Autor Wątek: Problem z obrotami silnika, dostaje za duzo paliwa?  (Przeczytany 1878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaacek

  • Gość
Problem z obrotami silnika, dostaje za duzo paliwa?
« dnia: 20 Wrzesień 2008, 22:57:50 »
Witam
Mam problem z Moim Poniakiem. Odpala normalnie, i czasami potrafie przejechać 30 km i wszystko ok, ale czasami po 1 km włącza się kontrolka Chek Engine, i silnik dostaje wysokich obrotów, jak wcis nę gaz to go dławi, jak nie wciskam to bardzo wolno jedzie, jednak jak stane (skrzynia automat) ma strasznie wysokie obroty. Byłem u elektryków podłączali pod kompa ale oczywiście w tym momencie wszystko było ok i komp nic nie wykazywał, myślałem ze to wi na jakiegoś czujnika, odłączyłem dwa, ale nic nie pomogło, ktos mówił ze może to silnik krokowy ? Może ktos miał podobny problem i mógłby cos doradzić :)

Darek80

  • Gość
Problem z obrotami silnika, dostaje za duzo paliwa?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2008, 06:35:38 »
Witam
 Ja też miałem podobne objawy , wymieniłem /uzywany/ silniczek krokowy.sonde lambda
 i wszystko jest w normie .Sprawdz może ciągnie lewe powietsze,albo linka od gazu się
 zaćina .Na forum jest opisany silnik krokowy jak się go czysci.?

Jaacek

  • Gość
Problem z obrotami silnika, dostaje za duzo paliwa?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2008, 18:50:55 »
Też podejrzewan silniczek krokowy, ale.... nie jestem tego pewien bo te obroty cxzasami skacza podczas normalnej jazdy gdzie silnik jest rozgrzany, i w zasadzie nie dodaję gazu tylko cały czas jade z jakąś tam predkością, ale cóż na razie nie mam innych podejzeń, więc zajmę się nim. Przy okazji, czy ktos orientuje sie , jeśli chodzi o silnik krokowy, to słyszałem ze można go zdemontować i wymoczyć np w nafcie, czy ktos prubował tego zzabiegu ?

fantazy

  • Gość
Problem z obrotami silnika, dostaje za duzo paliwa?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2008, 23:20:06 »
Cytat: "Jaacek"
jeśli chodzi o silnik krokowy, to słyszałem ze można go zdemontować i wymoczyć np w nafcie, czy ktos prubował tego zzabiegu ?


u znajomego w audi b4 spadały obroty prawie do 0 na chwile po wyrzuceniu z biegu na luz w czasie jazdy.Wyjął ,przemył ,przepłukał w benzynie i teraz jest cacy.
pozdro

KOSTEK_GW

  • Gość
Problem z obrotami silnika, dostaje za duzo paliwa?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Listopad 2009, 07:48:39 »
Witam.
Mialem identyczne problemy ze swoim Pony i przyczyną byl zepsuty czujnik temperatury.
Oczywiscie zanim porządny mechanik mi go wymienil, inni pseudo specjalisci kazali mi wymienic prawie pol samochodu z silnikiem krokowym, komputerem i innymi czesciami wlacznie. Niestety nic nie pomagalo. Jedynie wymiana czujnika temperatury :]