Autor Wątek: [Matrix] Wewnętrzne zużycie opon na osi tylnej  (Przeczytany 2026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yanek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[Matrix] Wewnętrzne zużycie opon na osi tylnej
« dnia: 28 Maj 2017, 08:11:11 »
Co może być przyczyną i czy da się to jakoś naprawić? Sytuacja wygląda następująco: Przy okazji wymiany opon na takie o wyższym profilu zauważyłem że stare na tylnej osi są dość mocno zużyte od od wewnątrz. Rzecz dotyczyła/czy tylnej osi. Pomyślałem że poprzedni właściciel albo woził jakieś duże ciężary, albo ogólnie eksploatował auto w jakiś nieprawidłowy sposób. A więc wymiana opon i ustawienie geometrii. Trochę trzeba ją było przestawić. Ale okazuje się że nie to było przyczyną tego zdzierania opon. Problem nadal występuje. Nie ma żadnych luzów w zawieszeniu, auto nie jest obciążane, geometria jak wspominałem - ustawiona (na przedniej osi), ciśnienie zalecane przez producenta a mimo to znowu wyraźnie widać wewnętrzne zużycie opon.

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[Matrix] Wewnętrzne zużycie opon na osi tylnej
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2017, 10:13:51 »
Amortyzatory sprawdzone? Ale wygląda raczej na stabilizatory na belce.

Offline yanek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[Matrix] Wewnętrzne zużycie opon na osi tylnej
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2017, 10:54:29 »
Cytat: "kri$"
Amortyzatory sprawdzone? Ale wygląda raczej na stabilizatory na belce.



Niedawny przegląd stanowi że amortyzatory na obu osiach maja prawie fabryczną wydajność. A poza tym raczej nie one są winne przy takim ścinaniu opon. Jest to równomierne zużycie które zaczyna się od mniej więcej połowy i jest coraz większe ku krawędzi,.

A jak się naprawia takie stabilizatory w Matriksie, do jakiego mechanika pojechać?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Matrix] Wewnętrzne zużycie opon na osi tylnej
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj 2017, 19:35:27 »
II
.

Offline yanek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[Matrix] Wewnętrzne zużycie opon na osi tylnej
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2017, 13:23:04 »
Niewłaściwy kat pochylania., Gdyby chodziło o przednią oś to już bym pewnie o tym nawet nie pamiętał, ale jak usunąć taką wadę na tylnej osi?

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[Matrix] Wewnętrzne zużycie opon na osi tylnej
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj 2017, 16:16:39 »
Wybite gumy na drążkach i opony "uciekają". Zaznaczone na czerwono, chyba że masz inne zawieszenie.

Offline yanek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[Matrix] Wewnętrzne zużycie opon na osi tylnej
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maj 2017, 11:26:27 »
Podobna, ale chyba to niedokładnie taka sama jak moja. Dzisiaj wjechałem na podjazd i dokładnie obejrzałem tylna oś i zawieszenie. Niestety nie mogę jej dokładnie skonfrontować z tą z fotki, na podjeździe widać ją tylko od spodu.. Natomiast żadnych luzów nie zauważyłem,. Co może cieszyć - jest przy tej osi pozioma regulacja "pokrętłami" za pomocą klucza, raczej nie może ona służyć do niczego innego niż regulacji kątów położenia kół. Pytanie teraz tylko czy dałoby się skorygować ustawienie samemu czy lepiej pojechać do warsztatu?

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Matrix] Wewnętrzne zużycie opon na osi tylnej
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Czerwiec 2017, 08:46:12 »
Belka tylna raczej taka sama, nie spotkałem się z inną a ustawienie tylko w warsztacie na przyrządach.