Autor Wątek: [Matrix] 1.5 crdi błąd U0001  (Przeczytany 3018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartek.lesiak.26

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Matrix] 1.5 crdi błąd U0001
« dnia: 09 Lipiec 2017, 16:54:29 »
Witam ponownie:-)
Wie ktoś może co może być przyczyną wyskakiwania błędu U0001? przy tym objawy samochodu są następujące:
1. Zimny odpala za pierwszym razem - check się pali lub nie
2. Ciepły od razu po zgaszeniu pali zawsze
3. Ostygnie i tu kręcimy, kręcimy, kręcimy - nie odpala za pierwszym razem. Przestajemy kręcić i próbujemy kolejny raz - za drugim zawsze zapali - check czasem wyskakuje czasem nie.

Robię diagnostykę przez ELM 327 - znów błąd U0001. Kasuje błąd - raz jest dobrze 2 tygodnie a raz 2 dni - przy czym samochód odpalany jest codziennie.
Wiem że kod U0001 to błąd magistrali CAN, lecz nie wiem co może być przyczyną jego pojawiania się. tym bardziej, że gdy samochód odpali już za drugim razem to mimo tego iż pali się check jeździ normalnie:-)
Ja rozkładam ręce, mój mechanik też. Miał ktoś podobne problemy, objawy?
Może ktoś wie lub ma pomysł w czym tkwi problem?
Proszę o pomoc

Offline yanek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Re: [Matrix] 1.5 crdi błąd U0001
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipiec 2017, 14:34:48 »
Podobne objawy, rozgrzany albo kompletnie zimny - zapala bez żadnych problemów. Wyjeżdżam z garażu, wyłączam, zamykam garaż i bramę wyjazdową - próbuje zapalić, a tu się nie da. Różnica w tym że u mnie nie był wyświetlany żaden błąd i to że w trakcie kręcenia rozrusznikiem z tłumika wydobywały się kłęby czarnego dymu. Zapalał dopiero po nieraz kilkunastu minutach kręcenia rozrusznikiem. Przez jakieś półtora roku występowała ta usterka. Później ustąpiła samoistnie. Mechanicy (także w ASO Hyundai) rozkładali tylko ręce. Luźna sugestia - spróbuj auto pogonić na autostradzie -  jakieś pół-godzinę z 3000/obrotów na liczniku może pomóc, bo podejrzewam że u mnie to właśnie się przyczyniło do tego że usterka już nie występuje.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline bartek.lesiak.26

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Matrix] 1.5 crdi błąd U0001
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lipiec 2017, 23:38:11 »
Dzięki yanek samochód jest przeganiany. to nie tak że zamulony bo wolno się nie jeździ. Poza tym egr wyłączony to nawet i mniej pali. wtryski niedawno po regeneracji, pompa sprawna, filtry wymienione, przepustnica wymieniona kolektor wyczyszczony, wymieniony czujnik położenia wału korbowego, rozrządu, przepływomierz. kosmos2011 przeglądałem już ten temat. dziś własnie wyskoczył mi błąd u0003 i auto już nie odpaliło. oglądałem skrzynkę bezpieczników i jest ok Powtarza się jedno że raz się kreci i kreci do oporu. a za drugim razem tak jak ostatnio odpalał to teraz zaskakuje i od razu gaśnie tak jak by odcinało zapłon. oglądałem skrzynkę bezpieczników i jest ok. podejrzewam że to może wina komputera. Jest możliwość że się spalił albo coś? rozpatrzę każdą sugestię. HELP!!!!!!

Offline bartek.lesiak.26

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Matrix] Wymiana komputera w 1.5 crdi
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lipiec 2017, 19:46:46 »
Witam. Kolejne tygodnie kolejne problemy. Był błąd U0001 pokazał się też U0003. I tu wołam znów o pomoc bo już mi ręce opadają. Czy to błąd zasilania czy spalił się komputer? Mam drugi i tu pytanie czy można go od tak sobie wymienić? Czy jak wymienię stacyjkę i komputer to jest możliwość że samochód odpali? Czy trzeba go w jakiś sposób ustawić? I jeszcze jedno pytanie. Wiecie może co oznacza błąd U0003? I jak ewentualnie sprawdzić czy do komputera dochodzi odpowiednie napięcie? Help!!!

Offline mariusz00-82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
[Matrix] 1.5 crdi błąd U0001
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2018, 14:56:03 »
Kolego znalazłeś przyczynę wyskakiwania błędu U0001 ????