Autor Wątek: Wywaliło olej  (Przeczytany 4575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piter1777

  • Gość
Wywaliło olej
« dnia: 12 Marzec 2018, 21:06:58 »
Witam Tucson 2.0 140km właśnie wywaliło olej zalany silnik i pod klapa silnika na bagnecie zero ,,, jaka diagnoza

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Wywaliło olej
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2018, 21:14:50 »
A może tak coś więcej???? Skąd wywaliło,bagnetem, uszczelką,korkiem???
Jak wywaliło bagnetem to odma do sprawdzenia.
Jak uszczelkami to uszczelki zmienić.
Jak korkiem to korek dokręcić lub kupić nowy.

piter1777

  • Gość
Wywaliło olej
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marzec 2018, 21:16:50 »
no bardzo nie wiem syf pod maską , bagnetem nie ,, poleciało po kole ,,,czy to odmą  poszło

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Wywaliło olej
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2018, 21:53:39 »
No to ja też nie wiem. Dolej oleju,umyj silnik i patrz czy będzie gdzieś lecieć. Inaczej to można się zastanawiać.

piter1777

  • Gość
Wywaliło olej
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marzec 2018, 21:54:43 »
dzięki

Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Wywaliło olej
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Marzec 2018, 13:40:19 »
U mnie w podobnym okresie co u Ciebie zaczął lecieć olej. Minusowe temperatury i uszczelki szlag trafił. Diagnoza, uszczelka pokrywy silnika i uszczelki dookoła wtrysków. Ale u Ciebie może być co innego, w busie natomiast poszła mi pompa wody w te mrozy. Bez zajrzenia pod silnik się nie obejdzie, umawiaj mechanika, może lecieć zewsząd jak okolice koła może podstawa filtra?

Offline yunior81

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Wywaliło olej
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Marzec 2018, 13:55:12 »
Nie jest tajemnicą w tym silniku gromadząca się biała maź pod korkiem i prosze nie mylić tu podobnej "substancji" jak przy walniętej UPG czy innych teorii spiskowych. Jezeli ktoś jeździ dużo po mieście a mało po trasie to musi mieć tego świadomośc i co parę dni w okresie jesienno-zimowym należy czyścic korek z tej mazi, w przeciwnym razie pozatyka nam np. odmę ,która zamarznie i wywali nam olej w najsłabszym punkcie uszczelnienia silnika.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Wywaliło olej
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Marzec 2018, 09:24:43 »
Jak wywaliło z winy zamarzniętej odmy, to nie ma strachu. Ale jak wywala przez filtr powietrza, to niefajnie....

piter1777

  • Gość
Wywaliło olej
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Marzec 2018, 10:32:09 »
wstawiony na warsztat czekam na diagnozę
 :?:

Jest diagnoza zapchana odma poszedł uszczelniacz na wale ,, da się zrobić

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Wywaliło olej
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Marzec 2018, 12:58:40 »
Dzięki za info.
Czyli kolega yunior miał rację.
Co jakiś czas patrzę u siebie pod korek,ale jeszcze nigdy nie widziałem tego białego goofno:) i niech tak zostanie:)

Offline yunior81

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Wywaliło olej
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Marzec 2018, 15:15:04 »
Cytat: "Piotrek79"
ale jeszcze nigdy nie widziałem tego białego goofno:)


Tak powinno być  ;)

Cytat: "piter1777"
wstawiony na warsztat czekam na diagnozę
:?:

Jest diagnoza zapchana odma poszedł uszczelniacz na wale ,, da się zrobić


Ja na twoim miejscu wymieniłbym olej i zastosował dobrą płukankę np. Liqui Moly.
Skoro doszło już do zapchania to trzeba silnikowi i wszelkim kanałom olejowym ulżyć.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Wywaliło olej
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Marzec 2018, 15:53:53 »
Piotrek, widocznie używasz dobrego oleju a nie jakiegoś szajsu jak Castrol i podobne.

U mnie tej zimy tez już nie było masła orzechowego a rok temu żaliłem się, że na drogim Castrolu mam wszędzie masło.

Offline yunior81

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Wywaliło olej
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Marzec 2018, 16:27:53 »
Cytat: "Shadows"
drogim Castrolu


Castrol jest jednym z najtańszych olejów, to sprzedawcy tak wywindowali cenę lichego oleju.

Na czym jeździsz ?

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Wywaliło olej
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Marzec 2018, 16:30:51 »
Tak, żebym teraz pamiętał :]


Edit: Total Quartz 9000, olej tani, nie ma drobin złota ani platyny (  :mrgreen: ) , ale spełnia zadanie, 5 litrów u mnie kosztuje 70zł, ten olej mi doradzono i rada była trafna bo masła nie ma ani grama.
W posiadanym wcześniej BMW lałem tylko Orlena i też nigdy nie miałem masła, dlatego pierwszej zimy w Tucsonie się mocno zdziwiłem widząc takie ilości masła, wręcz zaklejony cały wlew.

Pierwsza myśl to płyn w oleju, ale szybko otrzymałem wyjaśnienie masełka po Castrolu (ok 140zł za 4l).

Offline yunior81

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Wywaliło olej
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Marzec 2018, 17:07:27 »
Ogólnie ze swojego doświadczenia, zauważyłem, że olej ma drugorzędne znaczenie przy powstawaniu masła pod korkiem. Na pierwszym miejscu jest to, jak zaprojektowany jest układ odmy. W poprzednim samochodzie Octavia I, pomimo wzorowego stanu technicznego, układ odmy był tak kiepsko zaprojektowany, że po dwóch dniach jazdy tylko po mieście ( temp. -5/-7 ) masła było tyle pod korkiem, ze mógłbym nim pół chleba posmarować a po tygodniu szyjka pod korkiem była zawalona mazią.
W KIA jest to, moim skromnym zdaniem, symboliczna ilość, jednak od czasu do czasu należy sprawdzic korek i oczyścić.