Autor Wątek: [Elantra AD] [Elantra AD] jednorazowy stuk/uderzenie przy puszczaniu peda  (Przeczytany 1851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adiser3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[Elantra AD] jednorazowy stuk/uderzenie przy puszczaniu peda
« dnia: 14 Listopad 2017, 23:22:58 »
Witam Wszystkich,

Od ponad dwóch tygodni jestem właścicielem nowej Elantry AD, rocznik 2017, silnik 1.6 MPI, przebieg 800 km. Od samego początku, gdy tylko wyjechałem z salonu, pojawił się następujący problem: za każdym razem, gdy puszczam pedał sprzęgła na biegu jałowym („luzie”), jedynce, dwójce i trójce słyszalny jest pojedynczy stuk z przodu pod maską. Stuk ten słyszalny jest na zewnątrz i w środku samochodu, jednak, tak jak wspomniałem, źródło tego dźwięku jest pod maską. Stuk ten występuje tylko na zapalonym silniku i tylko przy puszczaniu pedału sprzęgła, gdzieś w połowie wysokości pedału sprzęgła. Poza wspomnianym stukiem nie ma innych objawów. Przy zgłoszeniu problemu kierownik ASO poinformował mnie, że „jest to cecha, nie usterka tego modelu”.  Będę wdzięczny za informację, czy to normalne w tym modelu i czy ktoś spotkał się z takim samym problemem.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 12:06:24 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra AD] jednorazowy stuk/uderzenie przy puszczaniu pedału sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopad 2017, 21:22:17 »
Na górnej belce forum jest profil tam możesz poprawić rodzaj silnika zamiast G4FC masz G4FG.

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
[Elantra AD] jednorazowy stuk/uderzenie przy puszczaniu pedału sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopad 2017, 22:08:19 »
Masz nowiutkie auto, daj częściom trochę czasu aby się spasowały.

Jeśli wiele się nie zmieniło w ostatnich dwu dekadach, to obstawiam nieposmarowaną łapę docisku na styku z "kielichem"

Fotka zupełnie poglądowa:


Offline adiser3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[Elantra AD] jednorazowy stuk/uderzenie przy puszczaniu pedału sprzęgła
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopad 2017, 14:52:36 »
Serdecznie dzięki za odpowiedź Hants.