny .Sprzęgło wymieniałem bo pedał został w podłodze  8). Teraz mam ogólne ból d..py bo chcę wymienić pompę sprzęgła ale NIGDZIE  nie ma do mojego samochodu. Po nr VIN nie ma tej części w Europie. Moje pytanie do tych którzy wymieniali tą  felerną część czy mogę zamontować prawie identyczną , różniącą się literą bądź cyfrą  w numerze części??.po nr VIN  moja część ma oznaczenie 416053Z900 a dostępne  obecnie w sprzedaży  to te z numerem 416053X900 bądź 416053Z100 !!!!!Pomocy!!!!! Bo go spalę  8)

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #76 dnia: 22 Kwiecień 2021, 23:05:37 »
Też chętnie się dowiem bo mam ten sam dylemat...
Mam Anglika i też powinienem mieć końcówkę Z900 a jedyne jakie znalazłem różnią się ostatnimi trzema cyframi no i na stronie piszą że "for left hand drive" Ale Jak na moje oko wyglada taking damo Jak moje...
A I Jak kiedys wymienialem chlodnice to też trzy ostatnie cyfry się różniły wedle VIN a tego co było do kupienia a na mojej oryginalnej która Wymontowalem trzy ostatnie litery to XXX także może i z ta częścią ostatnie cyfry nie mają większego znaczenia.
Wypowie się ktoś kto już wymieniał??

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Kwiecień 2021, 23:16:16 »
A i jak to wygląda z odpowoetrzeniem systemu po wymianie??
Wystarczy pompować pedałem i samo się odpowietrzy czy jakaś wyższa szkoła jazdy?

Offline rudolf1976

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Kwiecień 2021, 08:05:20 »
Cześć, pompkę sprzęgła kupiłem w intercarsie https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3613215013330-F90319OEM-O55575-pompa-sprzegla.html, a co do odpowietrzania to bardzo prosta czynność ale najlepiej mieć kogoś do pomocy.
1.Zakładasz wężyk na odpowietrznik i dajesz go do zbiorniczka płynu hamulcowego albo do butelki jeśli chcesz dać nowy płyn.
2. Odkręcasz odpowietrznik, wciskasz pedał sprzęgła (zostaje w podłodze). Zakręcasz odpowietrznik. Cofasz pedał sprzęgła.
3. Powtarzasz tą czynność kilkanaście razy aż przestaną lecieć pehcerzyki powietrza w wężyku a pedał będzie twardy.
4.Kontrolujesz cały czas poziom płynu.

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #79 dnia: 23 Kwiecień 2021, 08:34:31 »
Cześć. Tą pompkę kolego kupowałeś  do "anglika "czy do auta z kierownicą po lewej stronie? Bo wszyscy sprzedawcy  w UK  twierdzą że to jest do aut z kierownicą po lewej i do anglika ( biorą nr VIN) twierdzą że nie będzie pasować. Mnie pozostało poczekać aż  przyjdzie używana  to wtedy będę mógł stwierdzić czy rzeczwiście  jest jakaś faktyczna różnica pomiędzy....Z900 a .... Z100 .Dodam że sprzedawcy oferują pod tym samym nr części  jeszcze jedną pompę całą metalową. Już zgłupiałem do reszty 8).Jest jakaś firma  w Niemczech  co ma tą...Z900 ale cena w porównaniu do ...Z100 jest ok  5 × droższa .Mnie pozostało poczekać na przesyłkę i stwierdzić optycznie różnicę

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Kwiecień 2021, 11:07:22 »
Boleq czekam z niecierpliwością na twoje spostrzeżenia ;)
Rudolf a odpowietrznik domyślam się że znajdę gdzieś w najwyższym punkcie na skrzyni? Czy się mylę?

