Autor Wątek: Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.  (Przeczytany 17717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gromyk

  • Gość
Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.
« dnia: 18 Marzec 2012, 09:07:17 »
Witam,

Mam pytanko jak w temacie.
Czy ktoś z was ma zainstalowana instalację gazową w samochodzie na gwarancji i jej nie stracił?
Jestem posiadaczem i20 i niby pali niewiele a jednak boli po kieszeni a myślę, że parę latek tym autem pośmigam i warto by było zainwestować w LPG.

Dzięki za odpowiedzi.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2012, 14:12:39 »
Nie myśl sobie kolego, że jak pali Ci powiedzmy 6litrów autko to na LPG spali Ci 4litry. Oj co to to nie. Przy twoim silniczku wątpliwy jest sens zakładania instalacji LPG.  Jeśli twoje trasy to większość poza miastem - nie ma sensu. Jeśli jesteś zadowolony z osiągów - nie ma sensu.
Jeśli jesteś typem - zapierdzielacza - gaz tu nic nie zmieni - nie dostaniesz ani większych osiągów za małą cenę ani też spektakularnie niskich kosztów. Fabryczna instalka to pewnie teraz około 6tys zł.

el capitan

  • Gość
Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwiecień 2012, 09:58:20 »
Hej,

Mam pytanie. Jak ma się sprawa z montażem instalacji gazowych w samochodach na gwarancji? Przeszukałem internet i spotkałem się ze skrajnymi opiniami - jedni piszą, że można (jesdli aso zleci montaż lub go wykona) inni, że nie można....

Czy ktoś z was zetknął sie osobiscie z takim problemem?

Konkretnie chodzi mi o moja i20-kę:)

Policzyłem, że rocznie pokonując 25 tysięcy kilometrów koszt instalacji zwróci mi się po półtora roku...

vesoly

  • Gość
Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2012, 09:55:40 »
Ja zamontowałem instalację gazową LandiRenzo po pierwszym roku. Montażem zajęło się ASO w związku z tym mimo, że do Accenta III nie było przewidzianej przez Hyundaia instalacji to gwarancji nie straciłem chociaż miałem powiedziane, że jeżeli coś się będzie działo z napędem to tylko do nich bo inne ASO mogą nie chcieć uznawać gwarancji. Dzięki temu przez pełne 3 lata (taką dawał Hyundai) miałem samochód na gwarancji. Jak ktoś chce zobaczyć jak to wyszło finansowo to można kliknąć w obrazek pod moim postem do serwisu autocentrum z moimi wpisami paliwowymi. W skrócie - jestem bardzo zadowolony z tej decyzji.
Koszt instalacji LPG do mojego silniczka 1.4 z montażem wyniósł coś około 3200zł. Kwota ta + cena dodatkowego przeglądu na stacji diagnostycznej zwróciła się po koło 15-16 miesiącach (jeżdżę niecałe 20000km/rocznie w 95% po Warszawie)

Statystyki całościowe:
http://www.autocentrum.pl/dziennik-kosztow/hyundai/accent/iii-pustynna-burza-124450921/
Koszt paliwowy (Pb) na 1 km: 0,53 zł
Koszt paliwowy (LPG) na 1 km: 0,24 z

el capitan

  • Gość
Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwiecień 2012, 12:02:06 »
Dzięki kolego za odpowiedź. Jedno z ASO również zaproponowało mi podobny układ - instalacja 4 generacji - wraz z montażem 3500 zł - i przejecie przez nich "odpowiedzialności gwarancyjnej" na pozostały okres gwarancji czyli jakieś 4,5 roku. Jeśli dostanę to ładnie na piśmie to pewnikiem tez się zdecyduję.

gryfciu

  • Gość
Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj 2012, 20:29:03 »
witam,
posiadam i30 i jest na gwarancji i też zastanawiam się nad instalacja gazową tylko że w serwisie powiedzieli mi że stracę gwarancje bo Centrala nie pozwala, koleś przy sprzedaży auta ładnie obiecywał a teraz się wykręca czy znacie jakiś serwis z województwa świętokrzyskiego (nie folwark) czy śląskiego, który będzie się normalnie zachowywał i założy mi instalację gazową i utrzyma gwarancję na auto, oczywiście samochód będę serwisował już u nich.
pozdrawiam

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwiec 2012, 20:45:38 »
Cytat: "gryfciu"
witam,
posiadam i30 i jest na gwarancji i też zastanawiam się nad instalacja gazową tylko że w serwisie powiedzieli mi że stracę gwarancje bo Centrala nie pozwala, koleś przy sprzedaży auta ładnie obiecywał a teraz się wykręca.......

