Autor Wątek: Alarm w i30 - czy on istnieje?  (Przeczytany 8621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« dnia: 08 Maj 2018, 16:26:53 »
Cześć,
zastanawiam się nad działaniem alarmu w nowym i30 w wersji Classic Plus.

Gdy zamykam autko z pilota, nie słychać żadnego dźwięku - jedynie kierunkowskazy migają. Wczoraj na parkingu widziałem nowego i20 i gdy facet zamykał drzwi pilotem, również nie było nic słychać.

W instrukcji obsługi na stronie 3-17 piszą
Cytuj
Uzbrojenie autoalarmu sygnalizuje jednokrotne mignięcie wszystkich kierunkowskazów oraz jednokrotny sygnał dźwiękowy
Nie ma dodatkowej informacji "jeżeli występuje" (zwrot ten użyty jest w wielokrotnie w instrukcji przy innych funkcjach dodatkowych).

Ponadto, na stronie 3-77 instrukcji widnieje opis menu komputera pokładowego, pozycja "Drzwi" i składa się on z 3 podpunktów:
- Automatic lock (automatyczne blokowanie)
- Automatic unlock (automatyczne odblokowanie)
- Horn feedback (potwierdzenie sygnałem dźwiękowym)

U mnie w komputerze są tylko dwie pierwsze pozycje, stąd wnioskuję, że nie posiadam autoalarmu.
Jednakże, zgodnie z cennikiem rocznika 2017 pod adresem http://www.hyundai.pl/fileadmin/user_upload/cenniki/Cennik_i30_Hatchback_2017.pdf na stronie trzeciej w tabeli o nagłówku "Komfort" istnieje pozycja "Centralny zamek, składany kluczyk; alarm" i jest ona zaznaczona kropeczką w wersji wyposażenia Classic Plus, którą zakupiłem.

Czy ktoś może potwierdzić jak wygląda u was autoalarm?
I czy macie wspomnianą pozycję w menu?

Przy okazji, ta dioda przy przedniej szybie pośrodku - to nie jest dioda od autoalarmu?

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2018, 19:07:30 »
Mam tak samo jak Ty. Alarm jest i działa - w salonie przy zakupie testowaliśmy ze sprzedawcą. Dioda jest od alarmu.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2018, 21:12:03 »
Cytat: "asche"
Mam tak samo jak Ty.
Czyli przy zamykaniu tylko mrugają kierunki i nic nie słychać? Nie ma żadnego dźwięku? Jak wygląda u Ciebie menu "Drzwi"?

Cytat: "asche"
Alarm jest i działa - w salonie przy zakupie testowaliśmy ze sprzedawcą. Dioda jest od alarmu.
Jak to sprawdzaliście? Chciałbym też sprawdzić. Nie zrobiłem tego w salonie przy odbiorze auta :-(

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2018, 21:22:13 »
Otwórz szybę z tyłu, zamknij drzwi z pilota a następnie od zewnątrz otwórz drzwi klamką wewnątrz auta ;)

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2018, 18:09:57 »
Ok, sprawdziłem i działa :) A więc mam alarm - super :-D

To teraz poproszę jeszcze o odpowiedź na wcześniejsze pytanie o menu w komputerze - sekcja "Drzwi". Jakie tam masz opcje?

Przypominam, że według instrukcji powinny być 3:
- Automatic lock (automatyczne blokowanie)
- Automatic unlock (automatyczne odblokowanie)
- Horn feedback (potwierdzenie sygnałem dźwiękowym)

u mnie są tylko dwie pierwsze  :-?

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maj 2018, 18:29:28 »
Też tylko dwie pierwsze.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maj 2018, 08:04:04 »
Ehh, no to szkoda, bo na tej ostatniej naprawdę mi zależy - każde moje wcześniejsze autko miało alarm, który "pipał" przy zamykaniu czy otwieraniu drzwi z pilota. Z resztą to bardzo przydatna funkcja bo nie tylko widzisz, że samochód się zamyka (kierunkowskazy) ale i słyszysz (sygnał).

Strasznie mi też brakuje automatycznego domykania szyb - w końcu wszystkie są elektryczne, więc to byłoby parę linijek kodu dla programisty żeby dodać taką funkcję do komputera w aucie :roll:

Dziękuję za odpowiedzi :)

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maj 2018, 08:37:06 »
Z tego co wyczytałem zabronione jest aby samochód przy zamykaniu/otwieraniu wydawał jakieś dźwięki.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Maj 2018, 09:41:32 »
Wow, nie słyszałem o tym. Szukałem przed chwilą w Google ale nie znalazłem żadnego tekstu na ten temat. Możesz podać jakieś źródło?

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Maj 2018, 10:35:25 »
Szukam, ale nie umiem znaleźć źródła ;/
Ale na forum często są informację że to dyrektywa UE.

Offline fracz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Czerwiec 2018, 17:44:25 »
Cytat: "tomilipin"

Strasznie mi też brakuje automatycznego domykania szyb - w końcu wszystkie są elektryczne, więc to byłoby parę linijek kodu dla programisty żeby dodać taką funkcję do komputera w aucie :roll:


U mnie działa domykanie szyb jak po zamknięciu pilotem potrzymam przycisk jeszcze z 3s. Szkoda że nie da sie tak samo otworzyć :-(

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Sierpień 2018, 21:52:48 »
Cytat: "asche"
Otwórz szybę z tyłu, zamknij drzwi z pilota a następnie od zewnątrz otwórz drzwi klamką wewnątrz auta ;)


Trafiłem na ten temat przypadkiem i w sumie nigdy się nie zastanawiałem nad alarmem.
Mam auto modelowo młodsze ale w wyposażeniu fabrycznym (2016r. GO!) powinien być alarm. Dziś zrobiłem ten test i nic - żadnej syreny, migania - otwieram po prostu drzwi czy to z przodu czy z tyłu.

Jak sprawdzić w inny sposób czy faktycznie alarm jest?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Sierpień 2018, 10:38:43 »
Cytat: "fracz"
U mnie działa domykanie szyb
Mamy ten sam model, ale ja z 2017 roku, a Ty z 2018. Sprawdzałem i niestety trzymanie przycisku zamykania na pilocie nic nie daje, szyby się nie domykają.

Czy może jakiś posiadacz i30 z 2017 roku może to sprawdzić? asche, Widzę że masz ten sam model i rocznik. Możesz zobaczyć czy u Ciebie działa domykanie szyb? Jak pisał wcześniej fracz, wystarczy przytrzymać przycisk zamykania na pilocie.

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Sierpień 2018, 13:10:18 »
Nie działa.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Alarm w i30 - czy on istnieje?
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Sierpień 2018, 13:29:00 »
Dzięki za sprawdzenie :-)