Autor Wątek: Automatyczne zapalenie świateł  (Przeczytany 5174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mati12215

  • Gość
Automatyczne zapalenie świateł
« dnia: 06 Czerwiec 2017, 19:07:50 »
Cześć i czołem!
NIedawno zauważyłem że w niektórych autach zapalają się światła gdy ktoś otworzy auto przez pilot z kluczyka. Chciałbym się dowiedzieć czy da rade zrobić tak w moim Hyundaiu :) Moze mi ktos pomoże :)

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Automatyczne zapalenie świateł
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2017, 19:11:50 »
A na co ci to? Wtedy te światłą doją akumulator. A niczemu pożytecznemu nie służą, przecież nie potkniesz się w ciemności o auto (w większości aut lampki w środku się mogą zapalać po otwarciu).

To jest niewyłączalny bezsens w nowszych fordach - wstydziłbym się być właścicielem pojazdu, który jest tak niepotrzebnie oświetlony.

mati12215

  • Gość
Automatyczne zapalenie świateł
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwiec 2017, 20:14:48 »
Fajnie wygląda :)


mati12215

  • Gość
Automatyczne zapalenie świateł
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwiec 2017, 16:29:24 »
Dzięki wielkie!

mati12215

  • Gość
Automatyczne zapalenie świateł
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Październik 2017, 19:27:05 »
Ma ktoś zamontowany ten moduł? MOge zobaczyc zdjecie? albo jakis filmik. dziekuje

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Automatyczne zapalenie świateł
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Październik 2017, 06:15:28 »
Ciekawa funkcja ale jak kolega wyżej zauważył, jest to taki bajer niekoniecznie potrzebny.
W Citroenie znalazłem ten bajer ale jest on na tyle "przyjazny" że nie jest automatyczny, używasz kiedy faktycznie potrzebujesz doświetlić sobie teren przed samochodem ale działa tylko w przypadku gdy chcemy "przejść od samochodu do ...) nie działa w drugą stronę, nie ma możliwości sterowania z zewnątrz.
Kolega ma też to w Oplu.
Na dobrą sprawę, poza testem, nie użyłem tego ani razu :)

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
Automatyczne zapalenie świateł
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Październik 2017, 02:49:04 »
Jeśli już naprawdę żyć bez tego nie możecie, to proponuję zbudowanie bardzo prostego układu opartego na Arduino i kilku przekażnikach.

Ja byłem kiedyś bardzo zafiksowany na doświetlanie zakrętów przy włączaniu kierunków i ... dałem radę to zbudować.

Offline Dider

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
Automatyczne zapalenie świateł
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Październik 2017, 10:11:41 »
Nie wiem jak w starszych hultajach, ale w nowych wystarczy zostawić włączone światła mijania. Po zamknięciu auta pilotem, światła kilka sekund świecą. Tak samo po otwarciu pilotem światła  się włączają. Dodatkowo jeśli jest tryb automatycznego przełączania świateł z  DRL na  mijania i odwrotnie, to ten "bajer" działa tylko po zmroku. I nie wiem czy to niekoniecznie potrzebny, bo jak się parkuje gdzie pełno kałuż i błota, to można tym sobie pomóc, aby nie wdepnąć ;)