Autor Wątek: [ix20] Skrzypienie i pisk z układu kierowniczego ; webasto  (Przeczytany 3027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ptica222

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[ix20] Skrzypienie i pisk z układu kierowniczego ; webasto
« dnia: 10 Czerwiec 2018, 11:07:40 »
Po roku w miarę bezproblemowego użytkowania autko zaczęło mi  skrzypieć i piszczeć z zawieszenia przedniego , lecz tylko przy małej prędkości i skręconych kołach w lewo .Szczególnie to słychać przy parkowaniu  i tylko w jednej pozycji kierownicy i kół
Pojechałem na przegląd techniczny roczny i diagnosta stwierdził że to z kolumny kierowniczej , bo żadnych luzów nie ma na zawieszeniu.. Miał ktoś podobny problem ?

Jako że ciągle odkrywam  nowości w aucie , to diagnosta wypatrzył u mnie webasto , z tym że nie mam do niego żadnego pilota a w kabinie nie ma  nic co by wskazywało na sterownik..
W Hyundaiu  na serwisie rozłożyli ręce , nie wiedzą co i jak ..
Może ktoś z kolegów zna firmę gdzie specjalizują się w ogrzewaniu postojowym w takich małych autkach???
Miejscowe serwisy webasto i klimatyzacji to tylko  ciężarówki znają a to jest mini- mini... :-)
Będę wdzięczny za poradę w obu przypadkach. :-> .

Offline Arunio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[ix20] Skrzypienie i pisk z układu kierowniczego ; webasto w aucie..
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2018, 06:24:17 »
Co do piszczenia przy skręcie. Jeśli dobiega z okolicy koła, sprawdź czy osłony blaszane tarcz hamulcowych nie są zbyt podgięte i nie ociera o tarczę.