Autor Wątek: [Matrix] Problem z check 1.5 crdi  (Przeczytany 1259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartek.lesiak.26

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Matrix] Problem z check 1.5 crdi
« dnia: 29 Maj 2017, 23:12:25 »
Witam. Znów poszukuje pomocy przy moim hyundaiu. Walczymy z nim od początku maja. Otóż wtedy wyskoczyła ta magiczna kontrolka check i samochód stoi. Ściągnięty do domu po godzinie odpala bez kontrolki? Cud?
Diagnostyka - czujnik położenia wałka rozrządu - wymieniony. Wyszło przy tym że wtryski do regeneracji więc od razu zrobione i wymieniony filtr paliwa. Powrót do domu, krótka przejażdżka. Zgaszony, odpalony działa. Za 15 minut niespodzianka nie pali. Kolejne 15 pali i znów kontrolka check.
Kolejna diagnostyka - czujnik temperatury paliwa przy pompie paliwa - wymieniony. Odpalony, zgaszony, 15 minut znów nie pali. Znów kontrolka check. Kolejna diagnostyka - czujnik położenia wału korbowego - wymieniony. Działa. Pali, jeździ.
5 dni i znów niespodzianka. Zapalony, przejażdżka, zgaszony, 15 minut - nie pali. 20 sekund później odpala i znów magiczny check.
Miał ktoś może podobny problem? Wie ktoś jak to rozwiązać? dodam tylko, że wszystkie części oryginalne zakupione w serwisie hyundaia.

Offline bartek.lesiak.26

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Matrix] 1.5 crdi Przeciekająca przepustnica. Gdzie jest czu
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2017, 22:35:35 »
Witam. W poprzednim temacie opisałem swoje problemy z kontrolką check. Otóż nie zginęły:-) mechanik rozkłada ręce. Ja też. Ale się nie poddaje:-) Mimo wszystkich problemów z tą ukochaną żółtą kontrolką dało się ostatnio zauważyć ostry zapach ropy w samochodzie. Dziś chwila czasu i diagnoza - cieknie z pod przepustnicy. I tu pierwsze pytanie dlaczego? przecież tam dochodzi tylko gruby przewód od powietrza. Więc skąd tam ropa? A drugie ważne pytanie czy jest tam czujnik położenia przepustnicy a jeśli tak to gdzie? może to on zapala mi ciągle tą kochaną żółtą lampkę?:-) Nie jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę ale walczę z matrixem już od 1 maja i ciągle to samo:-(