Autor Wątek: Czteroosobowy i30  (Przeczytany 1285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ricardo_Esteban

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Czteroosobowy i30
« dnia: 30 Październik 2017, 20:45:23 »
Witam.

Będzie to mój pierwszy post i w zasadzie powód, dla którego postanowiłem założyć konto na forum.

Od roku użytkuję mojego i30 w wersji 3-drzwiowej. Przejechałem już 20.000 kilometrów, niejednokrotnie w 5 osób na pokładzie. Tydzień temu zorientowałem się, że w dowodzie rejestracyjnym mam wpisane, że auto jest 4-osobowe. Kontaktowałem się z leasingodawcą, następnie kontaktowałem się z salonem, który sprzedawał. Okazało się, że po prostu Hyundai ma w homologacji wpisane 4 osoby.

Auto ma normalnie z tyłu kanapę dzieloną 2+1, ma 3 zagłówki, ma 3 pasy trzypunktowe, ma na konsoli 3 kontrolki niezapiętych z tyłu pasów i w zasadzie ma z tyłu dokładnie tyle samo miejsca co klasyczna 5-drzwiowa wersja.

Jestem tak zdezorientowany tą wiadomością, że nawet nie wiem jak zareagować. Po prostu jestem w szoku i nasuwa mi się mnóstwo pytań.
Czy to jest normalne, że 3-drzwiowe wersje są 4-osobowe?
Skąd to ograniczenie skoro auto jest w środku niemal identyczne?
Może to tylko pomyłka? Czemu nigdzie nie ma o tym informacji?
Nie ma tego w instrukcji, nie było tego w dokumentach przy zamówieniu,
nikt nigdy o tym nie uprzedzał. W zasadzie ma produkt niezgodny
z zamówieniem. Czy da się go jakoś "przehomologować" na 5-osobowe?

PS. Wcześniej miałem 3-drzwiowego Hyundaia i20 i (chyba?!) był normalnie 5-osobowy. Czyli w i20 się mieści 5 osób, a w i30 już tylko 4?

PS2. To się przedstawiłem... ledwo przyszedł, a już krzyczy na prawo i lewo. ;)

Offline zcyber

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Czteroosobowy i30
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2017, 19:46:00 »
Czy auto ma homologacje na ciężarowe?, jesli tak to musi być czteroosobowe.

Offline Ricardo_Esteban

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Czteroosobowy i30
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Październik 2017, 20:54:54 »
zcyber, nie. Zwykły samochód osobowy. Byłem dzisiaj na przeglądzie i nabrali wody w usta. Dziwnie w ogóle się zachowują w tej kwesti. Dlatego napisałem. Może ktoś ma i30 w wersji 3-drzwiowej i może po prostu zajrzeć do dowodu rejestracyjnego.