Autor Wątek: [Getz] [Getz] Woda w bagażniku.  (Przeczytany 8078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Getz] Woda w bagażniku.
« dnia: 02 Marzec 2012, 23:13:37 »
Robiłem dzisiaj przegląd bagażnika i zauważyłem wodę pod kołem zapasowym. Ślady wskazują na dostawanie się wody z prawej strony ( od pasażera ). Tak, jakby gdzieś z okolic nadkola. Nie wiem, jak długo to trwa, bo parę miesięcy tam nie zaglądałem. Może ktoś miał podobny problem?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 19:41:39 przez Brt »

sundance_kid

  • Gość
[Getz] Woda w bagażniku.
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Marzec 2012, 23:38:45 »
albert pierwsza kwestia czy koło zapasowe jest tam cały czas. Możliwe, że woda dostała się z mokrego koła. Druga to jak masz możliwość to sam wejdź w okolice bagażnika, weź drugą osobę która bedzie pryskała na auto wodą z węża. zobaczysz wtedy gdzie może dostawać się woda. Może śmieszna metoda ale skuteczna.
A co do wody w bagażniku to ja miałam taki problem w Atosie ale woda dostała się z koła które było wymieniane jak było mokro. I inny w cc ale wtedy po dwóch kolizjach cały tył był źle zrobiony i woda się lała do bagażnika. Nawet na tej "podłodze" bagażnika  miałam pleśń :/ Ale tam to można było czasem rybki hodować.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Getz] Woda w bagażniku.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Marzec 2012, 23:57:06 »
Gacka mam od roku i koło nie było ani razu wymieniane. Dywanik w bagażniku jest suchy i nigdy nie był mokry. Blacha pod kołem zapasowym jest w dobrym stanie, nie ma śladu korozji, więc sprawa jest w miarę świeża. Jest ślad zacieku z okolic nadkola. Oczywiście wezmę gacka na warsztat i na podnośnik. Ale żeby nie szukać po omacku, myślałem, że być może ktoś miał taki sam problem. Może jest to wada wrodzona u gacków. :-D

[ Dodano: 2012-03-07, 22:09 ]
Cytat: "sundance_kid"
Druga to jak masz możliwość to sam wejdź w okolice bagażnika, weź drugą osobę która bedzie pryskała na auto wodą z węża. zobaczysz wtedy gdzie może dostawać się woda. Może śmieszna metoda ale skuteczna.


Ta śmieszna metoda okazała się skuteczna. U kolegi w warsztacie zrobiliśmy taką próbę. Jego syn wszedł do bagażnika i obserwował. Woda dostaje się na łączeniu tylnej ścianki i zderzaka z obu stron tylnych drzwi. Z braku czasu dopiero w sobotę odbędzie się operacja likwidacji przecieku. Ślad z prawej strony od nadkola to mylny trop.  :-D

[ Dodano: 2012-03-10, 23:32 ]
Przeciek usunięty. Był na łączeniu dwóch blach. Blachy zostały zgrzane bez żadnego uszczelnienia i po zgrzaniu styk również nie został uszczelniony. Wychodzi na to, że albo było to przeoczenie przy produkcji, albo standard.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[Getz] Woda w bagażniku.
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj 2014, 22:02:51 »
Witam
Przerabiałem ten problem - jak odkrecisz osłonę pasa tylnego to ujawni sie na srodku łączenie pionowy "zgrzew" (widać go jak zerkniesz jakby od środka bez zdejmowania osłony). Charakterystyczne jest to ze wszystkie pozostałe łączenia są zasmarowane szarą twardą masą cos na miarę sylikonu a ten pionowy fragment o ktorym traktuje niestety nie jest zabezpieczony i to bylo zrodlo problemu w moim IXie.
W serwisie zasmarowali to laczenie sylikonem, ktory po dwoch dniach stwardniał i problem zniknął raz na zawsze.
Jeżeli chcesz sie upewnić ze to jest żródło problemu to proponuje zweryfikować w podobny sposób jak ja uczyniłem - naciskając łączenie blach w miejscu zgrzewu w deszczowy dzień pojawia sie minimalne zawilgocenie i spod krawędzi zachodzących blach ujawniają sie kropelki wody.

Offline malarz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[Getz] Woda w bagażniku.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2014, 05:01:54 »
witam,
Było cos takiego jak mówisz @Robik. Zasylikonowali to. Potem dla sprawdzenia na myjke i wezem. Przy ostatniej operacji byłem obecny. Lał wode 15 min.
Miejmy nadzieje że nie odwalili fuszerki jak czesi przy produkcji

Nastar

  • Gość
[Getz] Woda w bagażniku.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Kwiecień 2015, 22:48:36 »
Sorki za odgrzew. Mam to samo. Prawie 1L wody pod kołem zapasowym. Podłoga w bagażniku suchutka. Czy możecie dokładniej opisać gdzie był ten przeciek ?