Autor Wątek: Jak dobrać się do świateł p.mgielnych  (Przeczytany 1962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Jak dobrać się do świateł p.mgielnych
« dnia: 26 Luty 2018, 23:05:28 »
Od dłuższego czasu nurtują mnie lampy przeciwmgielne które świecą  niemal tak samo jak postojówki. Postanowiłem wymienić żarówki ale nie wiem jak się do nich dobrać. Od strony silnika nie ma jak , więc chciałem je wymontować po uprzednim zdjęciu maskownic na przednim zderzaku. Odkręciłem dwie śruby od dołu ale u góry trzymają jakieś zatrzaski których boję się połamać a nie chcą puścić. Wie ktoś jak je zdjąć ?

Offline ZYGID

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Jak dobrać się do świateł p.mgielnych
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Luty 2018, 23:38:41 »
Tak jak piszesz, trzeba wypiąć te zatrzaski, najlepiej je zagrzać żeby były  elastyczne, trzeba się trochę nagimnastykować (Y)

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Jak dobrać się do świateł p.mgielnych
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Luty 2018, 23:47:46 »
czyli bez wyjęcia tego ustrojstwa nie da się wymienić tej p**** żarówki ? A jesli chodzi o te zatrzaski to trzeba je podwazyć śrubokretem, nacisnąć palcem czy jak ?

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Jak dobrać się do świateł p.mgielnych
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Luty 2018, 15:54:52 »
W instrukcji obsługi masz opisany demontaż tych lamp. Rozdział 6, strona 37 lub 38.

Odkręć wkręty, podnieś delikatnie osłonę i wyciąg, jak nie idzie próbuj przesunąć delikatnie w stronę tablicy rejestracyjnej, podważ płaskim wkrętakiem.

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Jak dobrać się do świateł p.mgielnych
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Luty 2018, 18:41:45 »
super! Dzięki - a ja szukałem w instrukcji naprawy (tej ruskiej) i nie znalazłem , a tu maszzz...

Offline elChapo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Jak dobrać się do świateł p.mgielnych
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marzec 2018, 12:57:45 »
a na jakie żarówki to zmieniłeś?

Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Jak dobrać się do świateł p.mgielnych
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Marzec 2018, 13:53:05 »
Te lampy to tylko halogeny, one nie będą świecić jak szperacze, mają oświetlać krótką odległość przed autem w złych warunkach. A wyjęcie prościutkie, potrzebny krzyżak i trochę uwagi aby nie pourywać plastikowych nosków w nakładkach. Dasz rade. (żarówka to bodajże H27W/2 takie dziwne ustrojstwo, ruskie wkładają jakoś mocniejsze żarówki ale nie wiem jakie).

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Jak dobrać się do świateł p.mgielnych
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marzec 2018, 18:26:59 »
zamówiłem H27W  led (w Chinach) i zobaczę czy gra warta świeczki. W Hondzie CRV zrobiłem taki manewr i ledy świeciły lepiej a jednocześnie pełniły rolę dziennych. Co wyjdzie postaram się Wam pokazać. Cudów się nie spodziewam ale lubię experymentować .