Autor Wątek: [i20 GB] Czujniki ciśnienia w nowym Hyundai i20  (Przeczytany 3877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemyslav

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Czujniki ciśnienia w nowym Hyundai i20
« dnia: 16 Luty 2018, 12:22:28 »
Witajcie serdecznie. Zastanawiam się nad kupnem nowego Hyundai i20 z 2017 roku. Mam pytanie odnośnie czujników ciśnienia w tych nowych modelach. Chodzi o to jak z tym żyć, żeby nie było za drogo przy zmianie sezonowej :)

1. Czy lepiej kupić dwa komplety opon z felgami - lato / zima?
2. Czy taniej wyjdzie przy przerzucaniu samych opon i programowaniu czujników?
3. Czy  w tych modelach można sklonować czujniki?
4. Czy może da się użyć osprzętu z AliExpress (w załączniku) do samodzielnego programowania? Na jakiej częstotliwości pracują czujniki w Hyundai?
5. Jaka jest procedura programowania?

Dziękuję serdecznie za pomoc :) Nigdy nie miałem auta z tego typu czujnikami i chciałbym zgłębić wiedzę :)
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:31:43 przez Brt »

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 GB] [i20 PB] Czujniki ciśnienia w nowym Hyundai i20
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2018, 15:19:10 »
Dziś byłem akurat w ASO i pytałem o czujniki w i20 i wychodzi na to, ze kalibrują się same. Do 15 minut przejażdżki po zamianie kół miejscami powinny się, że tak napisze zaprogramować poprawnie. Podobnie jest w ix20. Nie wiem, jak to wygląda w praktyce, bo sam jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzać.   Może ktoś się jeszcze wypowie w tej kwestii. O ile tak to ma działać, to super. Jeśli jeździsz głównie po mieście, to proponuje rozważyć zakup opon wielosezonowych z wyższej półki. Wtedy pozostaje tylko rotacja opon powiedzmy raz w roku lub maks. co 11 tys. (zamiana przód – tył), bez ryzyka uszkodzenia czujnika przez wulkanizatora przy zdejmowaniu i zakładaniu opon. Komplet czujników  (informacja też z ASO), ale do ix20 (przypuszczam, że do i20 będzie to samo) kosztuje 700 zł. Dużo niedużo . Zależy jak dla kogo. Baterie w czujnikach w teorii mają starczyć na 5 lat.  
Co do uciążliwości użytkowania auta z czujnikami, to już od ponad roku użytkujemy w firmie KIA z czujnikami (rodzima marka), i nie sprawiają żadnych problemów.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 GB] [i20 PB] Czujniki ciśnienia w nowym Hyundai i20
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2018, 19:24:30 »
Przemyslav zmień tag tematu na [i20 GB].

Oryginalne czujniki TPMS do GB mają numer 52933-C1100

433MHz

Offline Przemyslav

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[i20 GB] [i20 PB] Czujniki ciśnienia w nowym Hyundai i20
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Luty 2018, 13:07:29 »
Zmienione. Dziękuję serdecznie za informację i poszerzenie wiedzy wszystkim :) Pozdrawiam :)