Autor Wątek: [Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi  (Przeczytany 19007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawcio

  • Gość
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« dnia: 12 Marzec 2012, 07:50:21 »
Witam, wie może któryś z kolegów jak odlaczy, wyłączyć lub coś zrobić by drzwi się automatycznie nie zamykaly po przekreceniu stacyjki? Żebym za każdym razem jak ktoś chcę wysiąść z auta nie musiał wciskać przycisku UNLOCK, bo drażni mnie to strasznie szczególnie te targanie za zablokowane klamki.

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2012, 15:09:22 »
A masz oryginalny alarm czy dokładany?, bo jak dokładany to on może powodować taki objaw tzw antynapadówka. Miałem tak kiedyś w poprzednim autku i też z tego zrezygnowałem. A jak nie alarm to trzeba by znaleźć sygnał który wymusza zamknięcie po akcji na stacyjce.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marzec 2012, 17:43:53 »
Właśnie niedawno montowałem u siebie alarm i mam  funkcje antynapad - standardowo impuls idzie od włącznika świateł stop - hamulca - jest ryzyko że jak to ominiesz to w razie awarii pilota nie będzie Ci działać awaryjne wyłączenie alarmu jest spięte właśnie z hamulcem.

tumariusz

  • Gość
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2012, 18:00:45 »
Ja również miałem to w poprzednim samochodzie ale był to alarm montowany dodatkowo . Kojarzy mi się że potrzebna była kombinacja przycisków na pilocie przy włączonym zapłonie i wtedy antynapad przestawał działać.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marzec 2012, 18:10:21 »
niestety instrukcja mojej centralki jest tak uboga że nie zmieściła się w niej informacja jak to wyłączyć poza odcięciem impulsu z hamulca

pawcio

  • Gość
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marzec 2012, 19:40:20 »
Alarm mam dokładany ale juz przed jego załozeniem był identyczny objaw. W instrukcji auta wyczytałem, że te ryglowanie drzwi powinno się załanczać przy prędkości powyżej 40km/h a u mnie działa jak chce.

[ Dodano: 2012-03-13, 07:27 ]
Dziś przed wyjściem do pracy odpalalem autko nie trzymając go na żadnym hamulcu i jest to samo, po przekreceniu stacyjki po chwili drzwi sie blokują, więc wyglada na to że ten impuls nie idzie od hamulca.

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marzec 2012, 14:10:36 »
W takim razie trzeba sprawdzić jak centralka alarmu podaje sygnał do sterowania centralnym, wydaje mi się że będzie kiepsko jak to będzie jeden przewód bo wtedy trzebaby chyba pogmerać w samym alarmie.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Marzec 2012, 16:23:50 »
Cytat: "pawcio"

Dziś przed wyjściem do pracy odpalalem autko nie trzymając go na żadnym hamulcu i jest to samo, po przekreceniu stacyjki po chwili drzwi sie blokują, więc wyglada na to że ten impuls nie idzie od hamulca.


Ja mam na myśli alarm dokładany, nie miałem tej opcji w oryginalnym alarmie(a przynajmniej nic o tym nie wiem)

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Marzec 2012, 18:25:02 »
No to już dziwna sprawa mam ten sam rocznik i u mnie też nie ma takiego systemu, ale tak jak napisałem powinno się zlokalizować sygnał który pobudza centralkę zamków do działania po stacyjce na wyłączonym alarmie (jak masz dokładany to oryginał penie jest odpięty możę w takim razie to nie alarm?).

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Marzec 2012, 20:28:52 »
Cytat: "Hulltay"
(jak masz dokładany to oryginał penie jest odpięty możę w takim razie to nie alarm?).


Niekoniecznie, ja mam oba sprawne tylko do oryginalnego pilot mi się sypie więc zamontowałem dodatkowy a tamtego nie używam

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Marzec 2012, 21:23:58 »
To nie wiem, nie przychodzi mi na razie nic do głowy :(

Kurako

  • Gość
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Marzec 2012, 21:37:36 »
u mnie w gacku, mam również niefabryczny alarm formy bearlock, i po przekreceniu stacyjki na pozycje ON zamykają się drzwi... tak już ma ten alarm, mi dodatkowo auto sie zamka samo w momencie gdy otworze je z pilota i nie otworze przez 10 sek drzwi zadnych ;p

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Marzec 2012, 21:53:59 »
Ten patent z samo zamykaniem jest w fabrycznym alarmie, jak się otworzy z pilota i przez ileś sekund (u mnie 20 s) nie otworzysz drzwi to z powrotem się uzbroi.

Kurako

  • Gość
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Marzec 2012, 21:56:04 »
dokładnie, ale mój alarm nie jest fabryczny :)

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Santa Fe SM] Automatyczne zamykanie sie drzwi
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Marzec 2012, 23:09:02 »
Ja w swoim Gacku mam niefabryczny alarm, który też automatycznie zamyka drzwi po 30 s. W instrukcji do alarmu jest opis " Automatyczne zamykanie drzwi przy uruchamianiu silnika ". Ja tej opcji nie mam, ale zacytuję kawałek opisu.

" Kierowca pojazdu może się czuć pewniej, gdy przy uruchamianiu silnika drzwi będą się automatycznie zamykać. Po wyłączeniu silnika drzwi się otworzą. Jeśli chcą Państwo włączyć lub wyłączyć funkcję automatycznego zamykania drzwi, należy wyłączyć ochronę lub wyłączyć silnik, nacisnąć jednocześnie przyciski na pilocie "zamknięty" i "otwarty" oraz trzymać je aż do krótkiego sygnału syreny ".


Może to coś pomoże.