Autor Wątek: [i40 VF] Wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolor  (Przeczytany 3396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dfx5

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Proszę o informację czy jest możliwa wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolorową. Strasznie irytuje mnie wyświetlacz w wersji czarno białej. Mam wersję "niby" premium i40'ki ,a ten wyświetlacza jest w wersji badziewnej.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolorową.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwiec 2017, 21:01:33 »
Nie wiem co w nim badziewnego :) Fakt, ten "lepszy" wygląda bardziej kolorowo, ale ten mono pokazuje to samo, ale mniej wystrzałowo :) Chyba, ze TFT dodaje 5% do mocy :) Ty masz 2016, czy już wtedy nie było tylko wersji poliftowej?
Podejrzewam, że trzeba cały zestaw wskaźników wymienić. a to juz chyba większy koszt. Ciekawe czy wszystkie wtyczki pasują...

[ Dodano: 2017-06-10, 21:03 ]
Chociaż chyba koszt nieduży, bo liczniki są już po 140...pozostaje tylko przebieg "dopasować" - chyba, ze sam ze sterownika jakiegoś czyta?


http://allegro.pl/hyundai-i40-1-7-crdi-licznik-zegary-europa-i6118552609.html

Offline dfx5

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] Wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolorową.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Czerwiec 2017, 10:37:46 »
Cytat: "waszek_rmc"
Chociaż chyba koszt nieduży, bo liczniki są już po 140...pozostaje tylko przebieg "dopasować" - chyba, ze sam ze sterownika jakiegoś czyta?

Właśnie dlatego jeśli nie ma problemów to warto licznik wymienić. Estetyka też jest ważna.
Ciekawe czy przebieg jest "trzymany" w liczniku, czy w komputerze..??
Moja wersja i40 jest niby premium, ale kilku drobiazgów nie ma. Chyba dlatego ,że z Francji.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
[i40 VF] Wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolorową.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwiec 2017, 10:50:27 »
Z Francji lubią być "wielowersyjne". Sprawdź co miał z fabryki.

Offline consool

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[i40 VF] Wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolorową.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec 2018, 00:15:17 »
Kolego udało Ci sie wymienić licznik ?? Jestem Ciekaw co z przebiegiem auta .... czy jest on zapisywany w liczniku...

Offline dfx5

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] Wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolorową.
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudzień 2018, 13:32:15 »
Niestety ja się za wymianę nie zabrałem -:) Za mało mam informacji by się tego podjąć.

Offline Artur M.

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i40 VF] Wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolorową.
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Grudzień 2018, 21:16:54 »
Powiem ci ze na tym forum ogólnie mało informacji do czegokolwiek, dużo tematów pozostaje bez odpowiedzi.

Offline Mariusz79

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i40 VF] Wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolorową.
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Styczeń 2019, 21:16:18 »
Witam może ja pomoge co prawda posiadam i30 2013r ale myślę że to samo liczniki posiadaja te same kostki i wszystko pasuje ,trzeba sie tylko wstrzelic się  z podobnym wyposazeniem tzn,esp,tpms,czujniki cofania itp.Po wymianie zwykłego licznika mono na supervisions np u mnie świeciła lampka tpms,więc dodałem moduł  tpms i zgasło teraz wystarczy dodać czujniki tpms w koła,można też zmienić kod licznika ż takiego który czujników nie miał i też kontrolka nie będzie świecić.

Offline dfx5

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] Wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolorową.
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń 2019, 23:46:12 »
Rozwiń proszę temat. Wymieniłeś w i30 licznik? Na jaką wersję? Co masz na myśli pisząc  "dodałem moduł"  i "można zmienić kod licznika"?

Offline Mariusz79

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i40 VF] Wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolorową.
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Styczeń 2019, 07:28:22 »
Wymiana licznika na supervision (ten kolorowy),po wymianie u mnie świeciła kontrolka tpms bo w moim aucie oryginalnie go nie było więc dołożyłem moduł oryginalny tpmc (podpinamy plus minus acc i szyne can).Można także jeśli nie mamy takiego samego wyposazenia co dawca przepisać kod ze starego licznika (cluster code oem) urządzeniem diagnostycznym  w zakładce bcm cluster.

[ Dodano: 2019-01-04, 07:32 ]
Licznik oczywiście jeżeli mamy benzynę to kupujemy benzynę.
Co do pewności jak jest w i40 najlepiej sprawdzić kostki na www.Japancars.ru  wpisujac swój vin.

Offline dfx5

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] Wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolorową.
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Styczeń 2019, 11:05:26 »
Jakiego urządzenia diagnostycznego używasz?

Offline 0ti

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[i40 VF] Wymiana wyświetlacza TFT w liczniku na wersję kolorową.
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Styczeń 2019, 21:35:42 »
Cytat: "Artur M."
Powiem ci ze na tym forum ogólnie mało informacji do czegokolwiek, dużo tematów pozostaje bez odpowiedzi.


Jeste jakies lepsze forum Hyundai? tu straszna bida