Autor Wątek: [Getz] Metaliczne piski przy jeździe po łuku w lewo...  (Przeczytany 3632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MacTB

  • Gość
Metaliczne piski przy jeździe po łuku w lewo...
« dnia: 01 Czerwiec 2008, 23:00:30 »
Od kilku dni z przodu auta dochodzą mnie piskliwe dźwięki :)
Z początku byłem pewny, że to tylko hamulce (przy hamowaniu też lekko popiskują, ale inaczej), jednak dziś zauważyłem prawidłowość, że pisk występuje z dość dużym natężeniem przy jeździe po łuku, ale tylko w lewą stronę, bez hamowania.
Czy to mogą być hamulce czy szukać przyczyny gdzie indziej? Łożysko? Przegub?
Aha, zapomniałem dodać, że dźwięk nie występuje permanentnie, pojawia się tylko czasami... nie przy każdym pokonywaniu lewego łuku :-)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 17:56:09 przez Brt »

Jarek

  • Gość
Metaliczne piski przy jeździe po łuku w lewo...
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2008, 23:33:22 »
Sprawdź najpierw czy piszczy na każdej nawierzchni (asfalcie, betonie, itp), potem opony i ustawienie zbieżności.

MacTB

  • Gość
Metaliczne piski przy jeździe po łuku w lewo...
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec 2008, 08:03:28 »
Piszczy na każdej nawierzchni, nawet na szutrze... :lol:
Bo to nie popiskiwanie opon, tylko metaliczny pisk, podobny do pisku klocków hamulcowych o tarcze...

Jarek

  • Gość
Metaliczne piski przy jeździe po łuku w lewo...
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2008, 09:34:01 »
Może zwyczajnie klocki się kończą, na nic to nasze gadanie :-)
trzeba koło zdjąć :mrgreen:

MacTB

  • Gość
Metaliczne piski przy jeździe po łuku w lewo...
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwiec 2008, 13:51:40 »
Zdjąć tak, zrobię to na pewno, zastanowiło mnie tylko uzależnienie tego pisku od skrętu kół, stąd moje pytanie :-)

klodek

  • Gość
Metaliczne piski przy jeździe po łuku w lewo...
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwiec 2008, 07:18:35 »
a może tarcza o coś ociera... (np.metalową osłonę)
Jak grzebałem przy zawiasach, przypadkiem przygiąłem tą cienką blaszkę (osłona tarczy od wewnątrz).

remlen

  • Gość
Metaliczne piski przy jeździe po łuku w lewo...
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwiec 2008, 11:12:35 »
A mnie się wydaję, że to są klocki. Może przy skręcie delikatnie kantuje klocek o tarcze? A piszczy tak samo jak przy hamowaniu? Faktycznie sprawdź osłonę czy nigdzie Ci się nie "wygła". Mi piszczały przy skrętach klocki w Espero. Winne były blaszki utrzymujące klocki.

thepablo

  • Gość
Metaliczne piski przy jeździe po łuku w lewo...
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Wrzesień 2008, 09:25:56 »
U mnie również występują podobne metaliczne piski. Chociaż nie jest to związane z kierunkiem jazdy. Stawiałem na prawe przednie koło. Moja narzeczona, która podróżuje na prawym fotelu wczoraj odkryła, że te dźwięki powoduje klimatyzacja. Co kilka minut tak jak by zasysała sobie powietrze, wydając taki delikatny metaliczny dźwięk.

Przy okazji zapytam innych posiadaczów getza z klimą czy to normalne? Jest to moje pierwsze auto z klimatyzacją wiec nie wiem jak się ona zachowuje. Wydaje mi się że coś jest nie tak. Dobrze mrozi, wiec freon jest nabity. Wymienię filtry, może to coś da.

privater71

  • Gość
Metaliczne piski przy jeździe po łuku w lewo...
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopad 2008, 21:57:09 »
Wysiadz z auta stan przodem do siedzienia kierowcy i potrzasnij nim do siebie i od siebie. Jak stuka to lewy stabilizator... przynajmniej ja tak mialem a tez byly piski i stukanie.