Autor Wątek: Zakup Sonaty 2.0/2.4 lub Grandeur 3.3 V6  (Przeczytany 3100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
Zakup Sonaty 2.0/2.4 lub Grandeur 3.3 V6
« dnia: 17 Maj 2018, 01:46:31 »
Witam serdecznie.

Aktualnie jestem przed zakupem nowego samochodu. Accent dzielnie sobie radzi i jest w rękach mojego taty :)

Spodobał mi się model Sonata rocznik po liftingowy 2008/09 z silnikiem diesla 2.0 lub 2.4.

Czy warto zakupić tą Sonatę ?? Jakie są fabryczne usterki ? Z silnikiem nie powinno być problemów ? Jak z komfortem jazdy ??

Oraz. W Niemczech dużo widziałem  Grandeurów z silnikami 3.3 V6 wyłącznie ze skrzynią automatyczną. Wszystkie eleganckie i zadbane. Przebiegi wahają się od 100.000 do 200.000. Cena ?? Wydaje mi się, że bardzo niska ! 3.500 do 4.500 tysiąca EURO. Ten model kusi wyglądem i wykończeniem wnętrza. Te drewna, skóra i prostota.

Tak wiem wiem, koszty sprowadzenia, opłaty, podatki, itp. Trochę to obciąży budżet. Ale... Czy warto ?  

Już jestem pewny, że będę w posiadaniu Sonaty. Ale przed zakupem wolę zaczerpnąć garstki informacji o tym samochodzie.

Pozdrawiam

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
Zakup Sonaty 2.0/2.4 lub Grandeur 3.3 V6
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2018, 12:55:32 »
Myślę, że to doskonały wybór.

Generalny konsensus na forum jest taki, że trzeba pilnowac poziomu oleju i szybko eliminować usterki z nim związane.

W poszukiwaniach skupiłbym się raczej na książce serwisowej i historii auta, gdyż wychodzi na to, że najwięcej problemów mają auta zaniedbane.

I taka ciekawostka, rezultaty przeglądów technicznych są jawne w UK (wystarczy znać nr rejestracyjny pojazdu, by sprawdzić jego historię).  Są strony, który zbierają i analizują te dane: wychodzi z nich jednoznacznie, że najczęstszą przyczyną "nieprzejścia" przeglądu, są przepalone żarówki i to chyba 70-80% przypadków.