Autor Wątek: [Lantra J-1] Przyciemnienie reflektorów  (Przeczytany 2882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grzesik1

  • Gość
[Lantra J-1] Przyciemnienie reflektorów
« dnia: 01 Czerwiec 2008, 23:42:34 »
W opisie mojego auta w dziale "Nasze Hyundai'e" Można zobaczyć zdjęcie czołowe mojego auta. Ktoś już pytał w jaki sposób osiągnąłem efekt ciemnych lamp i czy straciłem na jakości światła. Postaram się troszke zobrazować całą tą sytuacje. Oczywiście nie traci sie na jakości światła(ani szkło, ani odbłysk nie jest ruszany)

Narzędzia:
Grzałka do opalania farby, nóż do tapet, śrubokręt płaski, sylikon(dekarski) lub do szkła, czarny spray(najlepiej matowy)

1. Na początek trzeba wymontować lampe, w tym celu odkręcamy kierunki sciągamy atrapę i wtedy mamy widok na śruby mocujące reflektor.

2. Kolejny krok to rozklejenie klosza lampy. Zaczynamy od zdjęcia metalowych pierścieni potem rozklejamy klosz. Do tego celu używamy grzałke, trzeba dokładnie ogrzać klosz po całej obręczy aby łatwiej było go odkleić, tutaj musimy szczególnie uważać, bo można pobić szkło reflektora gdy za szybko będziemy chcieli go rozkleić.
Ja podgrzewałem, podkladalem srubokręt a potem przecinałem tą czarną "smołe" nożem do tapet, i tak powoli do okoła.

Tak wygląda rozklejony reflektor,( ze szkła wyciągamy plastikową, niklowaną osłonke, którą będziemy malować):



3. Teraz trzeba dokładnie ranty z pozostałości starego kleju, warto podgrzać miejsca w których występuje gruba warstwa i zdrapać np nożem.
Operacje tą wykonujemy na kloszu a także obudowie lampy(w rowkach)







4. Na zdjęciu:



Pokazany jest kanalik odprowadzający wode z lampy(nie wolno go zakleić!)oryginalnie jest on przykryty cieniutką blaszką i zalany klejem, my robimy tak samo

Tak to musi wyglądać:



Trzeba sprawdzić czy kanalik jest droży, w przeciwnym razie Klosz lampy bedzie parował od wewnątrz.

5. Malujemy Plastikową osłonkę, NIE ODBłYSK który jest wokół żarówki!!!
a tak wygląda pomalowana już osłonka:



6. Po wyschnięciu farby dokładnie smarujemy rowek w obudowie lampy silikonem i przyklejamy klosz, zakładamy metalowe pierścienie i oglądamy efekt końcowy:P







Pamiętaj, że wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadam za uszkodzenia ani inne rzeczy a Post ma charakter informacyjny.

olgierd000

  • Gość
[Lantra J-1] Przyciemnienie reflektorów
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Czerwiec 2008, 18:31:37 »
nie jestem pewien ale chyba nie można robić przeróbek świateł tego typu. Grzesik jesteś pewien że to jest legalne.:)

Grzesik1

  • Gość
[Lantra J-1] Przyciemnienie reflektorów
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwiec 2008, 18:59:45 »
Jeszcze mnie nikt nie zatrzymal:-P, w sumie, to w część odbłyskową nie ingerowałem, a tą otoczke pomalowałem, bo już z niej lakier schodził(jak by co, to mam lampy zapasowe :-D)

olgierd000

  • Gość
[Lantra J-1] Przyciemnienie reflektorów
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwiec 2008, 19:23:42 »
wiesz rożnie bywa jak nie zatrzymali to spoko:)

Cendra

  • Gość
[Lantra J-1] Przyciemnienie reflektorów
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwiec 2008, 17:46:23 »
ludzie z forum Lanosa i Nubiry robią to samo i też mieli dylematy czy to legalne itp. co najlepsze w końcu sama FSO zaczęła robić takie lampy... :mrgreen: