Autor Wątek: 2.0 Crdi stukanie w silniku, panewka?  (Przeczytany 3387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stachhu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
2.0 Crdi stukanie w silniku, panewka?
« dnia: 18 Maj 2018, 14:42:05 »
Cześć,

Szukam opinii. Pacjent silnik 2.0 CRDi VGT z dwumasem oryginalnie 140KM z Hyundaia Tucsona, silnik z chipem wiec ma 180KM i 398Nm.
Diagnoza jeszcze nie jest pewna, ale być może problem jest z panewką i konieczny będzie remont silnika. Samochód ma obecnie jakieś 330kkm przebiegu, podczas jazdy na niskich obrotach zgasł, potem był problem z odpaleniem... puszczał czarnego dymka... ale palił. Jednak na pewno nie chodził na jednym cylindrze plus wydawał charakterystyczny metaliczny stukot. Do mechanika dojechał na lawecie.

Teraz główne pytanie to czy w razie co warto się w to bawić? Ktoś z was miał problemy tego typu? Jakie koszty wchodzą w grę?

Samochód jest z 2007 roku, nie wiem czy jest sens w niego inwestować kilka tysiecy złotych. Czekam na rady/opinie/ pomoc jakąkolwiek?


pozdrawiam,
Tomek


P.S. Jeśli dubluję to przepraszam, ale nie znalazłem na forum.

Offline arti14

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
2.0 Crdi stukanie w silniku, panewka?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj 2018, 09:11:25 »
no i jaka diagnoza bo bardzo mnie to ciekawi

Offline Stachhu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
2.0 Crdi stukanie w silniku, panewka?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2018, 12:51:14 »
Na ten moment wiem, że jest luz na tłoku i trzeba rozbierać silnik. Wstępna diagnoza to 5000 +. Nie wiem tylko czy warto.

Offline arti14

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
2.0 Crdi stukanie w silniku, panewka?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwiec 2018, 20:07:07 »
taniej chyba będzie poszukać silnik z jakiegoś anglika w dobrej cenie , jak stary był mapowany w kompie to pewnie ustawienia przejdą na nowy

Offline Stachhu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
2.0 Crdi stukanie w silniku, panewka?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwiec 2018, 19:48:49 »
Tylko czy w ogole na pewbo warto inwestować w ten samochod kilka tysiecy, bo nawet silnik to jest koszt 5-7k

Offline Stachhu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56