Autor Wątek: Bezbolesne (w miarę) przejście kabelkiem spod maski do kabin  (Przeczytany 1805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
Kupiłem sobie termometr z czujnikiem temperatury na zewnątrz (taki z marketu) i chciałbym jakoś ten czujnik wyprowadzić na przód auta, ale po wstępnych oględzinach nie wydaje się to prostą czynnością. Ma ktoś może doświadczenia w tym temacie?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Bezbolesne (w miarę) przejście kabelkiem spod maski do kabiny
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty 2018, 16:31:35 »
A nie masz oryginalnie temperatury zewnętrznej w samochodzie????
Najlepiej tu gdzie wchodzi główna wiązka do kabiny. Pewnie będzie w takiej przelotce gumowej.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Bezbolesne (w miarę) przejście kabelkiem spod maski do kabiny
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Luty 2018, 18:33:36 »
Pewnie ma klimę manualną, temperatura tylko w automatycznej jest.

Tam jest kilka różnych miejsc, np przez błotniki do lamp i do zderzaka, przez rurkę klimy a najlepiej jak radzi Piotrek, pewniak.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Bezbolesne (w miarę) przejście kabelkiem spod maski do kabiny
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Luty 2018, 19:19:54 »
No tak zapomniałem o manualu :)

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
Bezbolesne (w miarę) przejście kabelkiem spod maski do kabiny
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Luty 2018, 21:04:44 »
Tak, mam klimę manualną.
Oglądałem wcześniej tą wiązkę główną na ścianie grodziowej, ale tam taka ciasnota przewodów jest, że nie wiem, czy uda mi się tam jeszcze coś wcisnąć - będę próbować.
Tak sobie jeszcze pomyślałem, czy może oryginalna wiązka nie ma czasem (niewykorzystanego przy manualnej klimie) wyprowadzenia na taki czujnik?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Bezbolesne (w miarę) przejście kabelkiem spod maski do kabiny
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marzec 2018, 08:51:47 »
No ciasno jest,ale ja w tym miejscu przeciągnąłem rurkę od wskaźnika doładowania turbo i dało radę to z takim kabelkiem nie powinno być problemu.
Najpierw przepchalem tam taką twarda plastikową rurkę, przez tą rurkę przełożyłem tą właściwą rureczkę do wskaźnika, wszysto dopasowałem, ułożyłem i wyciągnąłem tą plastikową rurkę.
Oczywiście dobrze jakimś silikonem w spreju sobie pomagać.

Offline elChapo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Bezbolesne (w miarę) przejście kabelkiem spod maski do kabiny
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marzec 2018, 12:53:33 »
też szukałem przejścia ale nie wystarczyło mi cierpliwości i poszedłem przy drzwiach nadkolem, później podrzuce zdjęcie, po prostu kabel jest widoczny przy otwartych drzwiach