Autor Wątek: [i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu  (Przeczytany 5815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qbadm

  • Gość
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« dnia: 08 Styczeń 2018, 11:01:39 »
Cześć, moje auto ma ledwie 600km przebiegu 50/50 miasto-trasa a kiedy ruszam i na 1-szym biegu puszczam sprzęgło to czuć poszarpywanie, tak jakby tarcza ślizgała się raz szybciej raz wolniej, ktoś moze cos doradzic? Objaw znany z kończących się kół dwumasowych, powinien dotyczyć nowego auta z salonu?

P.S. w których miejscach bierze sprzęgło w Waszych i30? Ja spodziewałem sie, że w nowym aucie będzie brało w podłodze a bierze bardzo wysoko, jak w naszym drugim aucie, golfie 6, przy czym w VW jest pierwsze sprzęgło i 160kkm przebiegu a nie 600km jak w i30  :-|

Offline Leszek64_64

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2018, 18:36:04 »
Witaj qbadm.
Dziwne zachowanie sprzęgła. I 30 raczej są znane z tego, że sprzęgło należy docisnąć do podłogi.Sporo przed zakupem swojego i30 czytałem na ten temat.Często spotykałem się z taką opinią osób recenzujących i30  - co niektórzy przyjmowali to nawet jako pewną niedogodność. Radzę wizytę w ASO.
Przed i30 miałem kilka Fordów i mając takie objawy byłbym pewny,że to "koniec" sprzęgła.

qbadm

  • Gość
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2018, 10:26:22 »
Witam Kolegę,

autku pękło właśnie pierwsze 1000km przebiegu, sprzęgło jakby zaczęło się układać, poszarpywanie zaczyna ustępować. zawsze wciskam sprzęgło do końca przy zmianie biegów, nieważne jakie to auto, ale tutaj bierze nie w samej podłodze a zdecydowanie wyżej co wydaje mi się dziwne ale może tak musi być... U teścia w nowym suberbie też brało dopiero "nad podłogą"...

Offline Leszek64_64

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2018, 18:13:06 »
Witam.
No może się i ułoży. Oby.
Ja swoim i30 zrobiłem już prawie 11 tyś.Od czerwca 2017 żadnych problemów. No może trochę denerwujące jest wieczne wyłączanie kamery AEB.
Powodzenia w eksploatacji autka.

qbadm

  • Gość
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Styczeń 2018, 09:54:56 »
Zapytam jeszcze: jak szybko auto rusza po odpuszczaniu sprzęgła? Już przy podłodze czy trochę wyżej trzeba unieść stopę? Kolega widzę śmiga w benzynce, co możesz powiedzieć o długości biegów 2 i 3? U mnie jest tak, że często przy 40km/h 3ka to za wysoki bieg i trzeba zrzucać do 2ki bo silnik telepie w okolicach 1000rpm :/ Generalnie podobnie miałem w golfie VI, tylko, że tam było 2.0 i silnik miał lżej na 3ce aby podnieść się z samiuśkiego dołu... tutaj trochę Hyundai przesadził i 3ci bieg powinien być troszkę krótszy... Generalnie odnoszę wrażenie, że skrzynia strojona głównie na trasę - czyt. pod flotę :/

Offline pagin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Styczeń 2018, 10:32:27 »
Cytat: "Leszek64_64"
No może trochę denerwujące jest wieczne wyłączanie kamery AEB

Mam i30 PD hatchback z 2017.
U mnie takze bardzo czesto wylacza sie kamera AEB.
Czy w Twoim przypadku serwis ASO wypowiedzial dlaczego tak sie dzieje?

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Styczeń 2018, 11:40:44 »
Panowie,
U mnie jest dokładnie ten sam problem z AEB. Oczywiście występuje to tylko przy deszczu, złych warunkach pogodowych itp.

Offline pagin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Styczeń 2018, 11:59:40 »
Cytat: "Jackos"
Oczywiście występuje to tylko przy deszczu, złych warunkach pogodowych itp.

U mnie problem wystepuje takze podczas deszczu i zlych warunkow.
Ale..., ale co to za system bezpieczenstwa ktory nie dziala w warunkach w ktorych moze byc bardziej potrzebny i wlasnie wtedy powinien dzialac.
Zle warunki nie powinny byc wytlumaczeniem.
Mam wrazenie ze z tym systemem  jest cos nie tak

qbadm

  • Gość
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń 2018, 12:06:44 »
Cytat: "pagin"

Cytat: "Jackos"


Koledzy to post o poszarpywaniu a nie o AEB :) Przenieście proszę rozmowę do osobnego wątku :) Wtedy i ja coś dorzucę od siebie do rozmowy :)

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Styczeń 2018, 13:29:35 »
Wybacz, już wracamy do tematu :)

Ja mam benzyniaka T-GDI 1.4 i też sprzęgło bierze dość nisko. Nie przeszkadza mi to jednak podczas jazdy.

