Autor Wątek: Piszczące klocki  (Przeczytany 4361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julian

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Piszczące klocki
« dnia: 03 Marzec 2018, 13:38:22 »
Hyundai Tucson zakupiony w maju ub.r. Przebieg 11.200 km. Od kilku dni wyraźnie słychać pisk podczas hamowania. Jestem umówiony na wizytę w ASO, mają je przesmarować jakimś specjalnym preparatem. Ktoś miał podobnie ? Te smarowanie klocków pomogło ?

Offline Scooter80

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Piszczące klocki
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2018, 13:51:06 »
Podobno pomaga ale tylko na chwilę. 2 dni. Ja mam to samo... Muszę pary razem zahamować aby przestały piszczeć.... Jeszcze nie bylem  z tym w Aso

Offline Julian

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Piszczące klocki
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec 2018, 13:57:14 »
Dzięki @Scooter80. Niestety, u mnie hamowanie nie pomaga. A z tym smarowaniem, to tego się obawiam.
Czy ten hałas to w efekcie dlatego, że klocki są miękkie ?
Nigdy przy nowym aucie nie miałem z tym problemów.
Czyli smarowanie nic nie da, a do pisków się przyzwyczajać ?

Offline krisman

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 91
Piszczące klocki
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec 2018, 16:18:11 »
Piszczą jak są twarde, lub źle spasowane z tarczą (dotarte) co może sugerować wadę, mi jak pisałem wymienili tarcze na gwarancji, teraz mam spokój od 14kkm.
Jeśli smarowanie nie pomoże, nie odpuszczaj.

Offline Julian

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Piszczące klocki
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marzec 2018, 13:25:52 »
Jestem po wizycie w ASO w sprawie piszczacych klocków. O dziwo, dzisiaj jadąc do serwisu klocki nie piszczały. Sprawdzili i po godzinie Pan mnie poinformował, że można je przeczyścić za dodatkową opłatą 170 zł. Klocki nie podlegają gwarancji nawet przy przebiegu 11 tys. Zwinąłem się stamtąd 😄

Offline Miras2016

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Piszczące klocki
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec 2018, 15:31:47 »
Przeczyścić za 170 zł ?! Też bym uciekał  :-D Szkoda kasy, bo taka usługa, to pewnie tylko na chwilę dałaby efekt, o ile w ogóle by to coś dało...
Kiedyś w innym samochodzie, po wymianie klocków też miałem nieprzyjemne piszczenie i wiecie co pomogło... wymiana na inne  :mrgreen:

Offline krisman

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 91
Piszczące klocki
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2018, 16:03:44 »
Nie prawda. Klocki podlegają gwarancji, nie podlega ich naturalne zużycie. Przeczytajcie uważnie co jest wyłączone z gwarancji.
Zresztą jest kilka osób z naszego grona którym wymieniono tarcze i tarcze + klocki, m. I. Mi tarcze.