Autor Wątek: Podgrzewacz (grzałka) płynu chłodniczego w Tucson  (Przeczytany 850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wladekx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Podgrzewacz (grzałka) płynu chłodniczego w Tucson
« dnia: 20 Sierpień 2017, 16:39:12 »
Witam! Chciałbym zamontować podgrzewacz, grzałkę 230 V, do Tucsona 2.0 CRDI (ten sam silnik jest w Santa Fe lub pewnie i w innych modelach) i tu pytanie czy któryś z użytkowników posiada doświadczenie w montażu i obsłudze ? Czy grzałka płynu czy oleju (np. DEFFA) ? Sposób montażu? Zakładam że podgrzewacz z pompą montuje się  szeregowo miedzy silnikiem a nagrzewnicą i taki sposób najbardziej by mi odpowiadał ! Czy któryś z użytkowników który montował lub zna dobrze ten model, wie jaki typ zaworu sterującego nagrzewnicy tam jest zamontowany? Czy po wyłączeniu silnika zawór pozostaje w ostatnim ustawieniu (czyli np. otwarty)? Czy ktoś może montował samą grzałkę bezpośrednio do bloku w silniku (rozwiązanie stosowane w mercedesach, plusem brak pompy obiegowej)?  Jakiego producenta podgrzewaczy lub grzałek polecacie ? Mam climatronika. Podobny temat jest na forum Santa Fe ale niestety dotyczy według mnie głównie podgrzewacza seryjnie montowanego 12 V, mnie interesuje tylko 230 V.  Dziękuję i Pozdrawiam!