Autor Wątek: [Getz TB] [Getz TB] Pracująca chłodnica na pełnych obrotach  (Przeczytany 2090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Achim32

  • Gość
[Getz TB] Pracująca chłodnica na pełnych obrotach
« dnia: 12 Styczeń 2018, 18:59:09 »
W moim Getzie mam taki problem. Chłodnica praktycznie cały czas chodzi na pełnych obrotach. Odpaliłem go teraz zostawiłem na chwile. Chłodnica wyje w niebogłosy, a silnika mogę dotknąc dłonią. Płyn również chłodny. Z chłodnicy płyn też mi losowo ucieka :(

Sorry za chaos w opisie :(
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:18:11 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz TB] Pracująca chłodnica na pełnych obrotach
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2018, 19:45:40 »
Achim32 uzupełnij profil (jest na górnej belce forum) o typ silnika post#31 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2752&start=30
.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
[Getz TB] Pracująca chłodnica na pełnych obrotach
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń 2018, 19:29:28 »
Jak chłodnica chodzi na pełnych obrotach? Chyba chodzi o wentylator? Jeśli tak to trzeba sprawdzić włącznik termiczny wentylatora, który go włącza po przekroczeniu temperatury.
A płyn może uciekać na złączkach przewodów a u mnie dziwne popękał plastyk nad tym zagniciem na chłodnicy z ząbkami łączące aluminium z plastykiem. Pomogło zaklejenie takim kitem-klejem do chłodnic.

Achim32

  • Gość
[Getz TB] Pracująca chłodnica na pełnych obrotach
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2018, 13:42:21 »
Mam wrażenie, że z czujnikiem jest coś nie tak. Układ jest szczelny. Sprawdzałem na podnośniku. Zacząłem dokładnie obserwować. Na postoju grzałem samochód, bo skrobałem szyby. Pokazywał, że ma odpowiednią temperaturę, ale instalacja gazowa nie chciała ruszyć -> brak odpowiedniej temperatury. Wentylator chodzi non stop na pełnych obrotach i silnik jest zimny. Brak wskazań na desce rozdzielczej temperatura odpowiednia. Podejrzewam też, że skoro nie wykrywa temperatury, to podczas jazdy woda się gotuje. Dlatego braki w płynu chłodnicy. Podjadę w tym tygodniu do mechanika. Może komputer coś wybada.