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Kwiecień 2021, 11:41:21 »
Odpowietrznik  jest na tym wysprzęgliku centralnym przy  skrzyni.  Jak  jesteś w UK  możesz do mnie  zadzwonić 07956 639285  podzielę się wiedzą na temat tego feralnego modelu samochodu  ;) 8)

Offline rudolf1976

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Kwiecień 2021, 21:29:31 »
boleq1971 pompkę kupowałem dokładnie tą z linka, z intercarsu. Nawet nie myślałem że są wersie do anglika. Oglądając tą pompkę wydaje się że jakby ją odwrócić o 180 st to do anglika tez powinna pasować. Chodzi o ten króciec co idzie do zbiorniczka płynu.

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #83 dnia: 24 Kwiecień 2021, 16:05:39 »
Hani  ....dzisiaj dostałem używaną pompkę sprzęgła i :-\ niestety muszę kupić nową bo ta jest tak samo a może nawet więcej niż moja wytarta na tym oczku.Porównując tę pompkę do pomp które oferują sklepy nie jestem w stanie 100% swierdzić że niczym się  nie różni od pompy do auta z lewą stroną kierownicy (obrazki i zdjęcia u sprzedawców są poglądowe) Nie wiem jak realnie wygląda połączenie tej pompki z regulatorem sprzegła w aucie z LHD ale domyślam się że ten kruciec co wchodzi w regulator jest pod innym kątem i dlatego są pompy do LHD i RHD .Tak więc nie pozostało mi  nic innego jak zamówić ten g...niany kawałek plastiku o oznaczeniu 416053Z900. Fotki wstawiam dla innych którzy mają ten sam problem

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #84 dnia: 24 Kwiecień 2021, 19:06:46 »
Boleq a sprawdzales jaki jest nr części nabity na tej pomoce co kupiłeś używana?
U mnie problemem nie jest luz na tym otworze , chociaż też jest minimalny ale za to mam kilka milimetrów luzu w miejscu mocowania pompki tzn na ścianie grodziowej między kabina a komora silnika...
Jak wciskam sprzeglo to w komorze silnika widac jak pompką cała chodzi...

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #85 dnia: 26 Kwiecień 2021, 15:22:42 »
Hani ... patrzyłem na nr  wybity na pompce  ale internet  nic mi nie znalazł. Jak wspominałem wcześniej  znalazłem tą z nr końcowym Z900 w De ale i tu teraz mam jazdę:wrzuciłem do koszyka i dupa nie ma opcji zapłaty ani wyboru dostawy. Po kontakcie z firmą  dziś dostałem odpowiedź: nie wysyłają do UK jpd....Ostatecznie po konsultacji z zaufanym majstrem  kupiłem tą z linku co kolega wyżej wrzucił., bo Jak
stwierdził może będzie pasować ewentualnie wymienić ten "patyk"z wyrobionymi  oczkiem  Jak dotrze  do mnie pompka do lhd dam znać jaka jest faktyczna różnica.

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #86 dnia: 09 Maj 2021, 18:34:52 »
Cześć .Dzisiaj dotarła do mnie pompka z PL i ....NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY oprócz ceny ;D  pomiędzy pompą do "anglików " a tą do samochodu z kierownicą po lewej stronie...Na temat sprzedawców internetowych brak moich niecenzuralnych słów  8)

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Maj 2021, 15:34:56 »
I tak do końca nie wiadomo co się dzieje że biegi haczą ja odpowietrzyłem sprzęgło ale nie tak jak pisał kolega że naciskał sprzęgło ja to zrobiłem naciskając hamulec i połączyłem odpowietrznik hamulca i sprzęgła - taka miałem instrukcje.

I dalej biegi haczą ciekawe czy wymiana pompy coś pomoże? Bo już chyba wszystko wymieniliście a jeszcze w jaki sposób można sprawdzić ten regulator sprzęgła ?

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #88 dnia: 06 Wrzesień 2021, 10:38:59 »
Będę wymieniał ten regulator teraz w piątek więc dam znać czy pomogło  ..... Już wszystko co możliwe powymieniałem (wliczając olej w skrzyni) i naprawdę mam już dosyć tego samochodu  8)

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole
« Odpowiedź #89 dnia: 18 Wrzesień 2021, 05:48:06 »
Wymiana regulatora nic nie pomogła ......