Autor Wątek: Poziom oleju 1.6CRDi  (Przeczytany 3075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qbadm

  • Gość
Poziom oleju 1.6CRDi
« dnia: 04 Czerwiec 2018, 00:23:29 »
Ktoś może u siebie skontrolować poziom oleju w dieslu? Dziś próbowałem i za każdym razem wychodziło, że mam stan 1cm powyżej wartości max. Przebieg mojego i30 to 10tys. km, ale mam wrażenie, że bagnet działa nieprecyzyjnie, podczas wyjmowania olej się ściera z niego i z jednej strony i wychodzą jakieś cuda :/

Edit:

dziś dokonałem pomiaru ponownie, tym razem bagnet wskazuje już poziom precyzyjnie, bez żadnych rozmazań podczas wyjmowania, stan nadal 1cm powyżej - mierzę zawsze w tym samym miejscu, więc ryzyko spadku teranu odpada i zawsze było ok, czyli poniżej stanu MAX.

Offline TomSzy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
Poziom oleju 1.6CRDi
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2018, 18:28:13 »
jest opcja, że kilka razy próbował wypalić się DPF, ale nie miał do tego warunków i olej rozrzedzony został przez paliwo - urok diesla eksploatowanego w mieście..

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
Poziom oleju 1.6CRDi
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2018, 20:54:13 »
Cytat: "TomSzy"
urok diesla eksploatowanego w mieście..


Ja bym tego nie przedstawiał Koledze w formie uroku diesla. Olej rozrzedzony paliwem traci swoje właściwości smarne, a wszyscy wiemy czym to się może kończyć. Jak widzę w opisie auto na gwarancji (2017 rok), także jak się przytrze to mogą nie uznać reklamacji. Proponuję jak najszybciej skonsultować sprawę z mechanikiem/ASO, czy przypadkiem nie należy wymienić oleju i filtra oleju na nowy. A osobiście obstawiam, że trzeba wymienić i to jak najszybciej. I jak wspomniał TomSzy. DPF nie miał warunków do wypalenia sadzy lub kilkukrotnie przerwano rozpoczęty proces wypalania sadzy. Stąd nagły przyrost poziomu „oleju”. Proponuje mniej jeździć tylko po mieście. Dłuższa przejażdżka z większymi prędkościami raz na jakiś czas gdzieś za miasto bardzo pomoże autu w dalszej eksploatacji i w dużym stopniu może zapobiec na przyszłość podobny sytuacjom.

qbadm

  • Gość
Poziom oleju 1.6CRDi
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2018, 21:00:24 »
Jestem już umówiony w ASO na środę, chodzi o to, że auto lata w trasie i to sporo, przynajmniej kilkaset kilometrów miesięcznie...

Zakładam, że od stanu Min do Max na bagnecie to jakieś 1L oleju, odległość między punktami jakieś 2,5cm więc jeśli mam 1cm więcej to mogło przybyć jakieś 0,3-0,4L, zakładając, że na suchy silnik wchodzi 5,7L to tragedii nie ma na szczęście, olej nie śmierdzi też ropą... No nic, trzeba to ogarnąć ASAP i już...

qbadm

  • Gość
Poziom oleju 1.6CRDi
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwiec 2018, 21:55:11 »
Przełożyłem wizytę na sobotę, chcieli mi wlać Castrol za 49zł netto/litr. Jaki olej polecacie (wiem, z instrukcji, że Hyundai sugeruje Shell spełniający normę C3). Mam możliwość przywieźć do ASO swój olej, więc tak właśnie zamierzam zrobić.


Edit:

Kupiłem 6L Millersa EE LL C3 5w30

qbadm

  • Gość
Poziom oleju 1.6CRDi
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Czerwiec 2018, 21:44:10 »
Olej wymieniony, robocizna + filtr to 186PLN brutto, wlano 5,2l oleju, poziom nadal 1cm powyżej max, ktoś może sprawdzić u siebie jak to wygląda w 1.6CRDi lub nawet w benzynie? Aż tak nieprecyzyjnie wskazuje podziałka czy może zalecana ilość przy wymianie 5,3l jest przesadzona?

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
Poziom oleju 1.6CRDi
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Czerwiec 2018, 22:54:06 »
po co lejesz na pałę? wlewa się mniej i później dolewa do kreski a nie określoną wartość. jak nie mieści się określona ilość to znaczy, że masz złogi szlamu w silniku i się nie mieści w skali albo te 5.2l nie jest właściwą ilością. przelanie, szczególnie aż o 1cm jest niebezpieczne dla silnika.

qbadm

  • Gość
Poziom oleju 1.6CRDi
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Czerwiec 2018, 08:47:06 »
Olej wymieniany przez ASO, anyway Hyundai podaje ilość oleju potrzebną przy wymianie i zgadzam się, że powinno się wlać mniej i ewentualnie dolać ale jak widać serwisy mają na to wy#$$&ne i wlewają to co podane w systemie i nara :/ Masakra, jadąc na wymianę, płacąc za usługę oczekuje się wykonania jej zgodnie ze sztuką:/

Offline Arunio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Poziom oleju 1.6CRDi
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Czerwiec 2018, 09:59:36 »
Zawsze wymieniam olej sam. Nigdy nie weszła deklarowana ilość. Coś w silniku zostaje, to w wale, to odrobina w misce. W D4FA wchodziła mi 5ka z małą odrobiną i był max, a nie 5,3l.

qbadm

  • Gość
Poziom oleju 1.6CRDi
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Czerwiec 2018, 21:30:58 »
Następnym razem im zawiozę 5L zamiast sześciu, wiec jest szansa, że tego nie spie#$+ą, nadmiar oleju odessałem do stanu max.