Autor Wątek: Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000  (Przeczytany 21802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej57

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Marzec 2018, 15:00:10 »
To nie są podobne modele. SF jest wyraźnie większe, to auto o jednej z największych kubatur wnętrza w swojej klasie ;) Przewyższa pod tym względem nawet wyglądającego na "potężnego" Tuarega.

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Marzec 2018, 18:30:25 »
Cytat: "nomad"
Dziękuje Seboc za odzew.

Oczywiście mówimy o Tucsonie I generacji?


Tak, o I gen. Trzymalem to auto 9 lat.
Samochod oferuje uzytkownikowi cos jeszcze, co opisac trudno. To strasznie wdzieczne i sympatyczne auto.

Polskie drogi pokonuje bez zajakniecia. Co jakis czas trzeba wymienic laczniki stabilizatorow (4 sztuki po 21 zl.). Opony 235mm czasem gorzej zachowuja sie na koleinach. Trakcja auta na 215 (takie mialem zimowe) jest lepsza.
Samochod ma wielowahaczowe zawieszenie, co oznacza komfort i trakcje auta segmentu D.

Po 9 latach kupilem nowe auto. Nie Hyundai ani Kia, niestety, za drogiie. Nie wiem czy lepszy, ale znacznie korzystniejszy cenowo byl Kadjar. Wydaje sie, ze sie sprawdzi, rowniez nie rzucajace sie w oczy, wszedobylskie, auto.

Offline nomad

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Marzec 2018, 21:30:23 »
Andrzej - czyli wg Ciebie lepszy byłby SF1 niż Tucson? Ja zdaje sobie sprawę, zę musze sam się przejechać obydwoma żeby ocenić.

Seboc - komfort i trakcja segmentu D, czyli m.in. Audi A4? Oby nie było podobnie jak w mojej a4 b5, bo tam wg mnie jest dosyć słabo ;/

A i żebym nie zapomniał, bo nurtuje mnie to - czy w Hultaju Tucsonie / Santa Fe jest / był dostępny komputer pokładowy pokazujący śr. spalanie?

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Marzec 2018, 17:18:34 »
Posiadam Santa Fe SM 2004 2.0 CRDi, miałem też możliwość pojeździć Tucsonem I gen. Santa Fe to auto większe od Tucsona, nie wiem skąd pomysł, że to są auta tego samego segmentu. Analogicznie komfort jest o wiele lepszy w Santa Fe. Może nie czuć tego tak od razu na asfalcie, bo na gładkim asfalcie wiele aut ładnie leci, ale jeśli ktoś ma wątpliwości to niech przejedzie się obydwoma autami np. po kocich łbach lub jakiejś szutrowej drodze albo gorszej asfaltowej. Tucson ma sztywniejsze, mniej komfortowe zawieszenie od Santa Fe i to czuć na nierównościach. Bagażnik w Santa Fe jest o wiele większy od Tucsonowego. Na plus dla Tucsona trzeba zaliczyć wygląd-taki mniej azjatycki :) Jeśli chcesz kolego jazdę bez problemów to polecam 2.0 CRDi 113 KM. Bez dwumasy i DPF. Trwały i oszczędny. Ale nie szybki...coś za coś.

Offline nomad

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Marzec 2018, 17:42:25 »
Dziękuje za info Vanhelsing. Teoretycznie zawsze można chipa dać jeśli komuś brakuje.

Czyli Tucson / Sportage II komfortem gorzej od Santany I.
Powiedz mi czy w Santanie I był komputer pokładowy pokazujący np średnie spalanie, czy to nie te lata u koreańców?

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Marzec 2018, 20:45:07 »
Komputer był-po liftingu od 2005r.

Offline nomad

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Marzec 2018, 11:31:11 »
Rozumiem :)

Offline nomad

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Marzec 2018, 13:26:20 »
Panowie, a takie pytanie z innej beczki - Co sądzicie o Mercedesie ML W163?

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Marzec 2018, 16:08:40 »
Sądzimy, że pomyliłeś fora.

Offline nomad

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Marzec 2018, 17:27:06 »
Spokojnie, po prostu pytam :)

Offline BBallFreaker

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 76
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Kwiecień 2018, 08:20:51 »
Santa FE CM - dużo miejsca, naprawdę dużo, bagażnik wielki, komfort jazdy na wysokim poziomie. Nie wypowiem się co do napędu 4x4, bo sam mam napęd na przednią oś, ale w moim przypadku to plus, bo poruszam się tylko po asfalcie. Ja z Santa Fe jestem zadowolony i taki Tucson byłby dla mnie za mały, z kolei pierwsza generacja Santa Fe jest po prostu... ohydny  :-P

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Kwiecień 2018, 19:53:06 »
E, no..... :evil: sam jesteś ohydny :-P  :mrgreen:

Offline nomad

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Kwiecień 2018, 17:01:07 »
Witam ponownie,

Panowie powiem tak - przejechałem się kilkoma autami, które początkowo wybrałem i mam kilka pytań :)

Póki co jeździłem:

- Honda CR-V - wszystko spoko, ale (może się mylę) siedzenia są dziwne, siedzi się jak na taborecie i nie ma tego "wpadnięcia" w fotel :)

- Hyundai Santa Fe II - to już pisałem wczesniej - bajeczka

- Hyundai Tucson I - jestem naprawde miło zaskoczony, wybieranie nierówności spoko (podobnie jak CR-V, ale gorzej od Santa Fe II), niemniej jednak fotele o wiele wygodniejsze niż w Hondzie ( jeździłem na skórze, może to ma znaczenie? ).

W związku z powyższym kwestia jest taka - może uda mi się dozbierać do kwoty 25.000 zł, ale wolałbym jednak kupić coś do 22.000 i zostawić 3000 na pakiet startowy.

Czy jest sens szukać Santa Fe I? Czy będzie on naprawdę lepszy / wygodniejszy od Tucsona, CRV itd?
Czy lepiej kupić Tucsona I czy Santa Fe II? Tutaj troche obawiam się kosztów serwisowania diesla w Santanie II, bo tylko taki na nasz rynek był oferowany.
Jaki motor z kolei w Tucsonie? Lepsza benzyna z gazem czy jednak 2.0 Crdi z 6 biegowa skrzynia?
Pytam, bo już zgłupiałem ;) Wiem, że minusem ropniaków jest łuszcząca się farba w baku oraz z tego co słyszałem w Tucsonach lubi korodować zawieszenie, kielichy itd, prawda to?

Pomocy panowie :)

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Kwiecień 2018, 21:10:58 »
Czemus sie w pazdzierniku nie zglosil?
Nie moglem dlugo sprzedac swojego Tucsona.
Calkiem dobrze zachowany egzemplarz z przebiegem <150kkm, z jasna tapicerka wewnatrz, czerwony metalik z szarymi zderzakami, 4wd. Mialem od nowosci, kupiony w Polsce, potem wyprowadzil sie ze mna do Niemiec. Po 9 latach zamowilem nowe auto i Tucson poszedl na sprzedaz. W koncu sprzedalem za 4300EUR, bo czas naglil.

Offline nomad

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Tucson I / Santa Fe / Porada dotycząca wyboru auta do 20.000 zł
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Kwiecień 2018, 11:01:01 »
No widzisz Seboc, jak zwykle człowiek się spóźnił.

Odpowiecie na moje pytania w poprzednim poście? Będe wdzięczny