Autor Wątek: [ix35 EL] Głośniki  (Przeczytany 8787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dardum

  • Gość
[ix35 EL] Głośniki
« dnia: 18 Marzec 2012, 12:43:07 »
witam. System audio ixa to porażka chyba każdy się ztym zgodzi, bas jest tragiczny burczy i brzęczy choć wcale nie słucham głośno( mówię o płytach i usb bo radio ma tak małą dynamikę że głośniki wyrabiają). Wymyśliłem sobie -żeby wymienić głośniki z przodu , głównych winowajców . Radia raczej innego nie włożę bo te multimedialne z navi strasznie drogie. Może ktoś wie jak się do nich najłatwiej i najbezpieczniej dla tapicerki dobrać??

Grzegorz

  • Gość
[ix35 EL] Głośniki
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2012, 13:42:00 »
Witam :) Ja już dwa razy wymieniałem głośniki z przodu ( reklamacja w ASO) niestety jest nadal to samo i tak jak kolega noszę się z zamiarem wymiany na inne. Jeśli ktoś zdejmował boczki to prosimy o wskazówki :) Pozdrawiam z Bełchatowa :)

canion

  • Gość
[ix35 EL] Głośniki
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec 2012, 16:27:43 »
Zróbcie wyguszenie drzwi od razu inne brzmienie i nawet fabryczne głośniki daja radę,

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Głośniki
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marzec 2012, 19:41:55 »
Ja jakoś nie odczuwam burczenia czy brzęczenia. Nie są one oczywiście Hi-end ale też tragedii nie ma. Myślę, że można podpatrzeć mocowanie przeglądając allegro, dużo jest zdjęć samych elementów tapicerki w tym boczków i będzie widać gdzie jest mocowanie.
No i jak wyżej - dobre wytłumienie żeby dzwięk szedł w kabinę a nie w drzwi  ;-) bo to może one brzęczą.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] Głośniki
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwiecień 2012, 21:30:01 »
Cytat: "dardum"
Może ktoś wie jak się do nich najłatwiej i najbezpieczniej dla tapicerki dobrać??


Oczywiście, koledzy za wschodniej granicy juz rozkminili jak to zrobić.

http://youtu.be/j6FD4TjmzKA

dardum

  • Gość
[ix35 EL] Głośniki
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2012, 10:42:28 »
i o to chodziło thx

mmarcu

  • Gość
[ix35 EL] Głośniki
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwiecień 2012, 22:51:19 »
Miałem to olać bo nie jestem audiofilem, ale po filmiku od Slaya75 zacząłem się zastanawiać. Bo w sumie zdjęcie tej tapicerki jest proste.

A jakie maty polecacie - jakieś dobre i tanie :-), może ktoś ma do polecenia jakiegoś linka do mat.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Głośniki
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Kwiecień 2012, 10:20:11 »
gdzieś kiedyś widziałem maty grubości kilka mm na samoprzylepnej smole. Zastanawiam się czy one by się do wygłuszenia nie nadawały. Tylko nie mogę jakoś ich namierzyć. Może ktoś coś wie na ten temat???? :shock:  :shock:  :shock:

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] Głośniki
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Kwiecień 2012, 10:40:08 »
Cytat: "jacek2"
Tylko nie mogę jakoś ich namierzyć. Może ktoś coś wie na ten temat???? :shock: :shock: :shock:


Wystarczy wpisać w allegro "maty wygłaszające". Z tego co poczytałem to dzielą się na bitumiczne i butylowe np.

http://allegro.pl/gms-04-maty-wygluszajace-butylowe-do-podlogi-drzwi-i2241144188.html

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Głośniki
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Kwiecień 2012, 15:04:17 »
fajny filmik jak i sam kanał o IX!