Jestem ciekawy jak to wyjdzie u mnie. Kupiłem tydzień temu IX20 1.6, a dzisiaj wróciłem z serwisu i zapewnieniem stacji, że po montażu instalacji LPG pozostały okres gwarancji (u mnie w zasadzie całe 5 lat) oni biorą na siebie.
Rozumiem, że jeżeli decyduję się na montaż to jakieś papiery odnośnie przejęcia gwarancji salon musi dać. Jestem w zasadzie zdecydowany na 100% jednak zona trochę kręci nosem - bo to 3700 zł (BRC sequent24 + jakiś lubryfikator) . Według moich rachunków koszt instalacji zwraca mi się po przejechaniu 17000 km, czyli tak ja u mnie po około 1,5 roku - pedałuję około 10 -11 tys km rocznie.
Boję się jednak aby gazownicy (czytając Wasze wcześniejsze uwagi) czegoś nie spartaczyli - jestem zielony w kwestii silników, gazu itp.

Offline shadow

  • phpBB -#Moderator
  • Wiadomości: 704
Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwiec 2012, 13:19:09 »
Przemyślcie dobrze czy warto zakładać instalacje, Ja robię rocznie 25 000km prawie cały czas trasy i szkoda mi naprawdę auta jak również pieniążków na instalacje LPG, przy spalaniu 5-6l benzyny, zwłaszcza że fabryczne instalacje są w cenie.

Rozważcie wszystkie "za" i "przeciw:, zwłaszcza jak nie przekraczacie 15 000 rocznie.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Czerwiec 2012, 20:16:26 »
Witam.....

W moim przypadku przy  10 000km rocznie instalacja zwraca się już po 18 miesiącach - około15-16 tys km.
W Twoim wypadku zwróciła by się po pół roku. Kalkulacja jest prosta 6x5,8=34,80 - paliwo, gaz ~7,5x2,75=20,60 zł. Na każdych 100 km jesteś ~14zł do przodu. Przy Twojej jeździe i niewielkim spalaniu jesteś rocznie do przodu ~3500 zł.
W przypadku większego spalania, tak jak u mnie kalkulacja jest jeszcze bardziej do przodu.
Faktem jest, tak ingerencja trochę mnie przeraża.

Łukasz

  • Gość
Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Czerwiec 2012, 21:57:13 »
Cytat: "KoTeK"
W Twoim wypadku zwróciła by się po pół roku. Kalkulacja jest prosta 6x5,8=34,80 - paliwo, gaz ~7,5x2,75=20,60 zł. Na każdych 100 km jesteś ~14zł do przodu. Przy Twojej jeździe i niewielkim spalaniu jesteś rocznie do przodu ~3500 zł.


Taka prosta kalkulacja pomija wiele istotnych czynników, realny zysk byłby znacznie mniejszy.

tomp1

  • Gość
Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Lipiec 2012, 14:21:23 »
Witam wszystkich,

Mam pytanie do znawców tematu i osób kóre mają założone LPG w silniku 1.4 (G4FA)
W artykule AutoŚwiat piszą że te silniki nie za bardzo tolerują gazu. Czy to prawda ?  Co to znaczy "Zaleca się modyfikację głowicy" ?
Do tej pory rozważałem założenie gazu ale teraz widzę że chyba szkoda mi silnika.  :-|

PS. Nie moge dodac załącznika wiec podaje link do wspomnianego artykułu (druga tabelka).

http://www.auto-swiat.pl/1-zobacz-ktore-silniki-nie-toleruja-instalacji-lpg/4

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
Instalacja gazowa w samochodzie i20 na gwarancji.
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Listopad 2012, 13:07:58 »
We Włoszech można, a u nas nie...  dlaczego? :roll:
http://gazeo.pl/lpg/pojazdy/osobowe-fabryczne/We-Wloszech-mozna,artykul,6550.html