Autor Wątek: Hyundai i30 1.6 CRDi kilka pytań.  (Przeczytany 1850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline golonnnpl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Hyundai i30 1.6 CRDi kilka pytań.
« dnia: 14 Styczeń 2018, 14:35:51 »
Witam kolegów. Kupiłem nowego Hyundaia i30 w niemieckim salonie. Silnik 1.6 CRDi 110koni.
Mam kilka pytań.
Co obejmuje gwarancja pięcioletnia?
Pierwszy serwis mam po 30 tyś. Czy mogę wcześniej wymienić olej bez utraty gwarancji? Bo 30k to trochę dużo jak na diesla.
W jaki sposób i co jaki czas wypala się dpf w tym aucie? I jakieś wskazówki jak o niego dbać? Dodam ,że auto w 3/4 czasu użytkowane na autostradzie.
Za wszystkie wskazówki i odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Offline Grzesiek202

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Hyundai i30 1.6 CRDi kilka pytań.
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2018, 22:16:02 »
Witamy!
Niestety nie mam mojej książeczki gwarancyjnej teraz ze sobą, ale z tego co pamiętam to 5 lat jest generalnie na mechaniczne sprawy, czyli  z pominięciem karoserii, zawieszenia, etc. Pamiętam, że na radio/sprzęt audio gwarancja jest na 3 lata. Ja niestety po 50 tys. miałem wymieniony na gwarancji DPF, ale najważniejsze że wymienili i działa. Oprócz tej przykrej sprawy, to auto po 65 tys km jeździ jak nowe.
Olej wymieniam co 15 tys. i byłbym zdziwiony, gdyby serwis zareagował inaczej niż tylko entuzjazmem na takie interwały - przecież na tym zarabiają.
Odkąd sytuacja z wypalaniem DPF ustabilizowała się u mnie, to regeneracja następuje po ok. 380-400km. Widać to po niezerowym spalaniu gdy jedziesz na biegu bez dotykania stopą gazu. Generalnie, staraj się unikać przerywania wypalania filtra i sprawdzaj czy poziom oleju nie jest za wysoki. Instrukcja mówi, że olej sprawdzasz po rozgrzaniu silnika do temp. roboczej i następnie odczekaniu kilku minut - to ważne bo sprawdzając g w zupełnie zimnym silniku prawie zawsze będzie "za dużo".
Aha, taki jeden minus autka: uszczelki przy szybach bocznych nie pracują zbyt dobrze i radze odsuwać szyby tylko kiedy są naprawdę czyste - inaczej grozi to dźwiękiem od którego bolą zęby i paskudnymi rysami  :mrgreen: .

Offline golonnnpl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Hyundai i30 1.6 CRDi kilka pytań.
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2018, 01:02:57 »
Dzięki za odpowiedź.  Może jeszcze ktoś z kolegów się wypowie.  Póki co zrobiłem 4 tyś. Km. i nie zauważyłem żeby DPF się wypalal.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Hyundai i30 1.6 CRDi kilka pytań.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2018, 20:25:40 »
Golonnnpl zanim założysz nowy temat użyj funkcji szukaj (jest na górnej belce forum z lewej strony) znajdź podobny temat (może nie być tam odpowiedzi) i tam dopisz pytanie.

1 temat = 1 problem nie dwa.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=10200&highlight=dpf