Autor Wątek: [Tucson] Orurowanie  (Przeczytany 5745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

autorus

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« dnia: 18 Wrzesień 2008, 15:05:12 »



















kml

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Wrzesień 2008, 17:18:22 »
autorus, gdzie leży snieg??!

Czy tam widać rdzę na rancie progu?

Poza tym od razu zalecam zabezpieczenie tych miejsc środkiem pokroju RUST CHECK no chyba że to własnie widac na ostatnim zdjęciu :)

autorus

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Wrzesień 2008, 18:02:13 »
To nie mój :) Po prostu producent rurowania przysłał mi fotki bo nie ma instrukcji montażu.
Pomyślałem ze może sie komuś przydać.

Autorus

kml

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Wrzesień 2008, 20:22:27 »
autorus, a ok :) BTW: myslałem, że montaz jak i mocowanie takiego orurowania jest nieco bardziej wyszukane...

autorus

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Wrzesień 2008, 08:29:35 »
Najagorsze jest montowanie orurowania do zderzaka bo tam jest sam plastik. To wisi , a raczej sie wspiera na samym plastikowym zderzaku W środku nie ma nic metalowego. :-?

kml

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Wrzesień 2008, 08:38:03 »
autorus, ja bym sobie darował takie "orurowanie", ktore w chwili dotknięcia przeszkodzy pourywa zderzak przedni. Zawsze myślałem, że takie rzeczy to się przykreca do pasa przedniego.

autorus

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Wrzesień 2008, 08:42:49 »
za późno. O 9.00 odbieram samochód.

kml

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Wrzesień 2008, 08:54:17 »
Cytat: "autorus"
za późno. O 9.00 odbieram samochód.


A zabezpieczli progi i te miejsca gdzie wiercili dziury? Nie wiadomo jak bedzie w tym roku ale ja to bym to bez chwili zastanowienia zabezpieczył bo jeżeli bedą solidnie solić to na wiosnę bedzie tam wesoło.

LeszekC

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Wrzesień 2008, 14:34:06 »
a czy takie orurowanie jest legalne ? bo o ile wiem jezeli je producent hyundaia nie przewidzial to za takie cos mozna stracic dowod rejestracyjny, gdzies w motorze o tym czytalem... mam racje czy sie myle.. ? wie ktos na 100% ?

autorus

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Wrzesień 2008, 14:57:30 »
Przewidział i montuje. jest w akcesoriach oryginalnych hyundai.

Jarek

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Wrzesień 2008, 15:11:43 »
Cytat: "LeszekC"
a czy takie orurowanie jest legalne ?

Już o tym pisałem tutaj http://forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?t=653

kylo

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Październik 2008, 14:08:32 »
Powiem tak, orurowanie tej firmy Solaris NIE MA certyfikatu. Ten producent jak wielu innych nie posiada wymaganej normy bezpieczeństwa "e".! Może ma jakieś "b" lub TUV ale nie spełnia wymaganej normy obowiązującej w krajach unii. Jarek z Radomia ma racje i podał wyżej link do ustawy. Po drugie lipa bo montaż wymaga ingerencji w nadwozie - jak widać trzeba wiercić coś. Efekt można stracic gwarancję. Pomijam, że z czasem zacznie nam rdzewieć próg lu coś podobnego. Orurowanie ze stali szlachetnej nierdzewnej montowane bez ingerencji można kupić w takich firmach jak Dakro, Pucenter lub Cobra (cobra ma chromowane).

Brt85

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Październik 2008, 16:00:02 »
Cytat: "kylo"
Jarek z Radomia ma racje i podał wyżej link do ustawy

Znalazłem tą ustawę i tam napisali tylko:
Cytuj
5) w § 7 dodaje sie ust. 11 w brzmieniu:
"11. W przypadku samochodu osobowego, samochodu ciezarowego lub pojazdu specjalnego,których dopuszczalna masa calkowita nie przekracza 3,5 t, przednie orurowanie lub dodatkowy przedni zderzak, majace sluzyç do ochrony pojazdu przed uszkodzeniami w razie zderzenia z innym przedmiotem, moga byç zamontowane wylacznie w pojazdach, dla których zostaly homologowane. Przepis ten nie dotyczy urzadzen, o masie ponizej 0,5 kg, które przeznaczone sa wylacznie do ochrony reflektorów. Dotyczy pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po dniu 20 pazdziernika 2007 r.";

Nie widzę tutaj żadnych warunków spełniania norm "e", "TUV" itp. Tyle że musi być dedykowane do danego auta. I to dotyczy tylko aut nowych po 20-10-07.

Chyba, że tego nie rozumiem<pomocy>

LINK DO USTAWY(pdf)

vesoly

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Październik 2008, 19:20:47 »
Cytuj

Cytuj
Dotyczy pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po dniu 20 pazdziernika 2007 r.";

 I to dotyczy tylko aut nowych po 20-10-07.

Chyba, że tego nie rozumiem


Nie dotyczy aut NOWYCH tylko REJESTROWANYCH.
Kolega AUTORUS kupił "stary" samochód ale zarejestrował go w RP po tej dacie czyli już podlega pod tą ustawę. Gdyby kupił go w polskim komisie a nie w niemieckim i auto miało by pierwszą rejestrację sprzed tej daty to OK a tak mogą być problemy jak ktoś się uprze.
PS. Miałem nadzieje, że takie orurowanie ma chronić samochór w razie stłuczki ale widzę, że dzieki niemu może być tylko więcej szkód :( Szkoda.

autorus

  • Gość
[Tucson] Orurowanie
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Październik 2008, 20:18:51 »
Chronić samochód? Bez jaj. Ktoś mi tłumaczył ze ma chronić raczej przechodnia. Dla tego górna część jest przymocowana wyłącznie do plastikowego zderzaka. I tak ma być.
Oczywiście na początku tez myslałem ze to absurd ale niestety takie sa przepisy UE.

Autorus