Autor Wątek: [i40 VF] Jak zaprogramować czujniki ćiśnienia w kołach ? ( T  (Przeczytany 4636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotras85

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Witam .
Mam i40 z 2015 roku. Kupiłem Komplet felg na zimę z czujnikami.
Teraz moje pytanie jest, jak zaprogramować je do Auta ? Bo komputer ich nie widzi.
Byłem u jednego gościa na warsztacie i próbował to zrobić  tym urządzeniem do czujników ale nie mógł się z nimi połączyć. Nie wiem czy to nadaje na innych falach czy jak ? Czy trzeba jechać do serwisu ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Jak zaprogramować czujniki ćiśnienia w kołach ? ( TPMS )
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2017, 18:44:59 »
Piotras85 zanim założysz nowy temat użyj funkcji szukaj (jest na górnej belce forum z lewej strony) znajdź podobny temat (może nie być tam odpowiedzi) i tam dopisz pytanie.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7312&highlight=tpms

W i40 2015- czujniki TPMS nie wymagały programowania.

Offline Piotras85

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i40 VF] Jak zaprogramować czujniki ćiśnienia w kołach ? ( TPMS )
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2017, 01:48:48 »
Niestety żadnej konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Twierdzisz że nie wymagają programowania ale jednak nie działają.  A zakładam letnie koła i jest wszystko ok.
Jak czegoś się dowiem to dam znać.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Jak zaprogramować czujniki ćiśnienia w kołach ? ( TPMS )
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień 2017, 19:14:27 »
Cytat: "Piotras85"
Niestety żadnej konkretnej odpowiedzi nie znalazłem


 
Cytuj
znajdź podobny temat (może nie być tam odpowiedzi) i tam dopisz pytanie.


Cytat: "Piotras85"
z czujnikami


Jakie czujniki?

Oznaczenia z obudowy.

Zdjęcie?

Offline Piotras85

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i40 VF] Jak zaprogramować czujniki ćiśnienia w kołach ? ( TPMS )
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Styczeń 2018, 23:26:13 »
Właśnie nie mam żadnych oznaczeń. Bo kupiłem felgi z czujnikami na alledrogo niby do i40 itp itd . Kupiłem opony i wysłałem żonke do wulkanizacji. A do głowy mi nie przyszło żeby  porobić zdjęcia czujników.
Ale byłem teraz u ziomka na warsztacie co miał przyrząd ( Ateq - chyba ) do programowania czujników ( co się najpierw przykłada do kół a później wpina pod obd2 ) i po podaniu modelu wcale ich nie widział. Chyba wychodzi na to że czujniki są ale nie do tego modelu ( inna częstotliwość czy coś ).
Będę musiał podjechać na warsztat i zrzucić jedna letnią i jedna zimową gumę i zobaczyć co tam jest. Jak będzie co innego ( zapewne ) to najwyżej tamte pogonie a spróbuje coś nowego poszukać. Myślę jak już coś takiego jest to niech już działa.

Offline Piotras85

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i40 VF] Jak zaprogramować czujniki ćiśnienia w kołach ? ( TPMS )
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2018, 11:39:42 »
Dobra problem rozwiazany. Czujniki które mialem w felgach nie pasowaly do i40.  I dlatego komputer ich nie widzial.  Kupilem nowe  czujniki w ASO . Akurat jest na nie promocja dla i40. Zaprogramowalem specjalnym  komputerkiem TPMS , ktorym najpierw sie skanuje kazdy czujnik przy kole , podpina sie pod OBD2 , programuje sie do auta. I wszystko chodzi jak trzeba. Na dole wrzucam Foto jak wyglada tem komputerek do TPMS

[ Dodano: 2018-02-07, 11:42 ]
Przepraszam za literowki ale klawiatura mi nie chodzi jak nalezy.