Autor Wątek: Strojenie instalacji LPG  (Przeczytany 4900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
Strojenie instalacji LPG
« dnia: 03 Luty 2018, 19:04:40 »
Witam...

    Wczoraj udałem się do Firmy GCS Tuning po wcześniejszym umówieniu terminu znajdującej się niedaleko Krakowa ma ona w swojej ofercie min. strojenie instalacji LPG
Wizyta była spowodowana pojawieniem się błędów Check Engine i bezradnością firmy zajmującej się montażem i serwisem instalacji LPG w Gliwicach w której serwisowałem swoją instalację do tej pory
Wybierając ofertę tej firmy kierowałem się pozytywnymi komentarzami na innych forach oraz chciałem żeby moja instalacja była precyzyjnie ustawiona
Na razie przejechane 300km - średnie spalanie 10.5 L brak błędów Check Engine
Koszt usługi przyzwoity + profesjonalne podejście do klienta

POLECAM :
http://gcstuning.pl/

p.s
Podziękowanie i pozdrowienia dla Pana Jerzego
[mod]
Czy auto na gazie musi być słabsze niż na benzynie ? - NIE
Czy pojawianie się błędów Check Engine na gazie jest nieuniknione ? - NIE
Czy gaz jest gorszym paliwem ? - NIE

Odpowiednio dobrane komponenty instalacji LPG IV generacji ( tzw. sekwencja ) pozwalają na pracę silnika z praktycznie nie odczuwalną, a czasem nawet i lepszą dynamiką niż na benzynie.

Aby to uzyskać konieczne są: dobranie odpowiednich komponentów instalacji, poprawny montaż ( podanie gazu w odpowiedniej odległości i pod odpowiednim kątem do przepływu powietrza, odpowiednia odległość od zaworów itd. ) oraz precyzyjne wystrojenie instalacji.

Niestety praktyka pokazuje, że wiele zakładów montujących instalacje LPG, nawet jeśli nie najgorzej dobierze komponenty i całkiem poprawnie je zamontuje, to już kwestię strojenia wykonuje albo zupełnie bez obciążenia pojazdu, albo w bardzo okrojonym zakresie (autoadaptacja na postoju i pobieżna regulacja w drodze)

Część pojazdów z tak pobieżnie wyregulowaną instalacją o dziwo nawet jakoś jeździ, przy czym słowo jakoś ma tu strategiczne znaczenie

Jazda z tak "wyregulowaną" instalacją na dłuższą metę może skończyć się nawet uszkodzeniem silnika (wypalenie przylgni zaworowych, samych zaworów, uszkodzenie głowicy itp)

Korzystając z naszego doświadczenia w dziedzinie chip tuningu, oraz optymalizowania i strojenia pojazdów oferujemy precyzyjne strojenie instalacji LPG.

Dawkowanie ustalane i optymalizowane jest w pełnym zakresie obciążeń i realnych warunkach użytkowania pojazdu.  

Warto zadbać o precyzyjną kalibrację instalacji, która pozwoli cieszyć się długą, ekonomiczną i bezawaryjną pracą pojazdu zasilanego LPG.
[/mod]

Offline yunior81

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Strojenie instalacji LPG
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2018, 00:17:10 »
Wystarczyło podjechac do Silesia Cars ;)

Offline RaQu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Strojenie instalacji LPG
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2018, 11:56:49 »
Większość warsztatów stroi instalację poprzez samą autokalibrację co później objawia się właśnie problemami z instalacją, Brak mocy, ogromne spalanie co w efektach później uszkadza silnik. Najlepiej wybierając warsztat pytać się jak przebiega strojenie. Jeżeli odpowiedzą że jest strojone na AFR w trasie lub na hamowni to można do takiego warsztatu oddać samochód.

Offline yunior81

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Strojenie instalacji LPG
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Luty 2018, 12:21:38 »
Jak jest spierniczony montaż, źle dobrane komponenty instalacji to nawet najlepsze strojenie z AFR'em nie pomoże , także sam AFR nie jest żadnym wyznacznikiem. Problemy  z silnikami nie wynikają bezpośrednio z montażu instalacji LPG ale z braku odpowiedniej wiedzy co do samego montażu i strojenia instalacji oraz z dbałości właściciela o stan techniczny samochodu.
Oczywiście zakładam, że samochód w którym będzie zakładana instalacja jest w 100% sprawny technicznie.
Tak na marginesie to jestem ciekam ile osób pyta o szczegóły przed montażem takie jak:
- jaki sterownik ?
- jaki reduktor ?
- jakie wtryski ?
- czy do nawiertów ( jeśli nie są w głowicy ) będzie ściągnięty kolektor i wymieniona uszczelka pod nim ?
- jakie będą przewody gazowe -tj. faro czy miedź ?
- jakie będą przewody wodne ? Semperit czy Parker ?
- jakie będą opaski zaciskowe na wężach ?
- jakie będzie ( i czym ?) zabezpieczenie antykorozyjne w miejscach ingerencji w blachę ?
- jak będzie wyglądało strojenie ?

Offline kwinto29

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Strojenie instalacji LPG
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2018, 23:58:11 »
Ja pytam zawsze, choć mam zaprzyjaźnionego gazownika u którego zatrułem już parę samochodów. Jak mi coś nie pasuje to mówię żeby wymienił komponenty na takie jak mnie odpowiadają a nie takie na jakie ma największy upust w hurtowni. Stroi instalację w trasie ale ja i to robię poprawki u kolegi na AFR. Nie mam jedynie wpływu na to jeśli auto miało już lpg , wymieniam w miarę potrzeb na możliwie najlepsze komponenty no i oczywiście aktualizacja softu w sterowniku i strojenie.