Autor Wątek: Problem z geomatrią  (Przeczytany 5049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arunio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Problem z geomatrią
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Czerwiec 2018, 18:05:27 »
Umowa stoi. Ale u Mnie troszkę potrwa. Zjechałem się finansowo. Jutro idę w kanał i organoleptycznie  stwierdzę co może być nie Ok!

longin1

  • Gość
Re: Problem z geomatrią
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Czerwiec 2018, 20:35:56 »
Cytat: "adrian89"
Hej,
Mam
 Po zimie okazało się, ze rwie mi oponę od środka. Pojechałem na geometrię i wszystko miałem w dwa światy. Mechanik ustawił zbieżność choć z tyłem miał problem bo śruba była zapieczona i mówił, że boi się by tuleji nie wyrwać.
W każdym razie kąt pochylania kół w tyle mam zły. I co ja mam teraz z tym zrobić? Bo wyczytuje, że nie da się go poprawić, choć w schemacie występuje coś takiego jak śruba mimośrodowa a nią się chyba kąt reguluje.
Proszę o pomoc.


Też miałem ten problem. Jednak mechanik zawziął się, rozgrzał palnikiem czymś popsikal i odkręcił. Nawet mi pokazał żeby nie było ściemy. Poszukaj lepszego mechanika a jak ci powie że tulejkę uszkodzi to trudno kupisz nową.

Offline Clins299

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Problem z geomatrią
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Czerwiec 2018, 21:45:55 »
Zasada jest taka że każdorazowo jak się ruszy coś w zawieszeni czy z przodu czy z tyłu u prócz oczywiście łączników stabilizatorów, należ zawsze sprawdzić komputerowo geometrię. Niestety nawet po wymianie Amortyzatorów pomimo iż pewnie niema na nich regulacji.
Koszt po znajomości to od 50zł w górę. Dodatkowo  przydało by się zaadaptować czujnik kąta skrętu kierownicy. osobiście nigdy tego nie robiłem ale w nowych samochodach z funkcją doświetlania zakrętów podobno to obowiązkowe.