Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Rezerwa paliwowa  (Przeczytany 4083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarcinP

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[i20 PB] Rezerwa paliwowa
« dnia: 07 Kwiecień 2018, 10:39:55 »
Witam serdecznie,

Na wstępie przepraszam, jeżeli temat był, ale nie znalazłem ani przez wyszukiwarkę, ani w archiwum.

Kupiłem i20 kilka miesięcy temu, rocznik 2009, jestem zadowolony.

ALE mam dylemat. Chodzi o rezerwę paliwową.

Byłem u mechanika, potwierdził, że bak pomieści 45 litrów (testował) i pobłażliwie odesłał mnie do domu, uznał że problemu nie ma.

Do rzeczy przechodząc. Włącza się rezerwa, przejeżdżam na niej ponad 30 km, wskaźnik benzyny na zerze, po czym tankuję... 36,5 litra, w porywach do 39. I odbija "pistolet". Tankowanie według wskaźnika do pełna.

To ile ja mam na tej rezerwie przejechać? 100 km?

Mechanik stwierdził, że bak jest nienaruszony, pływak też. Powiedział, żebym na lajcie 50 km przejeżdżał, ale nawet to się nie zgadza. Na rezerwie jeżdżę przeważnie 80 km/godz (tak się składa, że robiłem trzy takie już poważne testy na długim dystansie poza terenem zabudowanym). To zero benzyny według wskaźnika przecież działa na wyobraźnię.


Ma ktoś przemyślenia / doświadczenia?
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:30:21 przez Brt »

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Rezerwa paliwowa
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwiecień 2018, 11:00:50 »
W zależności od producenta zasięg na rezerwie mieści  się w granicach od 50 nawet do 100 kilometrów. U mnie w podobnych awaryjnych sytuacjach (zaświecenie się rezerwy), też dało się zatankować zbliżone ilości paliwa. Osobiści proponowałbym, alby zaraz po zaświeceniu się rezerwy zatankować samochód, aby nie uszkodzić pompy paliwa znajdującej się w baku, tzn. żeby nie zassała zanieczyszczeń z dna baku, lub nie pracowała na sucho, co w konsekwencji może doprowadzić do jej zatarcia. Nie wspomnę o zapowietrzeniu układu.

Offline MarcinP

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[i20 PB] Rezerwa paliwowa
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwiecień 2018, 19:32:50 »
Ale to 50 km - 100 km mówisz w odniesieniu do i20?

To co piszesz to swoją drogą, ale chciałbym jednak poznać możliwości tego samochodu ;) Jasne, będę testował, ale może ktoś miał podobną rozkminę.

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Rezerwa paliwowa
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Kwiecień 2018, 21:29:57 »
Cytat: "MarcinP"
Ale to 50 km - 100 km mówisz w odniesieniu do i20?


Tak. Do i20, którą miałem do listopada ubiegłego roku. Tak jak wcześniej wspomniałem, to podjechanie na stację zaraz po zaświeceniu się rezerwy i zatankowaniu do odbicia zawsze wychodziło na to, że w baku pozostawało około 6 do 7 litrów paliwa. W zależności od stylu jazdy na tych powiedzmy prawie 7 litrach można i 100 kilometrów przejechać, ale tak jak wspomniałem jest to niewskazane. Ale jak chcesz sprawdzić ile się da przejechać na rezerwie włącznie z oparami… Twój samochód drogi Marcinie. Możesz robić z nim co chcesz  :->

Offline MarcinP

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[i20 PB] Rezerwa paliwowa
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Kwiecień 2018, 23:02:12 »
Dzięki za odp :)