Autor Wątek: Bagażnik dachowy na relingi  (Przeczytany 1672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline crazykoko

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 78
Bagażnik dachowy na relingi
« dnia: 02 Czerwiec 2017, 08:12:59 »
Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem. Jedyny temat dotyczy Tucsona, a nie mam pewności czy to to samo :)

Jeśli ktoś korzysta z bagażnika dachowego w SM, to prosiłbym o info. Chciałbym zacząć wozić rowery, a nie bardzo wiem jakie bagażniki stosuje się do relingów.

orzeł

  • Gość
Bagażnik dachowy na relingi
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2017, 08:22:34 »
Witaj obok mnie jest producent bagażników do wszystkich samochodów (AMOS) jeśli wytrzymasz do jutra to podjadę moim Hyundaiem i przymierzę co najbardziej pasuje

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
Bagażnik dachowy na relingi
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2017, 15:27:42 »
Jeśli chodzi o transport rowerów to najlepszym rozwiązaniem jest bagażnik na hak. Ja z takim objechałem Chorwację i lepszej opcji nie widzę. Najlepiej markowy, bo co drogie to tanie i na pewno lepsze, a to wydatek na całe życie. Trzeba jedynie przy cofaniu pamiętać, ze coś jest na haku. W czasie jazdy praktycznie nieodczuwalny.

orzeł

  • Gość
Bagażnik dachowy na relingi
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2017, 17:36:47 »
Kolega zadał pytanie o bagażnik dachowy.Może nie ma haka holowniczego? Ja też wożę rowery na platformie na haku Na dach trochę wysoko jest wkładać.Ale zgodnie z obietnicą jutro sprawdzę

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
Bagażnik dachowy na relingi
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2017, 20:46:24 »
Tak czy inaczej musi kupić belki do relingów. Może wykorzystać je do boxa. Bagażnik na rowery są zwykle uniwersalne, ale i tak warto zainwestować w markowy. Wspinanie się na dach z rowerami to kiepski pomysł, a opory powietrza i mała stabilność auta w zakrętach to wystarczające powody do rezygnacji z tego pomysłu.

Offline crazykoko

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 78
Bagażnik dachowy na relingi
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Czerwiec 2017, 07:15:34 »
Dzięki za odpowiedzi. Temat nie jest pilny, więc pośpiechu nie ma.

Hak posiadam, więc jest opcja do zastanowienia. Na relingi zawsze można założyć box, więc są bardziej uniwersalne. Kłopot jest taki, że mam do transportu 3-4 rowery, więc sam bagażnik na haku nie wystarczy :)

Na allegro jest tych belek trochę do wyboru, ale nigdy nie miałem auta z relingami więc brak mi doświadczenia w montażu.

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
Bagażnik dachowy na relingi
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Czerwiec 2017, 15:35:23 »
Na haku możesz wozić 4 rowery bez problemu. Kwestia wyboru bagażnika. Co do belek na relingi , ja kupiłem belki na alledrogo, jest tego dużo.

wartego

  • Gość
Zdemontowanie relingów dachowych
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sierpień 2017, 10:15:39 »
Hej. Jako że relingi dachowe nie sa mi kompletnie potrzebne pomyslalem o ich zdemontowaniu. Dlatego zwracam się z pytaniem do Szanownych Kolegów czy jest osoba która demontowała w swoim Santku relingi oraz czy jest to wql wykonalne (czy nie pozostana niezabezpieczone otwory w dachu). Za wszelkie instrukcje i informacje jak to wykonać  byłbym wdzięczny.   :roll:

Offline Ericsson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Bagażnik dachowy na relingi
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Sierpień 2017, 19:01:35 »
Bez sensu taka robota one w niczym nie pzreszkadzjaom, ale do demontazu
chyba trzeba zdemontowac posufite, ale nie jestm pewny bo widzialem to w innym aucie.