Autor Wątek: Awaria klap wirowych  (Przeczytany 3005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarkos1984

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Awaria klap wirowych
« dnia: 09 Sierpień 2020, 20:43:06 »
Witam serdecznie
Pokusiło mnie zajrzeć do kolektora ssącego i okazało się że słusznie. Moim oczą ukazały się klapy wirowe .Niestety jedna jest bardzo luźna. i teraz pytanie co z nią zrobić. czy da si kupić zestaw regenerujący czy usunąć .

Offline Rady

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Awaria klap wirowych
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2020, 21:56:43 »
Witam. Mam to samo. Ale niestety nie wiem co robić. Czy ktoś wie czy jest jakiś zestaw naprawczy bo przeczesałem lekko internet i nic nie znalazłem. Czy może można je samodzielnie usunąć. Ktoś poradzi co robić? Dodam że nowy kolektor to ok 2 tys ::)

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Awaria klap wirowych
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień 2020, 18:20:16 »
Może w Foxie w Rzeszowie coś doradzą. Mają też swój serwis. ASO bym nawet nie pytał, bo oni jakby mogli, to by od razu cały silnik wymienili.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 270
Odp: Awaria klap wirowych
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień 2020, 20:09:10 »
Jeżeli chcecie wymontować klapy to pamiętajcie, że później trzeba je wy-programować z kompa i jeszcze jedna uwaga którą możecie pominąć jest to nielegalne i może może samochód nie spełniać odpowiedniego euro ale to tak na marginesie.

Offline Kabestan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: Awaria klap wirowych
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Sierpień 2020, 08:55:57 »
Jakie mieliście objawy awarii kolektora ssącego?

Offline Lipopolitanczyk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Awaria klap wirowych
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Listopad 2020, 18:27:43 »
Witam serdecznie.
U mnie też był problem z klapami wirowymi i muszę was zmartwić że nie ma zestawów naprawczych do tych aut.
Jest tylko jedno wyjście. Kupić nowy kolektor wraz ze sterownikiem koszt 2000 zł.
Wiem bo przerabiałem używane i okazywało się że każdy kolektor używany ma luz na klapach. A w nowym jest sztywno wszystko osadzone. A jeśli chodzi o sterownik to też delikatna sprawa. Z resztą ja nie znalazłem nowych samych kolektorów bez sterownika.

Offline adamk4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: Awaria klap wirowych
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Luty 2023, 13:57:19 »
Witam. Też mam problem z tym kolektorem. Spada mi ramię z nastawnika klap. Czy można cos z tym zrobić? Nie wiem czy to też ma wpływ na odpalanie auta z rana bo muszę długo trzymac kluczyk żeby odpalił.

Offline dunski_szpieg

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Awaria klap wirowych
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2023, 16:43:51 »
Witam,

U mnie stuacja wyglądała tak:
1. Wyskoczył bład na ekranie klap wirujących i wizyta u mechanika. Za pierwszym razem chyba mnie nie zrozumieli podłączyli komputer i jedynie znalezli błąd cisnienia w oponach :)
2. przy odbiorze samochodu dopiero dostałem mechanika który bezpośrednio pracował przy moim samochodzie i dopiero bezposrednio jemu pokazalem na ekranie samochodu o jaki błąd mi chodzi. Pokazał, że na komputerze nic nie pokazuje i rzeczywiście tak było. Dopiero po zainspirowaniu mechanika Youtubem na drugi dzien stwierdzil że uchwyt jednej klapy był ułamany i blokował silinczek dlateg wymontwał jedną klapę.  Błąd przestał się wyświetlać przy starcie, ale ciągle co jakiś czas lubił wyskoczyc podczas jazdy.
3. Wkur.... się ich nie kompetencją i sam zamówiłem nowy dolot z klapami i zamontowałem. Spokój już od 2 lat.

Podczas jazdy z uszkodzonym dolotem nie było żadnych problemów z odpalaniem, ale podczas jazdy niekiedy był odczuwalny nagły spadek mocy. Taki specyficzny zanik mocy przy  delikatnym regulowaniem pedałem gazu.   Nigdy przy nagłym wciskaniu pedału.   Wszystko zanikło po wymmianie klap.

Dzięki

Offline adamk4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: Awaria klap wirowych
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Luty 2023, 06:20:11 »
A masz zaślepiony egr? I czy zaslepienie wymaga zmian w kompie auta?