Autor Wątek: [Santa Fe CM] Problem z automatem  (Przeczytany 2864 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

bartekk377

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem z automatem
« dnia: 26 Kwiecień 2018, 20:06:11 »
Witam
Od wczoraj borykam sie z problemem w moim aucie, mianowicie auto "stracilo" biegi.
Nie calkowicie ale po wrzuceniu na D auto chwile mysli pozniej rusza i zachwile obroty w gore i nie jedzie. to samo z R. Raz na jakis czas wogole nic sie nie dzieje na D tylko jak dam obroty na 1500 to lapie bieg potem traci napend . Czasami dziala normalnie. Do tego swieci sie kontrolka silnika. Po zczytaniu bledow pokazuja sie kody :
P0700
U0122
U0416
Generalnie nie wiem co robic czy to skrzynia padla czy tylko jakas pi***
olej wymieniany okolo 1 rok temu.
Auto ma najechane 236K ale bylo serwisowane i sa kwity na wymiany wczesniejsze oleju
jakies sugestie ? jak nie to chyba na zyletki pojdzie bo juz mi rece opadaja

Offline Taxidriver

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe CM] Problem z automatem
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj 2018, 21:58:06 »
a u mechaniora byłeś od skrzyń ? u koleżanki padł sterownik komp skrzyni po podmianie ruszył .

Offline macbog

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Santa Fe CM] Problem z automatem
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2019, 18:02:09 »
Witam
podobny problem- samochód nie chce zapalić po czymś co "fachowiec" nazwał ustawieniem czujnika skrzyni biegów auto zapaliło nawet miało chęć jachac ale już następnego dnia kicha - całkowity klops nie pali i już. Jakieś pomysły. Czy tylko młotek i walić - mechanika oczywiście

Offline peterkey

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Santa Fe CM] Problem z automatem
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2020, 11:31:22 »
czesc
Mam Mały problem . wczoraj postawilem samochod na warsztat  w celu wymiany oleju w skrzyni , Jakiez bylo moje zdziwienie jak mechanik oznajmil mi ze w skrzyni nie bylo oleju ( przez moja nie wiedze zawsze sprawdzalem olej na wylaczonym silniku i na miarce było ponad stan ). Moje pytanie gdzie ten olej mógł zniknac . Dodam tylko ze żadnych wyciekow nie było itd.  pozdrawiam .

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Santa Fe CM] Problem z automatem
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2020, 12:27:15 »
Jak na miarce miałeś ponad stan to olej musi być.
W moim też tak jest a olej mam tak jak ma być.
Nie wiem jaką dokładnie masz skrzynię,ale pewnie sprawdza się tak jak w moim.
Czyli:
Samochód (skrzynia) ma być rozgrzany do temperatury roboczej,ustawiasz go na równym terenie,silnik ma pracować,przelatujesz po wszystkich położeniach lewarka,dajesz na P lub N i wtedy wyciągasz bagnet i sprawdzasz. Olej powinien być między min a max.

[ Dodano: 2020-01-15, 12:28 ]
Na zimnym zawsze będzie większy stan,bo olej ścieka do miski.
A jak skrzynia pracuje to pompa go pobiera i wtedy masz właściwy stan.

Offline peterkey

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Santa Fe CM] Problem z automatem
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń 2020, 13:03:35 »
zle sie wyraziłem , mechanik sprawdzil stan na wlaczonym silniku i tu bylo zdziwienie moje ze na bagnecie nie bylo oleju ,. dodam ze jakis miesiac temu był wymienany olej w silniku i wtedy tez nie zauważono zadnego wycieku ze skrzyni , dlatego mnie martwi gdzie ten olej zniknal ? . Raczej bylo by widac wyciek . lub niech ktos podpowie gdzie szukac miejsc do sprawdzenia . skrzynia automat

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Santa Fe CM] Problem z automatem
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń 2020, 18:09:12 »
Jak nie ma wycieku na zewnątrz a procedura kontroli jest prawidłowa to chyba ostanie miejsce gdzie może olej wywalić to układ chłodzenia,ale to by było trochę dziwne,bo z reguły jak się rozszczelnienia to wali płyn chłodniczy do skrzyni.