Autor Wątek: [ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta  (Przeczytany 26562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mwap

  • Gość
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« dnia: 11 Marzec 2012, 08:28:30 »
Witam!
Koledzy mam takie pytanie il czekaliście na odbiór swoich IX35?

mmarcu

  • Gość
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2012, 12:04:59 »
Ja czekałem 1,5 miesiąca na samochód, który w momencie zamawiania był już w Polsce na składzie celnym. Miało być 2 tygodnie. Samochód przyjechał do salonu szybciej, natomiast dokumenty z HMP dużo później. HMP ma dziwną politykę dystrybucji dokumentów. A jak przyszły to nie były kompletne.  U mnie brakowało odpisu polskiego ze świadectwa homologacji oraz adnotacji o recyklingu, co wydają na jednej kartce papieru. Proponuję zwrócić uwagę, że na tym jednym dokumencie pieczątki mają być w dwóch miejscach, pod odpisem ze świadectwa homologacji i pod adnotacją o recyclingu.

Ile się czeka na samochód, który nie jest jeszcze wyprodukowany - nie wiem. Wkurzało mnie to oczekiwanie, ale po odbiorze samochodu o tym zapomniałem. Jest super.

zomol

  • Gość
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2012, 12:53:55 »
Ja czekałem 5 dni :-P

canion

  • Gość
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marzec 2012, 16:07:13 »
Około miesiąca. Mimo że w momencie zamawiania podobno był już stoku w Polsce. ale też i nie spieszyło mi sie jakoś strasznie bo auto miałem odbierać na letnich oponach  wiec czekałem na wiosenną aurę ;) .

Do tego  dealer informował mnie   na bieżąco o zmianach statusu zamówienia  wiec nawet specjalnie nie musiałem wydzwaniać i sie dopytywać.  Jak było umówione tak sie salon z umowy wywiązał. poki co mają u mnie +.
po kilka dniach od odbioru   dealer zadzwonił do mnie ponownie dopytując sie czy jestem zadowolony z zakupu i czy auto sprawuje sie zgodnie z oczekiwaniami.  drobiazg a kolejny + dla dealera.

Zaproponowali też aby po 3 tys podjechać  na zerowy przegląd i wymienić olej. Jeszcze nie wiem czy warto.

radark

  • Gość
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2012, 20:20:07 »
ok miesiąca, samochód był po 3 tygodniach ale montowali jeszcze dodatki

ak_11

  • Gość
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marzec 2012, 08:56:20 »
Zaproponowali też aby po 3 tys podjechać  na zerowy przegląd i wymienić olej. Jeszcze nie wiem czy warto.[/quote]

czekałem ok. 2 tygodni
co do wymiany to już pisałem - nie ma potrzeby wymiany oleju (przegląd zerowy), z tego co sie dowiedziałem to hyundai nic takiego nie zaleca - wybór należy do Ciebie

canion

  • Gość
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Marzec 2012, 10:36:23 »
radark, co ciekawego było z dodatków do ix35  w salonie?

dymek

  • Gość
Re: ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Kwiecień 2012, 15:34:54 »
2 tygodnie

pozdrawiam

radark

  • Gość
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Kwiecień 2012, 16:56:05 »
dodatki czyli alarm i czujniki parkowania, wymiana opon z letnich na zimowe itp

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Kwiecień 2012, 18:35:43 »
jak to alarm? mi powiedziano, że alarm jest fabrycznie - zamówiłem wersję Comfort. mam czekać 2 tygodnie, auto zeszłoroczne, stoi w Mszczonowie. z dodatków mam przyciemniane szyby, czujnik parkowania z tyłu, rura z przodu, stopnie z boku i blokada skrzyni biegów - chyba starczy tych dodatków :)

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Kwiecień 2012, 17:56:34 »
Cytat: "Zibi"
........., rura z przodu, stopnie z boku i blokada skrzyni biegów - chyba starczy tych dodatków :)


lepiej żeby rura była z tyłu  :mrgreen: bo z przodu to może być czuć spaliny jak w Starze  :-P

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Kwiecień 2012, 22:19:05 »
chodzi o taką rurkę:


radark

  • Gość
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Kwiecień 2012, 23:33:20 »
nie martw się ja zamawiałem wersję classic w niej nie ma alarmu ani czujników parkowania ale dorzucili mi jako gratis w cenę auta, opony dunlopa zimowe też, i parę innych dodatków także promocje na ix są spoko, w zasadzie róznica z wersją comfort polega na klimie w classicu jest manual w comforcie automat, jak dla mnie manualna wystarcza chłodnice są te same, w i30 miałem automat i bałem sie że manual jest duzo gorszy ale jak pisałem dla mnie wystarcza i nie ma problemu z szybkim chłodzeniem czy nagrzaniem

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Kwiecień 2012, 21:28:32 »
gdyby chodziło tylko i klimę to bym podziękował, ale mi chodziło o bluetooth, felgi 17 cali (16 jakieś małe były), kierunki w lusterkach i składane lusterka, koło zapasowe, relingi ... szkoda, że nie mam wyświetlacza kompa tego co jest w Style, jakiś taki przyjemniejszy, bo podgrzewane siedzenia czy chromowane klamki to już zbędny bajer :)

radark

  • Gość
[ix35 EL] ile czekaliście na odbiór auta
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Kwiecień 2012, 22:21:02 »
ja tam nie chciałem koła, laweta 24h gratis, zestaw naprawczy łatwy w obsłudze a ile dodatkowo miejsca w bagażniku, dwie walizki spokojnie wejdą, więc dla mnie koło zbedne ale co kto woli