Autor Wątek: Migająca kontrolka silnika ( check )  (Przeczytany 5521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline redek102

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Migająca kontrolka silnika ( check )
« dnia: 18 Czerwiec 2018, 07:57:01 »
Od niedawna jestem właścicielem hultaja i jak na razie mam z nim same kłopoty. Co jakiś czas silnik nie wkręca się powyżej 3tys. Wyczyściłem sitko w baku, było mocno zabrudzone, jednak problem pozostał. Diagnoza mechanika - uszkodzony czujnik różnicy ciśnień spalin. Na domiar złego wczoraj auto wróciło z trasy i zaczął migać chceck engine. W instr. jest napisane, że to wypalanie dpf, więc przegoniłem auto około 70km jednak nadal kontrolka miga.

ukłony

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Migająca kontrolka silnika ( check )
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwiec 2018, 08:31:43 »
Raczej nie wypalanie a zapchanie DPF. Wypalanie nie jest niczym sygnalizowane. Kupiłeś autko z problemem to ścigaj sprzedającego, jest coś takiego jak rękojmia.
Generalnie czujnik różnicy ciśnień cieżko zdiagnozować chyba kompem, może zacząłbym od przeczyszczenie wężykow które do niego prowadzą...

Offline redek102

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Migająca kontrolka silnika ( check )
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwiec 2018, 09:20:53 »
Dzięki za odzew.
No to mam problem. Auto zakupiłem od osoby prywatnej. Zastanawia mnie dlaczego wypalanie nie nastąpiło w trasie.  A co do czujnika, to powtarzam to, co powiedział mechanik, ja się niestety na tym nie znam.

Ukłony

Offline kowal2000

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 64
Migająca kontrolka silnika ( check )
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2018, 19:34:06 »
Ale sitko się wymienia a nie czyści. Wymieniałeś też filtr paliwa?

Offline redek102

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Migająca kontrolka silnika ( check )
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwiec 2018, 19:49:11 »
kowalu wiem, że się wymienia, bo sporo najpierw o tym poczytałem. Jednak jak zerkniesz tutaj to sitko w tym modelu nie jest skatalogowane, a nie wiem czy pasuje ze starszego modelu.  Pytałem w serwisie i też nie wiedzą czy pasuje. W zamian proponują mi całego smoka za 1050PLN.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Migająca kontrolka silnika ( check )
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwiec 2018, 21:07:52 »
Generalnie po czyszczeniu powinna byc poprawa, nie na długo ale powinna. Zatem to chyba nie to.  Może faktycznie czujnik różnicy ciśnień głupoty jakieś łapie, z tym ze nonstop by dopalał DPF...

Offline redek102

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Migająca kontrolka silnika ( check )
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwiec 2018, 21:24:41 »
Cytuj
Generalnie po czyszczeniu powinna byc poprawa, nie na długo ale powinna.


Też tak myślę. Niestety już następnego dnia po czyszczeniu miałem problem z obrotami pow. 3000. Problem znika po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika, dokładnie tak samo jak przed czyszczeniem sitka.