Jeżeli chodzi o poszarpywania przy ruszeniu to nie zaobserwowałem, ale domyślam się, że z powodu innego silnika mam również inne komponenty. Ja na Twoim miejscu na pewno bym zgłosił problem w ASO.

qbadm

  • Gość
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Styczeń 2018, 13:36:12 »
Dzięki za info, pewnie tak zrobię o ile wcześniej wszystko się nie uspokoi, na pewno jest lepiej niż jak zacząłem autem jeździć, teraz ma 1100km i jest nieźle już... Daję czas do przebiegu 3000km :)

Offline Leszek64_64

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Styczeń 2018, 18:39:05 »
Cytuj
Zapytam jeszcze: jak szybko auto rusza po odpuszczaniu sprzęgła? Już przy podłodze czy trochę wyżej trzeba unieść stopę? Kolega widzę śmiga w benzynce, co możesz powiedzieć o długości biegów 2 i 3? U mnie jest tak, że często przy 40km/h 3ka to za wysoki bieg i trzeba zrzucać do 2ki bo silnik telepie w okolicach 1000rpm :/


Witam.
Jeżdżę autami (rożnymi) od prawie 30 lat jednak zdarza mi się przy moim I30, że nie trafiam ze sprzęgłem i na światłach gaśnie mi auto (wyłączyłem go-stop).Uważam, że jestem doświadczonym kierowcą i strasznie mnie to wkurza jednak do tego sprzęgła chyba trzeba się przyzwyczaić. Trzeba idealnie dopasować puszczanie sprzęgła- trochę nad podłogą.  2 i 3 są krótkie bardzo szybko przechodzę na 4 i 5. No ale jeżdżę w dużych korkach na trasie szybkiego ruchu i jestem zmuszony niektóre odcinki pokonywać szybko.Jednak autko doskonale daje sobie radę. 3 za wysoka dla 40km?-  u mnie taki problem nie występuje.
Pozdrawiam

qbadm

  • Gość
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Styczeń 2018, 18:41:19 »
Cytat: "Leszek64_64"
3 za wysoka dla 40km?- u mnie taki problem nie występuje.


Masz silnik benzynowy, czyt. inna skrzynia

qbadm

  • Gość
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Styczeń 2018, 19:59:56 »
Cytat: "Leszek64_64"
Witam.
Jeżdżę autami (rożnymi) od prawie 30 lat jednak zdarza mi się przy moim I30, że nie trafiam ze sprzęgłem i na światłach gaśnie mi auto (wyłączyłem go-stop).Uważam, że jestem doświadczonym kierowcą i strasznie mnie to wkurza jednak do tego sprzęgła chyba trzeba się przyzwyczaić. Trzeba idealnie dopasować puszczanie sprzęgła- trochę nad podłogą. 2 i 3 są krótkie bardzo szybko przechodzę na 4 i 5. No ale jeżdżę w dużych korkach na trasie szybkiego ruchu i jestem zmuszony niektóre odcinki pokonywać szybko.Jednak autko doskonale daje sobie radę. 3 za wysoka dla 40km?- u mnie taki problem nie występuje.
Pozdrawiam


Pytanie: jakie odczucia podczas zmiany biegów? Masz jakieś uwagi? Bo u mnie załączaniu biegu zawsze towarzyszy dość nieprzyjemny głuchy dźwięk, mam wrażenie, ze biegi nie załączają sie płynnie tylko dość haotycznie, mimo, że puszczam sprzęgło delikatnie, unikam "strzałów" ze sprzęgła..

Offline Leszek64_64

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[i30 Wagon]Poszarpywanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Luty 2018, 19:45:18 »
Przy pierwszych kilku tysiącach przebiegu starałem się delikatnie i z wyczuciem wrzucać biegi bo miałem wrażenie, że nie działają  "intuicyjnie" tzn. wymagały jakby dokładnego "naprowadzenia".Jednak obecnie ( 11 tyś.) działają tak jakby same  wchodziły. Żadnych dziwnych odgłosów, zgrzytów. Jedynie wsteczny wymaga więcej uwagi.
Problem jedynie (tak jak pisałem wcześniej) z wyczuciem odpowiedniej ilości "gazu".