Autor Wątek: Sprzęgło  (Przeczytany 3798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
Sprzęgło
« dnia: 04 Kwiecień 2018, 15:40:43 »
Jak często pada wam sprzęgło w i40 1,7 crdi 116 km? U mnie na gwarancji było wymieniane kompletne sprzęgło przy przebiegu 85tys. potem przy 90tys pompa sprzęgła. Teraz od tygodnia pojawił się znowu problem ze sprzęgłem albo dwumasa. Na biegu jałowym gdy wciskam sprzęgło słychać jakieś rzężenie oraz przy ruszaniu na 1 lub wstecznym auto lekko kangurkuje. Spadła tez moc. Ktos miał taki problem? Czytałem ze w optimach z tym silnikiem problem tkwił w pompie sprzęgła i wystarczyło wymienić z nieregulowanej na regulowana ze sportage i problem znikł.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Sprzęgło
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień 2018, 12:30:49 »
mój ma 230 000 przebiegu i wymieniana była raz dwumasa tam gdzieś około 80  000 i to wszystko. Sprzęgło pracuje cały czas bardzo dobrze .

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
sprzęgło
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2018, 17:52:07 »
Jakie miałeś objawy popsutej dwumasy? Jakie koszta i gdzie robiłeś?

Offline bochen17

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Sprzęgło
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień 2018, 22:02:28 »
Witam. Ja tez mam problem ze sprzegłem. Biegi juz nie chcą wchodzic a sprzęgło łapie przy samym końcu. Czy wszystkie i40 1.7 crdi mają dwumase?

Offline Francuzzzz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Sprzęgło
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwiecień 2018, 07:41:06 »
Nie tylko crdi maja dwumase. Umnie okazało się ze też jest ale ASO wymienia na gwarancji bo wychodzą z założenia że się nie psują co do wysokości brania sprzęgła ma świeżo po wymianie i tez bierze na końcu taka charakterystyka układu tak twierdzi ASO

Offline bochen17

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Sprzęgło
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Maj 2018, 18:54:12 »
A napiszcie mi co to może być. Na biegu jałowym i podczs jazdy słychać świst ćwiergotanie. Jak wcisne pedał sprzęgła około 2cm to świst ustaje.

Offline bomen

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Sprzęgło
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maj 2018, 23:29:49 »
Cytat: "bochen17"
A napiszcie mi co to może być. Na biegu jałowym i podczs jazdy słychać świst ćwiergotanie. Jak wcisne pedał sprzęgła około 2cm to świst ustaje.


U mnie ASO zdiagnozowało, że to łożysko oporowe jest winne. Wymienili, po pół roku problem wrócił i tym razem do wymiany poszło całe sprzęgło. Na szczęście załapałem się jeszcze na gwarancję.

Offline bochen17

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Sprzęgło
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj 2018, 04:56:02 »
U mnie ASO powiedzialo ze sprzęgło nie podlega gwarancji 5 lat tylko 2. Jak wymienili sterownik klap wirowych na gwarancji a miesiac po gwarancji znowu padl sterownik to odmowili jego ponownej wymianie. Chyba do złego ASO trafiłem.

Offline Francuzzzz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Sprzęgło
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Maj 2018, 09:34:41 »
Samo sprzęgło nie jest na gwarancji lecz tylko dwumasa

