Autor Wątek: Ix 35 2.0 crdi -brak mocy i błąd p0488  (Przeczytany 4840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrianos503

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Ix 35 2.0 crdi -brak mocy i błąd p0488
« dnia: 31 Październik 2017, 12:16:47 »
Witam,

od miesiąca jestem użytkownikiem ix35 2.0 crdi 4x4 i już 5 krotnie jadąc samochodem przy stałej predkosci i obrotach auto straciło moc,nie dało się przyspieszyć,nie dało się jechać powyżej 100km/h i przekroczyć 3000tyś obrotów,w tym czasie nie świeciła sie żadna lampka check engine!Mając wpięty komputer w czasie awarii wyskoczył bład p0488 i c1555,po wyłączeniu auta i ponownym włączeniu samochód działał normalnie a komputer nie wykazał żadnych błedów.
Idąc za błędem w serwisie wymienili zawór egr,ale w ten sam dzień błąd p0488 i zamulenie auta się pojawiło.
Moja obserwacja jest taka mając wpięty komputer,że w moim hyundaiu przepustnica jest cały czas otwarta 82%,nie reaguje na pedał gazu,natomiast zamyka się podczas wyłączania auta i wraca do pozycji otwartej i podczas wypalania dpf. Sprawdzałem w starszych dieslach ford galaxy i renault megane i tam przepustnica na wolnych obrotach jest zamknieta lub pzrymknięta od 0 do 35 % a w hyundaiu cały czas 82%(chyba,że nowe silniki tak mają).

Czy przyczyną może być peszepustnica?czy macie może jakieś pomysły co może się dziać bo w serwisie rozkładają ręce:/

R0KTEMU

  • Gość
Ix 35 2.0 crdi -brak mocy i błąd p0488
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2017, 07:16:37 »
Sprawdź dobrze węże dolotowe czy nie ma gdzieś jakieś nieszczelności. Może też być nieszczelny intercooler. Wtedy spada ciśnienie doładowania i przechodzi w tryb awaryjny. Ja miałem pęknięty górny wąż.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Ix 35 2.0 crdi -brak mocy i błąd p0488
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad 2017, 21:40:10 »
Podobne objawy są przy niesprawnym przepływomierzu.
Kiedyś jak chciałem zobaczyć czy mam sprawny przepływomierz to odołączyłem wtyczkę od niego i też na desce nie było żadnych kontrolek a samochód kręcił się tylko do 3000 i ogólnie muł.

Offline adrianos503

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Ix 35 2.0 crdi -brak mocy i błąd p0488
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopad 2017, 11:10:34 »
Dzięki za sugestię.

Offline adrianos503

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Ix 35 2.0 crdi -brak mocy i błąd p0488
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2017, 11:27:48 »
Problem chyba rozwiązany, znow pojawił się błąd P0488 i kolejny raz chciano w serwisie brać się za Egr, ale mechanik wszedł jeszcze w błędy przepustnicy i przepływomierza  (w załącznik zdjęcie) I znalazł tam 3 bledy i to raczej one  wpływały na zamulenie  auta,przepustnica się zacinala  zawór Egr dostawał za dużo spalin i chyba stąd błąd. W piątek auto idzie na serwis i mam nadzieję, że zrobią to juz w końcu raz a dobrze;)

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Ix 35 2.0 crdi -brak mocy i błąd p0488
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopad 2017, 14:50:39 »
To fajnie,że coś się wyjaśni ło i wreszcie sobie biedny serwis poradzi:)

Offline luki0501

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Ix 35 2.0 crdi -brak mocy i błąd p0488
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopad 2017, 19:10:48 »
Witam, mam podobny problem od 2 miesięcy, podczas jazdy auto traci moc, obroty max 3000, nie ma turba. W serwisie początkowo żadnych błędów, wyczyścili sitko przy pompie paliwa, wymienili filtr paliwa, ale nie pomogło. Odstawiłem auto do zaufanego mechanika, diagnozował i stwierdził że wg. niego sterownik/nastawnik turbiny. W między czasie jak auto było u niego, z tego co mówił rozbierał ten element,  zaczął nim jeździć i wszystko wróciło do normy. Mówił że może coś nie stykało w pinach/stykach. Przejechałem od tamtej pory ok. 500 km i raz w tym czasie stracił moc - oczywiście po odpaleniu ponownym jest ok. Co myślicie?

Offline csnv

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Ix 35 2.0 crdi -brak mocy i błąd p0488
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Grudzień 2018, 19:34:11 »
Podpinam się pod temat. U mnie podobna sytuacja. Co jakiś czas w trakcie jazdy samochód traci moc (Kręci do niecałych 3000). Po ponownym odpaleniu wszystko ok.  Co udało mi się zauważyć to w momencie kiedy próbuję go przeciągnąć zapala się check, a przy spokojnej jeździe nie. Przebieg 97K km

[ Dodano: 2018-12-05, 15:47 ]
Cytat: "luki0501"
Witam, mam podobny problem od 2 miesięcy, podczas jazdy auto traci moc, obroty max 3000, nie ma turba. W serwisie początkowo żadnych błędów, wyczyścili sitko przy pompie paliwa, wymienili filtr paliwa, ale nie pomogło. Odstawiłem auto do zaufanego mechanika, diagnozował i stwierdził że wg. niego sterownik/nastawnik turbiny. W między czasie jak auto było u niego, z tego co mówił rozbierał ten element,  zaczął nim jeździć i wszystko wróciło do normy. Mówił że może coś nie stykało w pinach/stykach. Przejechałem od tamtej pory ok. 500 km i raz w tym czasie stracił moc - oczywiście po odpaleniu ponownym jest ok. Co myślicie?

Rozwiązałeś swój problem? Opis usterki jest identyczny jak u mnie  :-|

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
Ix 35 2.0 crdi -brak mocy i błąd p0488
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Grudzień 2018, 07:39:29 »
Mam to samo. od pewnego czasu też tracił moc, zapalał się czek. Też zdiagnozowano usterkę nastawnika-sterownika turbiny. W serwisie koszt ok 2000 zł- porażka....
Na moim terenie fachman wziął 400zł za robotę i100zł za zdiagnozowanie problemu- rozebrał turbo (jest ok) przeczyścił sterownik i na razie to jakoś chodzi, ale wydaje mi się że też raz stracił moc po tej naprawie. w między czasie zamówiłem turbo ze sterownikiem w necie. Towar już przyszedł. Wiem że ważne są nr na sprężarce i na sterowniku. Nimi się trzeba kierować przy szukaniu części zamiennych. U mnie turbina firmy KKK jest, a powinna być gareta wg Vin i poszukiwaniach przez serwis....
Tyle w temacie. Ktoś zainteresowany informacjami- 601893976 ale nie w nocy :mrgreen:
 :mrgreen:  :mrgreen: