Autor Wątek: Accent[LC] Co to za śruba regulacyjna  (Przeczytany 1688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Accent[LC] Co to za śruba regulacyjna
« dnia: 20 Październik 2017, 21:08:03 »
Sprawdzając dzisiaj wężyki podciśnienia, zauważyłem, że plastikowa zaślepka obok przepustnicy jest przekręcona na płasko, prawie wyleciała. Po wyjęciu jej zobaczyłem śrubę do regulacji.
Wydaje mi się, że to regulacja obrotów, ale zatykając ten otwór palcem czuć, że wsysa powietrze, oczywiście pokręciłem troszkę tą śrubką i po kilku przekręceniach nie wiem jak było  :oops:

Zatykanie palcem powodowało, że w Torque napięcie sondy zaczęło wyglądać jak prostokątna sinusoida, a nie jak coś losowego (np. +0,2V co 1s przez 4s i spadek do 0,1V, ale nie widziałem jak to powinno być, wymieniłem sondę, ale ta chodzi podobnie jak poprzednia).

Cały ten element z zaślepką jest luźny i się kołysze jak to poruszam.

Co to tak naprawdę jest?

Silnik podaje paliwo przez wtrysk i ustala czas wtrysku, a powietrze jak jest dozowane?

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
Accent[LC] Co to za śruba regulacyjna
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Październik 2017, 02:28:28 »
Cytat: "acc24"
Silnik podaje paliwo przez wtrysk i ustala czas wtrysku, a powietrze jak jest dozowane?   


Nogą, przez Ciebie na pedale gazu.

Silnik mierzy (między wieloma innymi parametrami, typu ciśnienie, temperatura zasysanego powietrza, i inne) ) ilość powietrza przepływającego przez ..przepływomierz. W zależności od objętości powietrza wchodzącego do cylindra, dawkuje paliwo, aby zachodziły w nim idealne warunki do spalania (tzw AFR: 1(cząstka paliwa):14.7 (czątki powietrza). To oczywiście teoria.

W praktyce... właśnie sobie rozregulowałeś wolne obroty, teraz silniczek krokowy będzie kompensował rozstrojenie tak długo, aż się spali. :-/


Znajdz manuala i poczytaj jak ustawić u siebie wolne obroty, zanim będzie za późno.

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Accent[LC] Co to za śruba regulacyjna
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik 2017, 14:27:30 »
No to słabo, na szczęście moja pomyłka to 0,5 obrotu.

Przejrzałem cały shop manual i znalazłem jedną informację o tej śrubce DO NOT ADJUST  :roll:

W jakim i w którym manualu opisane jest jak ustawić silnik krokowy, nie udało mi się znaleźć?

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
Accent[LC] Co to za śruba regulacyjna
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Październik 2017, 16:43:35 »
W silnikach DSM robiło się to softwarem:



[ Dodano: 2017-10-21, 17:12 ]
Cytat: "acc24"
No to słabo, na szczęście moja pomyłka to 0,5 obrotu.


A pamiętasz króla Korviru z książek Sakowskiego? "Mieć dukata i nie mieć dukata, to dwa dukaty" ;-)

Jak będą problemy, to wiesz co robić.