Offline NiGhTmAr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Sprzęgło
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Maj 2019, 21:42:13 »
Hyundai i40 1.6 benzyna.
Mam problem ze sprzęgłem. Jak jadę biegi wchodzą normalnie tak jak powinny ale czasami pojawia sie blokada nie mogę wrzucic żadnego biegu. Strasznie ciężko    chodzi wajcha od skrzyni biegów praktycznie nie da sie jej wcisnąć w dany bieg. Zaznacze ze nie ma zgrzytów a po kilkukrotnym wciśnięciu sprzęgła problem mija. Dziwie się bo rok temu wymieniałem kpl. sprzegło na orginał. Tylko wtedy ewidentnie sprzegło chaczyło na wstecznym i czasem na 1 . Zastanawiam sie w czym jest problem , zaznacze też że od tygodnia silnik zaczołł lekko drgac , jest to wyczuwalne nawet na pedale sprzęgła gdy jest w położeniu neutrlanym (problem z drganiami prawdopodobnie jest poduszka silnika wyrobiona). Czy to może być wina samego wysprzeglika ? Dziwna sprawa bo zrobiłem dopiero 20kkm na nowym sprzęgle.I czy to możliwe że drgania  silnika mogę wpływac na prace sprzęgła ?
Po dluższej jezdzie zauwarzyłem  ze problem ten sie powtarza kiedy chce nie ma reguły , dziwne bo raz chodzi dobrze raz blokuje wrzucenie biegu i musze 2 czasami 3 razy wcisnąc sprzęgło zeby chodziło normalnie .

Offline adamk4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: Sprzęgło
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Lipiec 2021, 19:02:15 »
Witam.
Panowie jestem po wymianie sprzęgła i wysprzęglika czy jak to sie zwie.
Niby wszystko chodzi ok ale raz na jakiś czas jest problem wbic 1 i 3 bieg. Czasami 2 tez? Mechanik u ktorego byłem twierdzii ze jeszcze układ zapowietrzony i żebym podjechał na weekendzie.
Czy moze miec rację? Wczesniej biegi wchodziły jak w masło.

Offline Raflik1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Sprzęgło
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpień 2021, 13:55:10 »
Idzie powiedzieć że ze sprzęgłem to tak jak z hamulcami bo jeśli są zapowietrzone to wiadomo jak hamują a jeśli w układzie sprzęgła jest powietrze to na logikę sprzęgło nie rozsprzęgla do końca ponieważ powietrze jest ściśliwe i nie do końca pozwala na rozsprzęglenie i dlatego biegi mogę ciężej wchodzić
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2021, 14:14:45 przez Raflik1986 »

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Sprzęgło
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Sierpień 2021, 13:00:20 »
Witam.
Panowie jestem po wymianie sprzęgła i wysprzęglika czy jak to sie zwie.
Niby wszystko chodzi ok ale raz na jakiś czas jest problem wbic 1 i 3 bieg. Czasami 2 tez? Mechanik u ktorego byłem twierdzii ze jeszcze układ zapowietrzony i żebym podjechał na weekendzie.
Czy moze miec rację? Wczesniej biegi wchodziły jak w masło.

Końcówka sprzęgła zbiera na samym dole...... znajdź ten temat to więcej się dowiesz  ;) A tak na poważnie to teraz rozważam opcję wymiany oleju w skrzyni bo ani nowe sprzęgło wraz z dwu-masą ani wymiana pompki pod pedałem nie rozwiązały problemu z haczeniem biegów ....Szczerze to mam już dość tego auta ..... Wymienię jeszcze olej w skrzyni a jak to nie pomoże zostaje znaleźć  ustronne miejsce i kanister z benzyną.... 8)

Offline adamk4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: Sprzęgło
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Sierpień 2021, 16:35:28 »
Auto spoko. Jak do tej pory jedno z lepszych jakie miałem.

Problem rozwiązany. Wymiana sprzęgła i łożyska plus nowy olej do skrzyni i odpowietrzenie po 2 dniach. Wszystko wróciło do normy.

spróbuj tej wymiany oleju może rzeczywiście pomoże.

Offline boleq1971

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Sprzęgło
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Sierpień 2021, 09:19:09 »
adamk4 Widzę że Twoje auto jest 4 lata młodsze więc zapewne poliftowe tak więc może tak być że " inżyniery" pousuwali wady fabryczne które były w wersji przed liftem czyli : rozszczelniające się chłodnice , wytarte kierownice , nieszczelne tylne lampy, przybywanie oleju  ;) psujących się czujników parkowania........ no i te nieszczęsne haczenie biegów .... o systemie Start-Stop nie wspomnę