Autor Wątek: elektryczne odcięcie: zapłonu pompy paliwa niskiego wysokieg  (Przeczytany 2328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jcost

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
i40 VF 2017 2.0 GDi kombi benzyna MT keyless entry system bezkluczykowy
samochód jak wyżej, jak odnaleźć przewody zasilające "+" (kolory, schemat elektryczny) pompy paliwa niskiego i wysokiego ciśnienia, cewki zapłonowej wysokiego napięcia (najlepiej w kabinie pasażerskiej) oraz sygnału wciśnięcia pedału sprzęgła przy zapłonie silnika lub ewentualnie sygnału wciśnięcia hamulca nożnego dla zwolnienia hamulca ręcznego elektrycznego, które można przerwać i w miejsce przerwania zainstalować łączniki/przekaźniki mechaniczno-elektryczne lub elektroniczne sterowanych ukrytym mikrołącznikiem lub dodatkowym immobilzer-em na pastylkę? Jakie zabezpieczenia własnego/indywidualnego montażu polecacie?

Offline MK33

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
elektryczne odcięcie: zapłonu pompy paliwa niskiego wysokiego ciśnienia
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2019, 14:35:52 »
Podbijam temat. Również zastanawiam się nad zabezpieczeniem samochodu. Co stosujecie w swoich pojazdach ?

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
elektryczne odcięcie: zapłonu pompy paliwa niskiego wysokiego ciśnienia
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipiec 2019, 20:38:15 »
Tylko to mija sie z zalozeniem keyless go? Odciecie bedziecie robic? I40 to nie mazda 6 nie kradna ich tak. Nawet sprzedac jest dosc ciezko.  Ale to tylko moje zdanie. Wiem ze w pilot od keylwss zrobili nakladke pod baterie ktora jak sie nie ruszasz to odlacza prad od pilota.

Offline MK33

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
elektryczne odcięcie: zapłonu pompy paliwa niskiego wysokiego ciśnienia
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipiec 2019, 23:04:53 »
Kradną te na które jest zamówienie. To nie wielki koszt zabezpieczyć samochód a w razie czego oszczędzasz nerwów sobie .

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1467
elektryczne odcięcie: zapłonu pompy paliwa niskiego wysokiego ciśnienia
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipiec 2019, 01:31:47 »
Najlepszy sposób i bardzo prosty to wkładać kluczyk w pokrowiec z folii aluminiowej np. z napoi w kartonach. Dawniej montowano prosty pstryk wyłączający pompę paliwa. A tak naprawdę hyundaia raczej nie kradną bo wolą bardziej dochodowe i drogie częsci do mazd czy hondy ufo.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
elektryczne odcięcie: zapłonu pompy paliwa niskiego wysokiego ciśnienia
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipiec 2019, 07:59:01 »
Święta racja - kradną auta ma części. Nie do odsprzedaży. A, że Hyundai się nie psuje - odpowiedzcie sobie sami. Nie to co  wieśwageny :)
Dodatkowe zabezpieczenie to świetny pomysł. Gdzieś widziałem test takiej podkładki chyba pod baterie w kluczyku. Odłączyła zasilanie kiedy kluczyk był w bezruchu. Ciekawe to było

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
elektryczne odcięcie: zapłonu pompy paliwa niskiego wysokiego ciśnienia
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipiec 2019, 08:31:47 »
Mi ukradli 508 sw. I po tym wszystkim co rozmawiałem z policją stwierdzam ,że jak mają ukraść to ukradną. Jedyny ratunek to AC i tyle. Jak zrobisz zabezpieczenie to ci rozwalą wnętrze auta ze złości , potną fotele itd. W policja i tak nie wiele zrobi wiec zostaje tylko się ubezpieczyć. Ja po tym przeżyciu po prostu wykupuję lepsze ubezpieczenie z gwarantowaną suma wypłacalności w każdym miesiącu przy kradzieży i tyle.

Offline MK33

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
elektryczne odcięcie: zapłonu pompy paliwa niskiego wysokiego ciśnienia
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lipiec 2019, 17:57:41 »
to o tym jest mowa: Keyless Protector

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
elektryczne odcięcie: zapłonu pompy paliwa niskiego wysokiego ciśnienia
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lipiec 2019, 18:20:07 »
jesli chodzi o kluczyk to ja kupiłem taki pokrowiec na kluczyk. Wiem ,że to przeczy ogólnej zasadzie Keyless ale chociaż mi na walizkę auta nie walną.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
elektryczne odcięcie: zapłonu pompy paliwa niskiego wysokiego ciśnienia
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lipiec 2019, 21:11:28 »
Cytat: "MK33"
to o tym jest mowa: Keyless Protector


Dokładnie, to musiał być Zachar, nikt inny:)

Offline jcost

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
elektryczne odcięcie: zapłonu pompy paliwa niskiego wysokiego ciśnienia
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Sierpień 2019, 21:26:31 »
Są zabezpieczenia na CAN do sterownika samochodu na ustawiony kod np. Immobilizer Ampire WFS400, Igla (200, 231, PRO), OBD Block.  Czy ktoś używa proszę o opinię. Zna ktoś podobne i tańsze np. Proxima Immobiliser ZERO_GHz lub Immobilizer Noxon IM100 też sterowane z kierownicy?