Autor Wątek: [i30 GD] Dioda na włączniku centralnego zamka  (Przeczytany 2213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline killombo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
[i30 GD] Dioda na włączniku centralnego zamka
« dnia: 01 Sierpień 2017, 22:43:14 »
Jestem od niedawna właścicielem i30 i mam pytanie (w instrukcji obsługi nie znalazłem odpowiedzi)
Jak zamykam samochód z pilota, słyszę jak centralny zamek zamyka drzwi, dioda zapala się na niebiesko, lecz jak rano idę go otworzyć to dioda nie świeci, mimo że drzwi są zamknięte. Czy tak powinno być?
Myślałem że świeci ona cały czas i spełnia dodatkowo funkcję odstraszającą potencjalnego złodzieja. Dodam że jak jadę samochodem to automatycznie blokują mi się drzwi i dioda zawsze świeci się na niebiesko

Offline SphunaR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 177
[i30 GD] Dioda na włączniku centralnego zamka
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2017, 23:19:24 »
Tak, jest to normalne. To tylko informacja dla Ciebie, że drzwi są zamknięte. Dopóki auto nie odednie prądu to dioda będzie się świecić.
Dioda, która ma odstraszać znajduje się na środku kokpitu. Jak popatrzysz z przodu na szybę. Po zamknięciu drzwi świeci ciągle przez minutę czy pół - jest to czas, w którym uzbraja się alarm. Potem zaczyna migać.

Offline killombo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
[i30 GD] Dioda na włączniku centralnego zamka
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2017, 08:56:00 »
Dzięki za odpowiedź

Cytat: "SphunaR"
Po zamknięciu drzwi świeci ciągle przez minutę czy pół - jest to czas, w którym uzbraja się alarm. Potem zaczyna migać.

No właśnie, a u mnie nie miga tylko gaśnie
(nie jestem pewien po jakim czasie - dzisiaj wieczorem usiądę przy aucie ze stoperem i będę sprawdzał  :-> )

Offline zalko

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
[i30 GD] Dioda na włączniku centralnego zamka
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Marzec 2018, 09:59:49 »
Czy na tym panelu na drzwiach kierowcy wszystkie przyciski są podświetlone ?
U mnie świecą się opuszczania szyb, natomiast przyciski regulacji lusterek,zamykania centralnego i blokady jest ciemny (ta przednia część tego panelu)- czy to jest prawidłowe ?

Offline SphunaR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 177
[i30 GD] Dioda na włączniku centralnego zamka
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec 2018, 18:47:26 »
Tak, to jest prawidłowe.